Image default
Antalya Şelaleler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Antalya şehir merkezine yakın olan Lara mevkiinde bulunan ve birçok misafir tarafından ziyaret edilen Yukarı Düden Şelalesi en sık gidilen yerlerden olmayı başarmıştır. Şu an mesire alanı ve piknik alanı olarak kullanılmakta olan bu doğal güzellik her zaman ziyaretçilerine açık. Turizme katkısının da yadsınamayacak kadar fazla olduğu bilinmektedir. Deniz, kum, güneş üçlüsü için gelen turistlerin bu doğa harikasını ziyaret ettikleri de bilinir.

Yukarı Düden Şelalesi
Yukarı Düden Şelalesi

Şehir hayatından sıkılan insanlarında uğrak noktası haline gelmiştir. Özellikle yaz aylarında turist ve yerli haklın akınına uğrayan şelale ihtişamlı ve görkemli görüntüsüyle ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Bu doğal güzellikten mahrum kalmak istemeyenlerin Antalya’ya geldiklerinde uğradıkları yerlerin başında gelmektedir.

Yukarı Düden Şelalesi
Yukarı Düden Şelalesi

Avantajları

Bu ve bunun gibi doğal güzelliklere Antalya’da rastlamak oldukça mümkündür. İnsanların stresten uzaklaşmak istemesi, doğayla iç içe olmak istemesi kaçınılmazdır. Burada geçirilecek olan vakit her insana iyi gelmektedir.

Yukarı Düden Şelalesi avantajları ise şunlardır;
  • Doğal bir güzellik olması
  • Şehir merkezine yakın olması
  • Otobüsle bile ulaşılabilir olması
  • Yeşilin her tonunu içinde barındırması
  • Ailece ve sevdiklerinizle vakit geçirmeye elverişli olması
  • Yürüyüş yapmak için elverişli olması sayılabilir.

İnsanların ve özellikle çalışma hayatının stresinden uzaklaşmak için gidilecek en güzel yerlerden biridir.

Toplu Taşımayla Kolay Ulaşım

Antalya’nın birçok yerinden Yukarı Düden Şelalesi’ne ulaşım mümkündür. İnsanların iş çıkışlarında bile kolayca ulaşılabilir olması burayı daha cazibeli hale getirmektedir. En önemlisi de siz buraya kolay ulaşıp dinlenirken etraftaki eşsiz güzellik ve seslerle ruhunuzu da daha da dinlendirebilirsiniz.

Şehrin İçinde Cennet

Antalya’nın merkezine yakın olan düden şelalesi, özellikle bahar ve yaz aylarında yerli ve yabancı ziyaretçilerin en uğrak noktası. Şehrin gürültüsünden uzak, yeşilin her tonunu içinde barındıran, türlü kuş seslerinin ev sahipliği yaptığı deyim yerindeyse cennetten bir köşe. Çalışanlar, okuyanlar, sürekli bilgisayar başında olmak zorunda kalanlar ve daha nice ziyaretçilere kucak açan bu güzellik hemen her insanın tercih edebileceği yerler arasındadır. Aynı zamanda temiz hava ile spor yapmak isteyen ziyaretçilere de büyük olanaklar sağlamaktadır. Diğer konumuz olan Kurşunlu Şelalesi sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz.

READ  Lara Plajı : Antalya'nın En Gözde Mavi Bayrağa Sahip Plajı
Yukarı Düden Şelalesi
Yukarı Düden Şelalesi

Ailenizle Zaman Geçirmenin En Kolay Yolu

Bu doğal güzellik ailenizle gidilebilecek en güzel ve özel alanlardan biridir. Çünkü her zaman çalışma hayatından dolayı çocuklarımıza vakit ayıramıyoruz. Hayatın stresi ve karmaşasından uzaklaşmak adına ailecek bu cennetten köşeye gelebilir ailenizle kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Çocuklarınız ve akrabalarınızla birlikte piknik yapabilir paha biçilmez olan manzaraya karşı ruhunuzu dinlendirebilir şehrin sıkıcılığından kurtulabilirsiniz. Belediyenin halka ve turistlere sunduğu bank ve mesire alanı olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Yukarı Düden Şelalesi
Yukarı Düden Şelalesi

 

Yukarı Düden Şelalesinde Ne Yenir?

Ailenizle birlikte şelale yakınlarında bulunan restoranlarda et, balık yiyebilir daha salaş mekanlarda yemek yemek isterseniz de gözlemecilere rastlayabilirsiniz. Akdeniz mutfak kültüründen yemek tadımları yapıp damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

Antalya’daki Şelaleler

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini