Image default
Köyceğiz Muğla

Muğla – Sultaniye Kaplıcaları

Her zaman bir tatil şehri olarak hafızamıza kazınan Muğla aslında bundan çok daha fazlasıdır. Bu şehri daha çok denize girmek plajlar da gezmek kamp yapmak veya Dünya standartlarında ki eğlence mekanlarında eğlenmek için gidilir. Bu anlamda Muğla turistlerin oldukça ilgisini çeken gördüğü ilgiyi hak eden bir şehirdir.

Sultaniye Kaplıcaları
Sultaniye Kaplıcaları

Bodrum Marmaris Datça gibi tatil beldeleri ile ünlenmiş Türkiye’nin turistik anlamda en önemli şehirlerinden birisidir. Muğla – Sultaniye Kaplıcaları Bunların haricinde sadece Türkiye’nin değil Dünyaca ünlü insanların da tatil yaptığı adından söz ettiren adeta saklı bir cennet tadındadır.

Çamur Banyosu
Çamur Banyosu

Çoğu insanın kaçırdığı bir nokta ise Muğla bir noktada Sağlık Turizmine bir parça da olsa sahi olmaktadır. Sultaniye Kaplıcaları çok ün salmamış olsa da buraya giden insanlar için akıllarından çıkmayan bir tecrübe oluyor.  Burada ki sıcaklık neredeyse 39 dereceyi buluyor ve içerisinde kalsiyum klorür, kalsiyum sülfat, kalsiyum sülfür ve radon içeriyor.

muğla köyceğiz Sultaniye Kaplıcaları
muğla köyceğiz Sultaniye Kaplıcaları

Burada ki kaplıcaların iyi geldiği hastalıklar ise daha çok romatizma, siyatik cilt ve kadın hastalıklarına iyi geliyor. Bu sebeple buraya sırf bu hastalıklara sahip olan insanlar gelebiliyor. Muğla Gezilecek Yerler Muğla kaplıcaları Özellikle kadın hastalıklarına ve romatizmaya iyi geliyor olması bu anlamda kaplıcayı değerli kılıyor.

Çamur Havuzu
Çamur Havuzu

Muğla Sultaniye Kaplıcaları Çamur Havuzu

Buraya sadece kaplıca için değil tatil için gelen insanların da özel turlar ya da kendi imkanları ile gelmek mümkün oluyor. Köyceğiz sultaniye kaplıcaları Muğla’ya tatile gelen insanlar için güzel bir ikramiye tadında olan Çamur banyosu havuzu kaplıcalar her anlamda insanların faydalanabildiği bir konum.

sultaniye kaplıcaları
sultaniye kaplıcaları

Bunun haricinde kaplıcalara günü birlik giden ve burayı çok beğenen insanlar için burada daha fazla vakit geçirmek mümkündür. Kaplıca da kalmak için oda kiralamak, burayı beğenen ve daha fazla kalmak isteyen insanlar için oda kiralama fırsatı bulunuyor. Köyceğiz`de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler! Muğla kaplıcaları Odaların temizliği ve müşteri memnuniyeti de işletme tarafından önemle takip ediliyor.

READ  Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri
Muğla Şifalı Su
Muğla Şifalı Su

Kaplıcadan hariç olarak kaplıcanın hemen yanından çıkan kaynak suyu ise içildiği taktirde bazı hastalıklara iyi geliyor. Muğla’daki şifalı sular arasında  Sadece kaplıca değil kaynak suyu da bu anlamda buraya gelen çeşitli hastalığı olan insanlar için deva kaynağıdır. Hem kaplıca hem kaynak suyunun birlikte hastalıklar üstünde tedavisi oldukça etkilidir.

Muğla Sultaniye Kaplıcaları
Muğla Sultaniye Kaplıcaları

Buraya gelen yerli yabancı turistlerin bu konuda memnun kaldığı belirtiliyor. Öyle ki kaplıcaya tekerlekli sandalye ile gelip yürüyerek çıktığını söyleyen insanların sayısı oldukça fazla. Her ne kadar mümkün değilmiş gibi görünse de bu kaplıcanın ne kadar şifalı olduğunu kanıtlıyor.

Çamur Banyosu
Çamur Banyosu

Tesiste insanlar Kaplıcalara giren insanlar hemen ardından güneşin altında biraz dinlenip kuruyarak tedavi oluyor. Köyceğiz Sultaniye Kaplıcaları Bunun ardından yine tesisin içerisinde bulunan havuza girerek temizlenmek biraz serinlemek mümkündür.

sultaniye kaplıcaları
sultaniye kaplıcaları

Kaplıcalar tarihçesi ile de birçok insanın ilgisini çekmeyi başarıyor. Muğla – Sultaniye Kaplıcaları  Bundan neredeyse 2000 yıl önce Kaunoslar tarafından bulunan kaplıcalar hala hizmet veriyor. Muğla çamur banyosu O zamanlardan kalma hastane kalıntıları da kaplıcanın ne kadar şifalı olduğunu kanıtlar nitelikte.

 

sultaniye kaplıcaları15sultaniye kaplıcaları12sultaniye kaplıcaları11sultaniye kaplıcaları10sultaniye kaplıcaları9sultaniye kaplıcaları8sultaniye kaplıcaları6Sultaniye Kaplıcalarına GirişSultaniye KaplıcalarıSultaniye Kaplıcaları

Muğla Sultaniye Kaplıcaları Çevresindeki Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

2 Yorumlar

Ergün Öksüz 21 Ağustos 2019 at 12:42

Dalyan’da çamur banyolarının bölgeden tekneyle gitmek 15 dakikada ulaşım mümkün…birisi termal olmak üzer dört havuz vede bir çamur banyosu vardır burada mükemmel. Tekne başı 100 tl alıyorlar nedense tur tarzında götürüyorlar.. kaplıca girişi kişi başı 4 tl kadar bişey. normal iztuzu plajına gitmek isterseniz de 10 tl gidiş 10 tl dönüş kişi başı alıyorlar oda yarım saat sürüyor

Cevapla
Gökmen 7 Ocak 2021 at 19:38

Güzel bir yer gerçekten gezip gittifim için söylüyorum herkese tavsiye ederim

Cevapla

Yorum Yaz