Image default
İzmir Narlıdere

Narlıdere Gezilecek Yerler

 

Narlıdere Gezilecek Yerler İzmir ilinin doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile bilinen ilçelerinden olan Narlıdere, köklü bir geçmişe sahip bölgedir. Lidyalılar, Persliler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar tarafından kullanılan bölge olan Narlıdere ilçesi, İzmir’de gezilmesi gereken en önemli yerlerdendir. 63 km’lik yüzölçümü, 65.000 kişilik nüfusu ile oldukça ilginç bir yer olan Narlıdere ilçesini İzmir gezi listenize mutlaka eklemelisiniz.

Narlıdere
Narlıdere

Tertemiz denizi ile bilinen yerlerden olan Narlıdere, hem doğal güzellikleri, hem de tarihi yapıtları ile ilgi gören bir yerdir. Muhteşem manzarası ile gezilmeye değer olan Narlıdere ilçesine İzmir İl merkezinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Turizm’in cenneti olan İzmir ilinde gezeceğiniz bu ilçede tarihi ve kültürel yapıtlarda bulunmaktadır.

Narlıdere
Narlıdere

Narlıdere Ulaşım

İzmir ilinin eski yerleşim bölgelerinden olan Narlıdere ilçesinde ilgi çekici birçok yer bulunmaktadır. Gezmeye doyamayacağınız bu yerler, İzmir ilinde mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerdir. Ege’nin oksijeni olan tertemiz havası ile etkileyen Narlıdere çam ormanları ile kaplı bir yerdir. Oldukça ilginç yerleri keşfedeceğiniz bu yerde hem doğal tatili, hem de gezi turu yapabilirsiniz.

Narlıdere
Narlıdere

Narlıdere ilçesi, İzmir’in köklü geçmişine sahip yerlerindendir ve burada yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Gezip, göreceğiniz yerlerin bulunduğu harika bir yer olan Narlıdere ilçesinin gün batımı çok ihtişamlıdır. Bu ilçeyi gezmeye gelmişken doğal güzellikler ile çevrili bölgelerde Narlıdere’nin gün batımını da izlemelisiniz.

Narlıdere
Narlıdere

Doğal güzelliklerin ve tarihi mimarilerin yer aldığı bir ilçe olan Narlıdere’de konaklama imkanı da mevcuttur. Dilerseniz burada bir süre konaklayıp, Narlıdere gezinizi daha da uzatabilirsiniz. Narlıdere ilçesine ulaşım sağlamak için ise şehir merkezinden hareket eden otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 17 km’lik bir uzaklıkta yer alan Narlıdere ilçesine ESHOT otobüs seferleri de bulunmaktadır.

READ  Alaçatı Gezilecek Yerler : İzmir'in İncisi
Narlıdere Sahili
Narlıdere Sahili

Narlıdere Sahili

İzmir’de gezmeye doyum olmayan muhteşem yerlerden olan Narlıdere ilçesi, harika bir yerdir. Gezerken keyif alacağınız yerler arasında olan İzmir’de ki bu ilçede tarihin çok değerli mimarilerini görebilirsiniz. Dinlenmek içinde farklı yerlerin bulunduğu ilçede Narlıdere Sahili bölgesini mutlaka gezmelisiniz. Doğal güzelliklerin yer aldığı Narlıdere sahilinde buranın manzarasını keyifle izleyebilirsiniz.

Narlıdere Sahil
Narlıdere Sahil

 

İzmir şehri, ilçelerinde yer alan gezilecek yerleri ve tatil beldeleri ile meşhurdur. Harika doğal güzelliklere sahip İzmir ilinde gezmeniz gereken ilçelerden olan Narlıdere ‘de farklı yerler bulunmaktadır. Tarihi yerleri gördükten ve farklı mekanları gezdikten sonra bölgedeki sahili de gezmenizi öneririz. Cafelerin, restoranların ve dinlenme yerlerinin bulunduğu Narlıdere sahilinde çay keyfi yaparak Ege denizinin manzarasını izleyebilirsiniz. Eşsiz görüntüsü ile büyüleyici bir manzaraya sahip Ege denizi izleyip, sahili gezdikten sonra  buradaki restoranlarda yöresel lezzetleri de tatmayı unutmayın.

Narlıdere Sahilevleri
Narlıdere Sahilevleri

Yöresel Narlıdere Pazarı

İzmir ilinde gezip, göreceğiniz çok farklı yerler ve tarihi kalıntılar ile dolu antik kentler bulunuyor. Narlıdere ilçesinde yer alan ilgi çekici yerleri ve tarihi yapıtları ile de bilinen İzmir’de gezilecek birçok ilçe vardır. Narlıdere gezilecek yerler arasında olan yöresel Narlıdere pazarı da oldukça ilgi çeken bir yerdir.

Narlıdere Kahvaltı
Narlıdere Kahvaltı

 

İlçeyi gezmeye gelenlerin merak ettiği ve ilgi duyduğu yerlerden olan yöresel Narlıdere pazarında farklı eşyalar bulunuyor. İlçenin tek yöresel pazarı olan bu yerde el işi eşyaları inceleyebilir, buradan taze meyve, sebze de satın alabilirsiniz. Narlıdere ilçesindeki ilginç yerlerden olan Narlıdere pazarı, Çarşamba ve Pazar günleri ziyarete açıktır.

Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi
Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi

Atatürk Kültür Merkezi

İzmir’de görülmeye değer tarihe ait birçok kalıntılar, tarihi eserler ve tarihi mimariler bulunuyor. Bölgede yer alan tarihi yapıtlar ve ilgi çekici mekanlar ile dolu olan İzmir ilinde Narlıdere ilçesi, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. İnciraltı Sahili İlçede yer alan ilgi çekici mekanlardan Atatürk Kültür Merkezi , özellikle gezmeniz gereken yerler arasındadır.

READ  İzmir Piknik Alanları | En Güzel Yerler Listesi
Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi
Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi

Narlıdere ilçesinde gezilecek farklı yerler ile birlikte çeşitli aktiviteler ile ilgilenebileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır. Konserler, aktiviteler, eğitimler, kütüphane ve sosyal etkinliklerin yapıldığı Atatürk Kültür Merkezi, bölgede yer alan en büyük kültür sanat merkezidir. Eğlenceli ve heyecanlı aktiviteler ile ilgilenebileceğiniz bir yer alan Atatürk Kültür Merkezi, Mithat Paşa caddesindedir.

İzmir Atatürk Kültür Merkezi
İzmir Atatürk Kültür Merkezi

Narlıdere Kültür Evi

Gelişmiş şehirlerimizden biri olan İzmir’de tatil, gezi ve birçok etkinlik yapılabilmektedir. Etkileyici manzaraya sahip doğal güzelliklerin yer aldığı ve tarihin eserleri olan antik kentlerin bulunduğu İzmir iline yılda binlerce kişi gelmektedir. Narlıdere görülecek yerler Tatil , gezi ve kafa dinlemek için gelen ziyaretçilerin İzmir ilinde gezmesi gereken ilçelerin en başında Narlıdere geliyor.

Narlıdere Kültür Evi
Narlıdere Kültür Evi

Narlıdere ilçesinde yapılacak farklı etkinlikler ve aktivitelerde bulunuyor. Narlıdere Gezilecek Yerler Gezerken eğlenceli deneyimler edilebileceğiniz Narlıdere ilçesinde iken Kültür evini mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Narlıdere görülecek yerler Tarihi Cemevi olarak da bilinen Narlıdere Kültür Evi, 1874 yılında yapılmıştır. 2007 senesinde restore edilen ve kültür sanat merkezi olarak kullanılan Narlıdere Kültür evini ilçede yapacağınız gezide görebilir ve burayı gezebilirsiniz.

 

Narlıdere Kültür Evi
Narlıdere Kültür Evi

Kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerin ideal bölgeleri arasında olan İzmir ilinin Narlıdere ilçesinde ziyaret edilecek birçok sayıda mekan mevcuttur. İzmir Teleferik Narlıdere Gezilecek Yerler Narlıdere Kültür Evi de ilçede gezilmesi gereken mekânlardandır. Müze ve kültür merkezi olarak kullanılan Narlıdere Kültür Evi, 9 odadan oluşmaktadır ve her odada materyallerle beraber 21 adet heykel bulunmaktadır.

Narlıdere Şehitliği

İzmir ilinde gezilecek muazzam yerler ile birlikte tarihin yapıtlarda bulunmaktadır. Ülkenin en fazla ziyaret edilen şehirlerinden olan İzmir’de görülecek önemli yerlere sahip Narlıdere ilçesi, harika bir yerdir. Yapıt olarak Narlıdere Şehitliğinin de yer aldığı bu ilçede farklı birçok sayıda bölge ve mekan bulunmaktadır.

READ  Balçova Gezilecek Yerler
Narlıdere Şehitliği
Narlıdere Şehitliği

Tarihin en değerli ve önemli yapıtlarının yer aldığı İzmir ilinde gezilecek farklı yerler bulunuyor. Muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi mimarileri ile yabancı turistlerin dahi ilgi duyduğu İzmir’de Narlıdere ilçesini kesinlikle gezmelisiniz. Narlıdere Gezilecek Yerler arasında Narlıdere Şehitliğinin de yer aldığı bir ilçe olan bu bölgedeki gezinizde 19 şehidimizin mezarında dua okumayı unutmayın.

Narlıdere Resimleri

NarlıderenarlıdereNarlıdere Şehitliği1Narlıdere ŞehitliğiNarlıdere Sahili32423423432Narlıdere Sahili2234234Narlıdere Sahili23234Narlıdere Sahili324Narlıdere Sahili222Narlıdere Sahili22Narlıdere Sahili11Narlıdere Sahili2Narlıdere Sahilevleri23Narlıdere Sahilevleri3Narlıdere Sahilevleri2Narlıdere SahilevleriAtatürk Kültür Merkezi3Atatürk Kültür Merkezi11Narlıdere Kültür EviNarlıdere KahvaltıNarlıdere Atatürk Kültür MerkeziNarlıdere Kültür Evi2sahilevleriinciraltisahiliinciralti334

Narlıdere’ye Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yelki : Güzelbahçe Adeta Bir Tatil Beldesi

Gezicini

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

21 Yorumlar

Aras 5 Ekim 2019 at 13:47

Gelin ve damat çekimlerinin yoğun uğrak yeri olan sahilevlerine mutlaka uğrayın. Buranın havası başkadır. Buradaki kendin pişir kendin ye mekanları izmirde ün yaptı.

Cevapla
Ömer Bilgi 6 Ekim 2019 at 23:46

Narlidere bambaşka güzellik dağlık alanları ve havası sahili narbelden bir bakın diyorum manzara sadece Narlıdere ayarlarınızın altında ve Narlıdere çevresinde oturanlar ve büyüyenler iyi bilir buradaki güzellikleri

Cevapla
solar panel 8 Temmuz 2021 at 12:27

Nice bro thank you.

Cevapla
Anında Tutan Aşık Etme Duası 11 Ağustos 2021 at 23:39

Anında Tutan Aşık Etme Duası
#aşıketmebüyüsü #aşkbüyüleri #aşkbüyüsüçeşitleri #eniyiaşkbüyüsü #aşkbüyülerinasılyapılır

Cevapla
Düşmeyen Takipçi 13 Ağustos 2021 at 14:53

Yaşasın, aradığım şey buydu !

Cevapla
sms onay 26 Ağustos 2021 at 21:35

Narlıdere artık elit biryer, gidilecek günibirlik oteller narlıderede

Cevapla
MKG HABER Güncel haberler 28 Ağustos 2021 at 14:56

Narlıdereden güncel haberler MKG HABER sitesinden son dakika haberleri ve gündem haberlerini takip edebilirsiniz.

Cevapla
Görev yap para kazan 1 Eylül 2021 at 18:06

görev yaparak para kazanmak isteyenler hemen sitemizi ziyaret ederek para kazanmaya başlayabilirler.

Cevapla
Takipçi Satın Al 11 Eylül 2021 at 20:09

takipçi satın al işlemlerinizi takipcipaketim sitemiz üzerinden yaparak sizlerde sosyal medya üzerinde fenomen olma yolunda emin adımlar atabilrsiniz.

Cevapla
türk beğeni satın al 16 Eylül 2021 at 20:41

harika bir paylaşım çok teşekkürler.

Cevapla
Serhat 31 Ekim 2021 at 04:54

yazınız için teşekkürler çok faydalı olmuş

Cevapla
instagram 7 Kasım 2021 at 09:49

bu tarz bilgi ve makaleler hosnut geliyor bizlere konu hakkında bizlere destek sagladıgınız için teşekkürler.

Cevapla
Soğutma Vefki 28 Mayıs 2022 at 04:07

Sağlıklı günler. Bu siteyi çok beğendim hoş bir yer. Teşekkürler admin.

Cevapla
먹튀검증 19 Aralık 2022 at 17:11

Ben narlıdere yi çok sevdim. Türkiye’ye ne zaman gelsem mutlaka uğrayacağım.

Cevapla
Persam 19 Aralık 2022 at 23:00

Narlıdere gerçekten gezilecek yerlerin başında geliyor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

Cevapla
Oddo 20 Aralık 2022 at 23:41

Narlıdere’nin tarihi geçmişi var ama bunu pek de yansıtan unsuları göremiyoruz. Bu tarihe karşın bu kadar zayıf görüntü olması üzücü..

Cevapla
distinyt23 26 Aralık 2022 at 23:15

You are a great writer thanks. I will visit to Narlidere in 2023

Cevapla
celen 31 Aralık 2022 at 16:06

İzmir Narlıdere gezilecek yerlerin başında gelir. Sahilinden antik kalıntılarına kadar görülmesi gereken gerçekten çok yer var.

Cevapla
soner 15 Ocak 2023 at 18:31

Buca ve narlıdere, gezip görmelisiniz

Cevapla
rou 15 Ocak 2023 at 19:34

İzmir’de doğal güzellikleri ön planda olan bir yer Narlıdere, çocukluğumdan beri burayı severim

Cevapla
Yasin 6 Nisan 2023 at 11:29

Selamlar harika bloglardan biri olan bu site admin çok beğendim. Ellerin dert görmesin. Thank you very nice artichle 😉

Cevapla

Yorum Yaz