Image default
Balçova İzmir

İnciraltı Sahili Gezilecek Yerler

İnciraltı Sahili Gezilecek Yerler İzmir, Urla ve kara yolunun kuzeyinde kalan bölüm İnciraltı ‘dır. İzmir’in gezilecek en güzel yerlerinin bulunduğu Balçova’da bölgede keyifli ve bir o kadar eğlenceli bir tur yapabilirsiniz. İnciraltı Sahili Gezilecek Yerler İzmir ilinin en ilgi çekici, turistik bölgelerinden olan İnciraltı, plajları, temiz havası ve ormanlık alanlarıyla muhteşem bir yerdir. Bu güzel yerde harika bir gezi yapılabilir ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

İnciraltı Sahili
İnciraltı Sahili

İzmir’de görülecek en değerli ve turistik yerlerden olan İnciraltı, açık hava tiyatrosu, dalyanı, çiçeği, sebze bahçeleri, balık lokantaları, turunçgilleri ve kır kahveleri ile meşhurdur. İzmir ilinde gezmeye doyamayacağınız İnciraltı ‘nda yeşilin ve mavinin tonlarını daha yakından tanıyabilir, doğanın çarpıcı güzelliklerine burada şahit olabilirsiniz.

İnciraltı Deniz Müzesi
İnciraltı Deniz Müzesi

İnciraltı Deniz Müzesindeki Eserleri İnceleyin!

İnciraltı, İzmir ilinin gezilmesi gereken en güzel bölgelerindendir ve burada yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. İnciraltı Sahili Gezilecek Yerler Gezebileceğiniz birçok noktanın bulunduğu İnciraltı bölgesinde ziyaret edeceğiniz farklı yerlerde bulunuyor. Bu yerler arasında bulunan İnciraltı Deniz Müzesi, turistlerinde ilgini çeken güzel mekânlardandır.

İnciraltı Deniz Müzesi
İnciraltı Deniz Müzesi

 

Eski yıllardan bu yana gemiciliğin zor olduğunu göreceğiniz ve tanık olacağınız İnciraltı Deniz Müzesi, Türk geçmişinin deniz maceralarının nasıl olduğunu öğrenebileceğiniz bu müzede ayrıca denizcilik hakkında da istediğiniz kadar bilgi toplayabilirsiniz. İnciraltı Sahili Gezilecek Yerler Binlerce yıllık tarihine rağmen hala sağlam bir yapı olan İnciraltı Deniz Müzesi, faaliyetlere de faydalı bir müzedir. Bu faaliyetler, denizciliği tanıma, denizciliği sevme gibi faaliyetlerin sevilmesi ile ilgili bir konudur.

READ  İzmir Piknik Alanları | En Güzel Yerler Listesi
inciraltı kent ormanı
inciraltı kent ormanı

İnciraltı Kent Ormanı

İnciraltı Kent Ormanı İzmir İzmir şehrinin gezilmeye değer muhteşem yerlerinden olan İnciraltı, gezilecek bambaşka yerlere sahiptir. İnciraltı kent ormanı da bölgede görülmesi gereken yerlerden biridir ve buraya gelen ziyaretçiler, temiz havanın fırsatıyla güzel piknik bir piknik yapabilirsiniz. İlk yıllarda ağaçlandırma çalışmayasıyla güzel bir yer olmuş İnciraltı kent ormanını şehirde iken mutlaka gezmelisiniz.

İnciraltı Kent Ormanı İzmir
İnciraltı Kent Ormanı İzmir

625 bin hektarlık alanın ağaçlandırma çalışmaları kaplı olan İnciraltı kent ormanı, muhteşem bir yerdir. Manzarası, piknik alanı ile harika vakit geçirebileceğiniz bir yer olan bu orman alanını çok seveceksiniz. Doğanın yeşilini yakından tanıyabileceğiniz cennet gibi bir yer olan İnciraltı kent ormanını İzmir gezi listenize kesinlikle eklemelisiniz.

İnciraltı Sahili
İnciraltı Sahili

İnciraltı Sahilini Gezin!

İnciraltı, İzmir’de ki en ilgi çekici özelliklere sahip tatil beldelerinden olmakla beraber gezilecek harika yerlere sahiptir. İnciraltı gezilecek yerler arasında en turistik olanı ise Deniz Müzesi ve kent ormanıdır. İzmir’de iken kesinlikle gezmeniz gereken bu yerler ile birlikte İnciraltı ‘nın muazzam sahilini de görmek lazım.

İnciraltı Balık Ekmek
İnciraltı Balık Ekmek

İnciraltında Balık Ekmek Yiyin

İnciraltı ‘nin gezilmesi gereken en doğal yerlerinden olan İnciraltı sahil yolu bölgesinde manzaranın tadını çıkarabilir, burada doğa ile başbaşa kalabilirsiniz. Özellikle meyhanelerin, restoranların, balık lokantaların ve kafeteryaların denize sıfır olduğu bu bölgede  yeme içme keyfi yapabilir, denizi seyredebilirsiniz. Müthiş görüntüsü ile hayran kalacağınız İnciraltı sahil, yemek yeme ve dinlenme  keyfinizi yapabileceğiniz rahat yerlerdendir.

inciraltı sahilevleri
inciraltı sahilevleri

İnciraltı Sahilevleri (Narlıdere)

İnciraltı, İzmir’in farklı yerlerini ve mekanlarını kapsayan ilgi çeken bir bölgedir. İzmir’de iken kesinlikle gezmeniz gereken bu yerlerden biri de buranın temiz havasını içinize çekebileceğiniz harika manzaralı sahilidir. Yeşilin ve mavinin birleştiği bu sahilde evler bulunuyor. İnciraltı sahil evleri, 6 km asfalt bir yoldan oluşan keyifli bir yürüyüş imkanı sunan güzergahta yer alıyor. Şirin sahil evlerinin bulunduğu bu bölgede konaklayabilir, yol üzerinde yürüyüşe çıkıp, bisiklet turları da deneyebilirsiniz.

READ  İzmir Devlet Hastaneleri ve Özel Hastaneler

İnciraltı otelleri küçük butik tarzda misafirlerine özel ilgi sunmayı çok seven işletmecileri ile ziyaretçilerine huzur vaat ediyor.

 

Sahilevleri
Sahilevleri

İzmir İnciraltı Sahil Evleri, bölgenin en fazla ilgi duyulan alanlarından biridir. Spor, yürüyüş, kamp ve daha birçok etkinliğin yapıldığı İnciraltı sahil evleri bölgesinde akşam gezintilerine çıkıp, buradaki restoranlarda yemekte yiyebilirsiniz. Genellikle balık çeşidi yiyeceklerin sunulduğu bu bölgede ayrıca eğlence mekanları da bulunmaktadır. Bu bölgeye ulaşım sağlamak için ise İzmir kent merkezinden kalkan halk otobüslerine binmeniz gerekiyor. Otobüs ile İnciraltı bölgesine ulaşım, yaklaşık 20 dakika sürüyor.

inciraltı tekne
inciraltı tekne

 İnciraltı Gece Tekne Turu Mehtap Gecesi 

İnciraltı bölgesinin gezilecek her yeri ayrı bir muhteşemdir ve burada görülmesi gereken birçok yer vardır. Özellikle gezi turlarının çok yaygın olarak yapıldığı İnciraltı bölgesinde farklı etkinliklere katılma imkanı sunuluyor. Gezi turlarında ilk durak Üçkuyular ‘dır ve bu güzergahtan başlayan turda gençlik merkezi ve İnciraltı durağına gelinmektedir. Doğayla başbaşa kalabileceğiniz bu yerde ise istediğiniz her yeri gezebilir, kent ormanında eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

inciraltı tekne turu akşam
inciraltı tekne turu akşam

Gezi turlarının eğlenceli ve keyifli bir şekilde yapıldığı İnciraltı bölgesinde çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Yemek içme, eğlence ve alışveriş hayatının aktif olduğu bu bölgede tüm ihtiyaçlarınızı giderebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Konaklama hizmetinin de lüks bir şekilde sunulduğu İnciraltı bölgesindeki geziniz sürecinde buradaki otellerde veya pansiyonlarda kalabilirsiniz.

inciraltı özdilek
inciraltı özdilek

İnciraltı Gezisi

İzmirli birçok kişinin ve turistlerin merak ederek geldiği İnciraltı, mükemmel bir yerdir. Etrafındaki doğal güzellikler ile ilgi çeken İnciraltı bu yöredeki halkın haftasonu sıklıkla geldiği bölgeler arasındadır. Park statüsünde olan bu bölgede tatil yapmak ve gezmek bambaşka bir keyiftir. İzmir’de ki bölgeler arasında en iyisi olan İnciraltı, piknik, kamp, spor ve açık hava etkinliklerinin sıklıkla yapıldığı bir bölgedir.

READ  Karşıyaka Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !
inciraltı sıcak midye
inciraltı sıcak midye

İnciraltında Sıcak Midye

Turizm merkezi olarak gösterilen İzmir İnciraltı, doğal güzellikleri ile turistlerin ve yerli ziyaretçilerin hayranlık duyduğu bir yerdir. Denize sıfır mekanların bulunduğu ve konaklama hizmetinin sunulduğu bu bölgede haftasonu son derece rahat bir tatil geçirebilirsiniz. İnciraltında neler yapılır Ağaçların ve doğal güzelliklerin bulunduğu bu yerde gezmek ve vakit geçirmek size farklılık katacaktır.

İnciraltı Resimleri

inciralti334sahilevleri2sahilevleri4sahilevleri1sahilevleriinciraltisahiliinciraltimiydeinciraltibalikekmekÜçkuyular – İnciraltıinciraltı tekne eglenceinciralti56inciralti33inciralti6inciralti5inciralti3inciralti2inciralti1inciralti

İnciraltında Diğer Gezilecek Bölgeler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

9 Yorumlar

Betül Kıymaz 26 Eylül 2019 at 13:38

Tuzlu çağla alıp inciraltı sahilinin sonuna kadar yürümek, teknelerden birine oturup orada balık ekmek yemeye gitmek, buraya gelen apaçi motorcuların artistik hareketlerini izlemek , akşamları ateş yakan keyifhaneden çay alıp inciraltı manzarası izlemek…İzmir’de en çok beğendiğim yerlerden birisidir burası

Cevapla
Erkan bjk 6 Ekim 2019 at 23:34

Sıcak midyesi ile güzel cafe vede birçok restoran yeni düzenlemeler yapılan İnciraltı park ve bahçeleri deniz müzesi ile buralara ailecek çoluk çocuk ile birlikte gidilecek geniş alanlar var buralarda 4 mevsim boyunca kahvaltı salonları nargile dükkanları elit insanların olduğu yer

Cevapla
Ezgi Koç 8 Ekim 2019 at 11:12

İzmirin en ünlü merkezde yaşayanların gidebileceği en yakın sakin bir sahil .Bir çok cafe var inciraltında .Sahilde teknelerde balıkk ekmekler var ve bazen soguk olduğunda gece ateşi yakılıyor ateşin kenarında balık ekmek güzel oluyor sonrasında da çay tabiki..Bisiklet kiralanabilir ve sonrasında inciraltı kent ormanında tur atabilirsiniz harika yerler var bisiklet kiralanıp gezilecek en güzel yerler bu bölgelerde…

Cevapla
Mango 21 Eylül 2020 at 18:35

İnciraltı harika biryer yaz kış gelip dolaşılacak bir yer fakat konaklama istiyorsanız güzelbahçede elit güzel oteller var.

Cevapla
Barış Geçmen 14 Eylül 2021 at 22:10

İnciraltı sahili gezilecek yerler ile ilgili olarak son derece başarılı ve faydalı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Gökhan 14 Eylül 2021 at 22:47

İnciraltı’na İlk defa geldim bu kadar güzel bir yer olduğunu bilseydim daha önce gelirdim çok beğendim burayı çok ya

Cevapla
Fırat Akat 14 Eylül 2021 at 22:53

İnciraltı’nda birçok gezilecek yerler mevcut. Bir kısmı bu yazıda belirtilmiş ama daha çok yer var. Kıyı şehirleri içinde en çok beğendiğim şehir inciraltı. Huzur dolu bir yer

Cevapla
Emre Yılmaz 15 Eylül 2021 at 00:47

Denizi çok iyi ya gezmek içinde mükemmel beğendim. Hoşumada gitti gerçekten. Ben sevdim. 👍

Cevapla
Abdurrahman Damar 15 Eylül 2021 at 05:17

İnciraltı sahilinde dolaşmak huzur veriyor nefis haba mış gibi sular o deniz sesi huzr ve mutluluk veriyor içi.e cekiyorum kokusunu ve rahatlıyorum.

Cevapla

Yorum Yaz