Image default
Antalya

Lara Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerlerin Listesi !

Lara Gezilecek Yerler Antalya

Lara, Antalya’nın hızla gelişmekte olan ve en güzel bölgelerinden birisidir. Doğa yapısı ve plajları ile yerli, yabancı tüm ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Lara, Antalya şehir merkezine çok yakındır ve konaklama yeri seçeneklerinin çok fazla olması, ilgi görmesini ve gelişmesini sağlamaktadır. Daha çok yaz aylarında, ziyaretçi nüfusundaki artış nedeniyle Lara Antalya’nın en hareketli bölgelerinden birisi olmaktadır.

Antalya Lara
Antalya Lara

Lara gezilecek yerler arasında, doğal güzelliklerin ve tarihi yerlerin bulunduğu yerler bulunmaktadır. Yaz aylarında, çok sayıda ziyaretçi, çadır kurarak ya da bölgede bulunan bungalov evlerde konaklayarak, tatillerini yapmaya çalışmaktadır. Gezilecek yerler birbirine yakın olduğu için ziyaretçiler, bir günde gezilerini tamamlayabilecektir. Lara’da bulunan gezilecek yerler için en iyi zaman yaz aylarıdır.

Düden Parkı
Düden Parkı

Lara’da Görülmesi Gereken Yerler

Tatil için Antalya’ya gidenler mutlaka Lara bölgesini ziyaret etmelidir. Plajlar ve doğal güzellikleri bir arada bulunduğu Lara’da görülmesi gereken yerler arasında şuralar sayılabilmektedir.

  • Altınkum plajı,
  • Perge antik kenti,
  • Düden şelalesi,
  • Antalya Kaleiçi,

Lara, otelleri, plajları, kundu köyü, gece hayatı ve lezzetli yemekleri ile yılın her döneminde tatil için bu bölgeyi tercih edenlere dolu dolu eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor. Tatilin keyifli geçmesi için nereleri, ne zaman gezmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Karayolu ya da havayolu ile Antalya’ya gelenler, Lara otellerinde konaklayabilir ve Antalya şehir merkezinde bulunan tüm gezilecek yerleri rahatlıkla gezebilirler.

Lara Gezilecek Yerler
Lara Gezilecek Yerler

Altınkum Plajı

Antalya bölgesini tatil için tercih edenlerin en amacı, güzel plajlardan faydalanmak ve Akdeniz’in sıcak sularında yüzmektir. Lara bölgesinde bulunanların mutlaka görmesi gereken yerler arasında, Altınkum Plajı yer almalıdır. Antalya’nın en güzel plajı olarak bilinmekte ve altın rengindeki kumlardan ismini almaktadır. Altınkum Plajı, kızılçam ağaçları ile iç içe konumda bulunmakta ve herkesin hayal ettiği plaj görüntüsüne sahiptir. Doyasıya ve eğlenceli tatil için en iyi ve doğru plaj adresi olarak Lara Altınkum Plajı gösterilmektedir. İnce kum taneleri ile kaplı zeminde yürümeniz, güneşlenmeniz ve denize girmeniz büyük keyif verecektir.

Altınkum Plajı
Altınkum Plajı

Düden Şelalesi

Lara gezisi planlayanlar, Antalya şehir merkezinde yer alan doğal güzelliklerin bulunduğu ve tarihi öneme sahip yerleri kolay ulaşım seçenekleri ile gezebilecektir. Antalya Düden Şelalesi şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. Yaz aylarında sıcaklıktan bunalanlar, serin bir ortam aradıklarında, kendilerini, düden çayı üzerindeki, düden şelalesinde bulabilirler. Yukarı Düden Şelalesi ile aşağı düden şelalesi arasındaki, yürüyüş parkurundun yürüyerek, tüm doğal güzellikler görülmelidir. Yukarı düden şelalesinin bulunduğu bölgede piknik alanları bulunduğu için ziyaretçiler, burada uzun vakit geçirebilmektedir. Ayrıca burada bulunan restoranlar ve kahvaltı yerlerinde en sevdiğiniz yiyecekleri güzel bir manzara karşısında tadabilirsiniz.

antalya düden şelalesi
antalya düden şelalesi

Perge Antik Kenti

Lara gezilecek yerler arasında, Antalya sınırları içerisinde ve Antalya’nın 18 km doğuşundu bulunan Perge Antik Kenti’ne zaman ayırılmalıdır. Zamanında Pamfilya Bölgesinin Başkenti olan Perge Antik kentini ziyaretçiler, müze kartı kullanarak ziyaret edebiliyorlar. Burada bulunan yapılar incelendiğinde, şehrin Tunç Çağı döneminde kurulduğu bilgilerine rastlanıldığı belirtilmektedir.

Perge Antik Kenti
Perge Antik Kenti

Eski dünya dönemine ait en güzel ve zengin şehirlerarasında gösterilmektedir. Hitit ve Roma dönemine ait izler taşıyan Perge Antik Kenti, mermer heykelleri, mimari yapısı ile büyük ilgi çekmektedir. Antik kent içerisinde yer alan 15 bin kişilik tiyatrosunun yapısı sorunmuş ve buranın M.S 2. Yüzyıl döneminde inşa edildiği bilinmektedir. İncil’de şehrin yapısından bahsedilmesi ve akarsu Hristiyanlığının kutsal mekanlarından birisi olarak kabul edilmesi, yabancı ziyaretçi sayısının her zaman artmasına neden olmaktadır.

Perge Antik Kenti
Perge Antik Kenti

Antalya Kaleiçi

Lara gezisi planlayanlar, eski Lara’yı görmeyi isterler. Bunun için tatillerini Lara’da geçirenler, Antalya şehir merkezine gelerek, Antalya Kaleiçi’ni ziyaret ederler. Antalya Kaleiçi’nin eski adı Tarihi Çekirdek Kenti olarak tarih kitaplarında yer almaktadır. Kaleiçi bölgesinde, üç kapılar, Hıdırlık Kulesi, 7. Ahi Yusuf mescidi, Kaleiçi müzesi, Kaleiçi çarşısı gibi yerler gezilip görülmelidir.

Antalya Kaleiçi
Antalya Kaleiçi

Buraları gezerken, tarihi yapıların oluşturduğu atmosferden etkilenecek ve gezinizden keyif alacaksınız. Antalya M.Ö 159 – 138 yıllarında, liman kenti olarak kurulmuş ve M.Ö 102 yılında Klikya eyaletine bağlanmıştır. Antalya Kaleiçi M.Ö 139 yılında kurulmuş ve kemerli üç adet kapı açıklığı bulunmaktadır. Burada kullanılan beyaz mermerler üzerine yapılan kabartma ve oymalar muhteşem görüntüler oluşturmakta, görenlerin büyük ilgisini çekmektedir.

Lara’ya Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Sinem

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Sinem

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Sinem

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Sinem

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Sinem

Sarısu Kadınlar Plajı : Sadece Kadınlara Özel Plaj

Hakan Karaduman

2 Yorumlar

Orhan038 1 Ocak 2021 at 20:05

Gördügüm yerler arasindan en iyi yer gezmenizi tavsiye ederim dogal güzellikleriyle şelale sesi manzara mükemmel hep gezseniz sıkılmayacaginiz bir yer.insana huzur mutluluk veriyor.

Cevapla
Orhan038 1 Ocak 2021 at 20:10

Gezip göreceginiz en güzel yer doga sesi şelale sesi essiz güzelligi insani rahatlatiyor. Ailenizle gezip gorebileceginiz huzur bulabileceginiz ortam.kalesi şelalesi insana huzur veriyor sitresini aliyor .gezmenizi tavsiye ederim.

Cevapla

Yorum Yaz