Image default

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Türkiye’de Gezilecek Yerler Türkiye’nin dört bir yanında gezilecek oldukça güzel yerler vardır. Türkiye’de mutlaka gezilmesi gereken yerler bir hayli fazladır. Doğusundan batısına kadar her yerde gezmek için doğal güzellikler bulmak mümkündür. Bu nedenle gezmek için seçilecek yerler biraz uğraştırıcıdır. Bunları tek tek başlıklar altında inceleyelim.

Türkiye'de Gezilecek Yerler
Türkiye’de Gezilecek Yerler

1. Kapadokya

Kapadokya; Nevşehir, Niğde, Kayseri, Kırşehir ve Aksaray’ı içine alan karakteristik bir bölgedir. Kapadokya’da balon turu yapmak, en çok tercih edilen aktiviteler arasındadır. Bunun yanı sıra yapılabilecek aktiviteler: Yeraltı şehirlerini gezmek, Kızılçukur Vadisi’ne doğru kamp yapmak, peri bacalarına yansıtılan şovları izlemek, safari yapmak, bisiklet festivaline katılmak, saç müzesini gezmek, balonların içinde kahvaltı yapmak gibi aktiviteler vardır. Bunlar gibi daha birçok aktivite sıralamak mümkündür.

Nevşehir
Nevşehir

Kapadokya büyük beldelere sahiptir. Göreme, Ürgüp, Uçhisar, Ortahisar, Avanos en büyük beldeleridir. En çok gezilen beldeler de yine bunlardır.

Göreme’de gezilecek yerler:

Aşk vadisi, Göreme açık hava müzesi (Kızlar ve erkekler manastırı, Elmalı kilise, Yılanlı kilise, Azize Barbara şelalesi müzede gezilecek yerler arasındadır.)

Ürgüp Gezilecek Yerler
Ürgüp Gezilecek Yerler

Ürgüp’te gezilecek yerler:

Temenni Tepesi, Asmalı Konak, Gomeda vadisi, Üç Güzeller, Ürgüp Müzesi, Mustafapaşa, Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi / Bebek Müzesi. Ortahisar’da gezilecek yerler:

Avanos Gezilecek Yerler
Avanos Gezilecek Yerler

Avanos’ta gezilecek yerler:

Devrent vadisi, Avanos Tarihi Taş Köprü, Avanos Asma Köprü / Tahta Köprü, Avanos Saç Müzesi, Zelve Açık Hava Müzesi, Sarıhan Kervansarayı, Çanak – Çömlek Atölyeleri, Güray Müze, Çavuşin, Paşabağ Rahipler Vadisi.

2. Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi doğal varlıklarıyla bilinmekte olan bir vadidir. 50 metre yükseklikten dökülen bir şelalesi vardır. Konaklamak için oldukça güzel bungalovlar ve taş evler bulunur. 80’den fazla kelebek türü barındıran bu vadi tamamen doğa ile iç içe bir yerdir.

Kelebekler Vadisi
Kelebekler Vadisi

Koy turu, burada en çok tercih edilen aktivitedir. Vadinin etrafında 7 tane koy bulunur. Bu koylar; Dalyan, Şövalye Adası, Kızılada, Samanlık, Akvaryum, Çalış Plajı ve Hillside’dir. Vadide yapılan günlük turlara katılarak gezmek de mümkündür.

Kelebekler Vadisi Sahili
Kelebekler Vadisi Sahili

Birçok aktivite imkânı vardır. Kaya tırmanışı, zipline, şelale tırmanışı, yamaç paraşütü bunlardan sadece birkaçıdır.

Saklıkent Kanyonu Etkinlikler
Saklıkent Kanyonu Etkinlikler

3. Saklıkent Kanyonu

Ege’de bulunan Saklıkent Kanyonu, bir doğa mucizesidir. Kayaların arasında bulunan kanyon, gezmek için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Uzunluğu yaklaşık 18 kilometredir. Girişi ise ücretlidir. Kanyonda ilerledikçe su şiddeti artmaktadır. Bu yüzden bu aktivite biraz tehlikelidir. Kanyon üzerinde ilerledikçe küçük bir ada çıkar. Bu küçük adada masalar bulunur. Oturup suyun akışını dinleyebileceğiniz bir yerdir.

Ayvalık Cunda Adası Sahili
Ayvalık Cunda Adası Sahili

4. Cunda Adası

Cunda Adası, Balıkesir, Ayvalık’tadır. Cunda Adası’nda gezmek için tarihi yerler bulunur. Adanın bir kısmında milli park, bir kısmında da yazlıklar vardır.

READ  Cunda Adası Gezilecek Yerler

Adadaki tarihi binalar: İlyas Peygamber Manastırı, Kızlar Manastırı, Panaya Kilisesi, Taksiyarhis Kilisesi, Hamidiye Camii.

Gezilecek yerler: Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Cunda Yel Değirmeni, Taş Kahve, Cunda Tarihi Pazar, Cunda Despot Evi, Rahmi M. Koç Müzesi.

Alaçatı
Alaçatı

5. Alaçatı

Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesindedir. Ege Denizi’ne kıyısı bulunur. Gezmek için birçok güzel yer vardır. Alaçatı sokaklarını, gezmek oldukça keyiflidir. Hacımemiş Dar sokakları ve rengârenk kapılarıyla adeta görsel şölen oluşturuyor. Kemalpaşa Caddesi en hareketli caddedir. Uzunca bir sokağı vardır. Alaçatı yel değirmenleri, koylar, plajlar, Pazaryeri Camii gezmek için tercih edilen diğer yerlerdir.

Sapanca Gölü
Sapanca Gölü

6. Sapanca

Sapanca, Sakarya’da bulunan bir ilçedir. Sapanca Gölü, gezmek için tercih edilen yerlerin başında gelir. Bisiklet yolu, yürüyüş yolu ve koşu yolu bulunur. Bu açıdan burada gezmek oldukça eğlencelidir. Kırkpınar yine gezilecek en güzel yerler arasındadır. Bunların yanı sıra Maşukiye, Kartepe, Ormanya, yaylalar, Rüstempaşa Camii, Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı da gezip görülmesi gereken yerler arasındadır.

bodrum melengec
bodrum melengec

7. Bodrum

Bodrum, Muğla’nın ilçesidir. Tatil yapmak için mükemmel bir yerdir. Gezilecek bir sürü yer vardır. Bodrum Yolcu Limanı, Marina, Bodrum Kalesi, Yeldeğirmenleri gezmek için tercih edilen yerler arasında ilk sıralarda yer alır. Tavşan Adası, Karakaya Köyü, Bargilya, Kos, Mor Salkım Bağları, Bafa Gölü, Pedesa Antik Kenti de gezilip görülmesi gereken yerlerdir.

Antalya Kemer
Antalya Kemer

8. Antalya Kemer

Antalya Kemer, Antalya’nın en önemli turizm bölgesidir. Phaselis Antik kenti buradadır ve mutlaka gezilmelidir. Gezilmesi gereken yerler arasında; Beydağları Milli Parkı, Göynük Kanyonu, Üçoluk Yaylası, Beldibi Mağarası, Sırtlanini Mağarası vardır.

Alanya
Alanya

9. Alanya

Alanya, Antalya’nın bir ilçesidir. Tatil için en fazla tercih edilen yerler arasındadır. Görülmesi gereken yerler: Kleopatra Plajı, Alanya Teleferik, Alanya Kalesi, Dimçay, Kızıl Kule, Dim Mağarası, Alanya Limanı, Damlataş Mağarası, Seyir Terası, Alanya Arkeoloji Müzesidir. Alanya aquapark ve Sealanya Su Parkı da görmeye değerdir.

Marmaris Gece Hayatı
Marmaris Gece Hayatı

10. Marmaris

Marmaris, Muğla’nın ilçelerinden biridir. Genellikle gezmek için yaz ayları tercih edilir. Gezmek için birçok seçenek vardır. Eski Çarşı, Marmaris Kalesi, Marmaris Müzesi, Halıcı Ahmet U. Müzesi, Günnücek (Marmaris Milli Parkı), Turgut Şelalesi, Kızkumu Plajı gezilecek yerler arasındadır.

Çeşme Sahili
Çeşme Sahili

11. Çeşme

Çeşme, İzmir’in bir ilçesidir. Gezilecek birçok mekanı vardır. En çok tercih edilen yerler: Çeşme Marina, Çeşme Kalesi, Çeşme Müzesi, Alaçatı, Delikli Koy, Sakız Adası, Ayayorgi Koyu, Ilıca, Erythrai Antik Kenti, Çeşmeköy.

İstanbul Gezilecek Yerler
İstanbul Gezilecek Yerler

12. İstanbul

İstanbul, Marmara Bölgesindedir. Türkiye’nin en kalabalık ilidir. Çok fazla gezilecek yer vardır.

Topkapı Sarayı, Selimiye Camii, Galata Kulesi, Sultanahmet Camii, Kız Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya, Kapalı Çarşı (Grand Bazaar), Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Mısır Çarşısı, Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Boğazı, Rumeli Hisarı, müzeler, hamamlar.

İstanbul Galata Kulesi
İstanbul Galata Kulesi

13. Galata Kulesi

Galata Kulesi İstanbul’dadır. En çok turist çeken yerlerden biridir. 500’lü yıllarda inşa edilen bu kule, şimdiki görünümünü 1340’lı yıllarda almıştır. Tepesinden İstanbul’un manzarasını görmek mümkündür. Kule, 30 TL karşılığında gezilebilmektedir.

İstanbul Kız Kulesi
İstanbul Kız Kulesi

14. Kız Kulesi

Kız Kulesi, İstanbul Üsküdar’dadır. Günümüzde restoran olarak ziyaret edilmektedir. Evlilik teklifi yapmak için en sık kullanılan yerlerden biridir. Oraya ulaşmak için 15 dakikada bir tekne kalkmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Müze olarak da ziyaret edilmektedir. Türkiye’de gezilecek yerler

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

15. Adrasan Koyu

Adrasan Koyu, Antalya’da bir kumsaldır. Bu nedenle yazları gezmek için daha uygundur. Tekne turları yapılmaktadır. 2 km plajı vardır. Mavi ve yeşil renklere hakim olan bu koy, mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Türkiye’de gezilecek yerler

Salda Gölü
Salda Gölü

16. Salda Gölü

Salda Gölü Burdur’da yer alır. Gezmek için tercih edilen yerler: Efsane Gün Batımı İzleme Yerimiz, Beyaz Adalar, Salda Orman Bakanlığı Tabiat Parkı, Yeşilova Belediyesi Halk Plajı ve Kampı, Doğanbaba Halk Plajı, Salda Kayak Merkezi, Doğanbaba Halk Plajı.

READ  Balıkesir Gezilecek Yerler : Eşşiz Güzelliklerin Tam Merkezi !
Bursa Cumalıkazık
Bursa Cumalıkazık

17. Cumalı Kazık

Cumalı Kazık, Bursa’da bulunmaktadır. Özellikle kahvaltı için tercih edilir. Çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Nostaljik Cumalıkızık Sokakları, Küpeli Ev, Cumalıkızık Cami ve Hamamı, Cin Aralığı gezilmesi gereken yerlerdir.

şirince
şirince

18. Şirince

Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesindedir. Bir dağ köyüdür. Hodri Meydan Tepe, Nesin Matematik Köyü, Efes Antik Kenti, medreseler ve müzeler gezilecek yerler arasındadır.

selçuk efes
selçuk efes

19. Efes

Efes, İzmir’de yer almaktadır. Selçuk’ta en çok ziyaret edilen yerdir. Liman Caddesi, Meryem Kilisesi, Antik Tiyatro, Mermer Cadde, Aşk Evi, Celsus Kütüphanesi, Yamaç Evler gezilmesi gereken yerlerdir. Yazın sabah 8 akşam 5 saatleri, kışın ise sabah 9 akşam 5 saatlerinde girişi vardır. Müzekart satın alıp her yeri gezmek mümkündür.

kuşadası
kuşadası

20. Kuşadası

Önceleri İzmir’de olan Kuşadası şuan Aydın’dadır. Kurşunlu Manastırı, Güvercinada Kalesi, Kaleiçi Hamamı (Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı), Kaleiçi Camii, Kuşadası Milli Parkı gezilecek yerlerdir. Dilek Yarımadası Milli Parkı birçok bitki ve hayvan barındırıyor. Bu açıdan taşıdığı önem büyüktür.

Azmak Nehri
Azmak Nehri

21. Azmak Nehri

Azmak Nehri, Muğla Akyaka’da bulunur. Gökova Körfezi’ne dökülür. Teknelerle gezintiye çıkmak mümkündür. Sahilde ise lokantalar yer alır. Turist sayısı ise oldukça fazladır.

Yuvarlakçay
Yuvarlakçay

22. Yuvarlak Çay

Yuvarlakçay, Muğla Köyceğiz’de bulunur. Suyu bir hayli soğuktur. Etrafında bulunan salıncaklara binmek çok keyiflidir. Çayda yüzmek de mümkündür. Alabalığı meşhurdur. Çevresinde çok sayıda restoran bulunur.

dalyan
dalyan

23. Köyceğiz

Köyceğiz, Muğla’dadır. Gidilmesi gereken yerler: Yuvarlak çay, Ekincik Koyu, Ağla Yaylası, Sultaniye Kaplıcaları, göller.

Rize Pokut Yaylası
Rize Pokut Yaylası

24. Karadeniz

Karadeniz Bölgesi’nde gezilecek çok fazla yer vardır. Toplamda 18 şehir bulunan Karadeniz’de gezmek için Rize, Trabzon, Ordu, Samsun en çok tercih edilen şehirlerdir. Karadeniz’de gezilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Amasya
Amasya

Amasya:

Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Halifet Gazi Kümbeti, Kral Kaya Mezarları, Saraçhane Camii Gümüşlü Camii, Bimarhane, Burmalı Minare Camii, Terziköy Kaplıcası, Amasya Fethiye Camii.

Artvin Karagöl
Artvin Karagöl

Artvin:

Artvin Gezilecek Yerler Şavşat Karagöl, Borçka Karagöl, Mençuna Şelalesi (Arhavi), Atabarı Kayak Merkezi (Artvin), Hatila Vadisi (Artvin), Kafkasör Yaylası (Artvin), Maral Şelalesi (Borçka), Dolishane Kilisesi (Artvin), Papart Vadisi (Şavşat), Macahel (Borçka).

Bartın:

Gürcüoluk Mağarası, Amasra Plajı, Güzelcehisar Koyu, Amasra Müzesi, Amasra Ağlayan Ağaç, Amasra Çekiciler Çarşısı, Ulukaya Şelalesi, Amasra Kemerdere Köprüsü, Amasra Bakacak Mevkii, Amasra Galla Pazarı.

Bayburt:

Soğanlı Geçidi, Baksı Müzesi, Bayburt Kalesi, Korgan Köprüsü, Helva Köyü Buz Mağarası, Kop Şehitliği, Bayburt Saat Kulesi, Çımağıl Mağarası, Sarıkayalar Şelalesi.

Bolu Gölcük Gölü
Bolu Gölcük Gölü

Bolu:

Yedigöller Kamp Alanları, Yedigöller Milli Parkı, Çubuk Gölü, Akşemseddin Türbesi, Mudurnu Sülüklügöl, Seben Gölü, Mudurnu Şehriman Tepesi, Kartalkaya Kayak Merkezi.

Çorum:

Çorum Kalesi, Hattuşaş Antik Kenti, Kybele Kabartması (Ortaköy), Hitit Yolu, Alacahöyük Müzesi, Boğazköy Müzesi (Boğazkale), Çorum Saat Kulesi, Çorum Müzesi, Veli Paşa Hanı, Şapinuva.

Düzce:

Aktaş Şelalesi (Akçakoca), Akçakoca Ceneviz Kalesi, Samandere Şelalesi, Kurugöl Kanyonu (Akçakoca), Fakıllı Mağarası (Akçakoca), Hemşin Cami (Akçakoca), Aydınpınar Şelalesi, Karaburun Plajı (Akçakoca), Melen Çayı (Yığılca), Konuralp Müzesi.

Giresun:

Sis Dağı Yaylası (Görele), Gölyanı Yaylası, Kümbet Yaylası, Bektaş Yaylası (Dereli), Giresun Adası, Bedrama Kalesi (Tirebolu), Giresun Müzesi, Seyyid Vakkas Türbesi, Kulakkaya Yaylası, Mavi Göl (Dereli), Giresun Kalesi, Hasan Tepesi.

Gümüşhane:

Karaca Mağarası, Kürtün, Zigana Kayak Merkezi, Krom Vadisi, Santa Harabeleri, Tomara Şelalesi, Canca Kalesi, Limni Gölü (Torul).

Karabük Safranbolu Kristal Teras
Karabük Safranbolu Kristal Teras

Karabük:

İncekaya Su Kemeri (Safranbolu), Şeker Kanyonu, Eğriova Göleti, Safranbolu Hıdırlık Tepesi, Safranbolu Evleri, Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, Kristal Cam Teras (Safranbolu), İncekaya Kanyonu (Safranbolu), Karabük Demir Çelik Sanayi Müzesi.

Kastamonu:

Ilıca Şelalesi (Pınarbaşı), İsmail Bey Külliyesi, Plajlar, Kastamonu Pompeipolis Antik Kenti (Taşköprü), İnebolu Geriş Tepesi, Valla Kanyonu (Pınarbaşı), Horma Kanyonu (Pınarbaşı), Çatak Kanyonu (Azdavay), Loç Vadisi (Cide), Hamitli Köyü (Cide).

READ  Azmak Nehri : Bu Yılın Trend Yeri!
Ordu Boztepe
Ordu Boztepe

Ordu:

Ordu Sarmaşık Kaplıcaları (Fatsa), Yason Kilisesi (Perşembe), Kadılar Yokuşu (Ünye), Bolaman Kalesi (Fatsa), Perşembe Yaylası, Fatsa Yalıköy, Ordu Ulugöl, Hoynat Adası (Perşembe), Ordu Çambaşı Yaylası, Melet Nehri, Boztepe, Ordu Teleferik.

ayder yaylasi rize kamp
ayder yaylasi rize kamp

Rize:

Zilkale (Çamlıhemşin), Palovit Şelalesi (Çamlıhemşin), Anzer Yaylası (İkizdere), Kaçkar Dağları (Çamlıhemşin), Rize Kalesi, Çeçeva Köyü-Haremtepe (Çayeli), Kavrun Yaylası (Çamlıhemşin), Ayder Yaylası (Çamlıhemşin), Ziraat Botanik Çay Bahçesi. Kıble Dağı Camii (Güneysu), Ağaran Şelalesi (Çayeli), Pileki Mağarası (İyidere), Kız Kalesi (Pazar), Rize Müzesi, Fırtına Deresi (Çamlıhemşin), Tar Deresi Bulut Şelalesi (Çamlıhemşin).

Samsun
Samsun

Samsun:

Kabaceviz Şelaleleri, Akalan Şelaleleri (Bafra), Hamamayağı Kaplıcası (Ladik), Tekkeköy Mağaraları, Geyikkoşan Sahili, Bandırma Vapuru, Amisos Tepesi, Ladik Gölü, Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi, Gazi Müzesi.

Sinop
Sinop

Sinop:

Erfelek Şelaleleri, Sinop Akgöl (Ayancık), İnaltı Mağarası (Ayancık), İnceburun Feneri, Boyabat Kaya Mezarları, Sinop Sarıkum Plajı Gölü, Sinop Kalesi, Karakum Plajı, Hamsilos Koyu, Tarihi Sinop Cezaevi.

Tokat
Tokat

Tokat:

Mahperi Hatun Kervansarayı (Pazar), Çamiçi Yaylası (Niksar), Ballıca Mağarası, Kaz Gölü (Pazar), Tokat Kalesi, Niksar Kalesi, Tokat Mevlevihanesi, Akbelen Yaylası (Niksar), Ali Paşa Hamamı, Selemen Yaylası (Reşadiye).

Trabzon Sümela Manastırı
Trabzon Sümela Manastırı

Trabzon:

Atatürk Köşkü, Trabzon Müzesi, Ayasofya Müzesi, Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Sümela Manastırı (Maçka), Vazelon Manastırı (Maçka), Hamsiköy, Çal Mağarası Düzköy), Nayino Dağ Evi, Uzungöl, Karester Yaylası, Şahinkaya, Orta Mahalle (Akçaabat), Hıdırnebi Yaylası, Kayabaşı Tabiat Parkı, Sera Gölü (Akçaabat).

Zonguldak
Zonguldak

Zonguldak:

Çayır Köyü Su Mağarası (Çaycuma), Cehennemağzı Mağaraları (Ereğli), Gökgöl Mağarası, Halit Paşa Konağı (Ereğli), Teion – Billaos Antik Kenti (Filyos), Cumayanı Mağarası, Tieion Antik Kenti (Filyos), Filyos Kalesi.

Düden Şelalesi
Düden Şelalesi

25. Düden Şelalesi

Düden Şelalesi, Antalya’da bulunmaktadır. Turistik bir bölgedir. Şelale, 40 metre yükseklikten akmaktadır. Aşağı Düden ve Yukarı Düden olarak iki kola ayrılır. Akarsuyu izlemenin yanında yeşilin her tonunu görmek de mümkündür.

Ölüdeniz
Ölüdeniz

26. Ölüdeniz

Ölüdeniz, Muğla’da bulunmaktadır. Gezilecek yerler: Kayaköy, Hisarönü, Gemile Adası ve Koyu, Belcekız Plajı, Kelebekler Vadisi Plajı, Şövalye Adası, Soğuk Su Koyu.

Trabzon Uzungöl
Trabzon Uzungöl

27. Uzungöl

Uzungöl, Trabzon, Çaykara’da bulunur. Turistik bir yerdir. Etrafında küçük oteller ve lokantalar vardır. Göl kenarında bir de cami yer alır. Genelde, Trabzon’a gezmeye giden birinin ilk tercih ettiği yerdir.

Pamukkale
Pamukkale

28. Pamukkale

Pamukkale Denizli’de yer alır. Pamukkale Travertenleri ziyareti en çok yapılan yerdir. Bunun yanı sıra gezilecek yerler: Hierapolis & Pamukkale, Hierapolis Anfi Tiyatro, Pamukkale Natural Park, Kleopatra Havuzları, Kaklık Mağarası, Pamukkale Yolu, Anadolu Mezarlığı, Halıcı Ahmet Urkay Arkeoloji ve Etnografya Müzesi. Türkiye Gezilecek Yerler

Dalyan Nehri
Dalyan Nehri

29. Dalyan

Dalyan, Muğla’da yer alır. Gezilecek yerler: Kaunos Kral Mezarları, İztuzu Belediye Plajı, İztuzu Dalyanağazı Plajı, Dekamer, Sinek Sekiz Kitabevi, DALKO, Kargıcak Bay, Radar Tepesi, Çandır Tepesi, Ekincik Plajı, Sülüngür Gölü, Köyceğiz Gölü. Dalyan’da tekne turu yapmak en çok tercih edilen aktivitelerden biridir.

Kaz Dağları
Kaz Dağları

30. Kaz Dağları

Kaz Dağları, Balıkesir’dedir. Gezilecek yerler: Kazdağı Milli Parkı, Kazdağı Milli Park Tanıtım Ofisi, Sarıkız Türbesi, Kazdağları Seyir Terası, Adatepe Köyü, Zeus Altarı, Yeşilyurt Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Tahtakuşlar Etnografya Galerisi, Çamtepe Ekolojik Yaşam Kültürü Merkezi, Bayramiç Yeniköy, Hasanboğuldu, Mıhlı Çayı, Taş Köprü, Şahindere Kanyonu, Ağlayan Şelale, Darıdere Tabiat Parkı, Hızır Kamp.

Antalya Kaş
Antalya Kaş

31. Kaş

Kaş, Antalya’dadır. Gezilecek yerler: Antiphellos Antik Tiyatrosu, Patara Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Demre, Likya Uygarlıkları Müzesi, Batıkşehir ve Kekova, Simena – Kaleköy, Uçağız, Saklıkent Kanyonu, Kalkan.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

32. Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, Antalya’da bulunur. Turistik bir alandır. Plaja giriş ücreti yoktur. Belediye, plajın bakımını titizlikle yapmaktadır. Mutlaka gidilmesi gerekir. Türkiye’de Gezilecek Yerler

Dilek Yarımadası Kuşadası
Dilek Yarımadası Kuşadası

33. Dilek Yarımadası Kuşadası

Dilek Yarımadası Kuşadası Aydın’da bulunur. Kumlu, killi plajları ile oldukça ilgi çekicidir. Türkiye’de gezilecek yerler

Uludağ
Uludağ

34. Uludağ

Uludağ, Bursa’nın en çok gezilen yerlerinden biridir. Kış mevsiminde kayak yapmak ise burada en çok tercih edilen aktivitedir. Dört mevsim gidilebilir. Türkiye’de gezilecek yerler Bunun için kamp yerleri ve tesisler mevcuttur.

Uludağ Teleferik
Uludağ Teleferik

Uludağ Gezilecek yerler:

Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Millik Parkı, Çobankaya Yaylası, Kilimli Göl, Buzlu Göl, Aynalı Göl, şelaleler. Türkiye’de gezilecek yerler

Türkiye Gezilecek Yerler Resimleri

İstanbul Festivalleriİstanbul Festivalleriantalya gece hayatı11Alanya Gece Hayatı – Disko Barlarıeskişehir gece hayatı 1Alanya Gece Hayatı Disko BarlarıAntalya KemerAntalya LaraBodrumMarmariskasAlaçatı Koyları ve PlajlarıyenifoçaÇandarlılikyayoluu8likyayoluu5likyayoluulikya yolu fethiyeKekova Gezilecek Yerler

Diğer Makalelerimize Gözatabilirsiniz

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Türkiye’nin Turistik Yerleri

Gezi Cini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Gezicini

Nevşehir Gezilecek Yerler : Mutlaka Görmeniz Gereken Yerlerin Listesi !

Gezicini

Muğla Gezilecek Yerler | Muğla’da Yapılacak Aktiviteler?

Gezicini

1 Yorum

Mahmut 19 Ocak 2022 at 00:24

Bu sitede gerçekten bütün gezilecek yerler var kapodokya türkiyenin bütün yerlerinden var çok güzel beğendim

Cevapla

Yorum Yaz