Image default
Balçova Doğal Alanlar

İnciraltı Kent Ormanı İzmir : Yeşilin ve Denizin Büyüleyici Manzarası

İnciraltı Kent Ormanı İzmir

İzmir ilinde gezilip, görülecek harika yerler arasında birçok sayıda yer ve mekan bulunuyor. İnciraltı Kent Ormanı da bu yerlerdendir ve buranın şahane bir manzarası vardır. Yeşilin ve denizin büyüleyici manzarasına sahip İnciraltı Kent Ormanı, İzmir merkeze oldukça yakındır. İzmir seyahatinizde yeşil alanlar ile kaplı huzur dolu bir yer arıyorsanız, bu ormanı gezebilirsiniz.

inciraltı kent ormanı
inciraltı kent ormanı

İzmir’de gezilecek yerler arasında müthiş doğal güzelliklere sahip İnciraltı Kent ormanı, spor, yürüyüş ve bisiklet etkinlikleri ile ilgilenebilirsiniz. Spor etkinlikleri yapabilmeniz için bu orman bölgesinde spor aletleri bulunmaktadır. Yürüyüş yolu ve bisiklet yolu bulunan İnciraltı Kent ormanında keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Balçova İnciraltı Kent Ormanı İzmir
Balçova İnciraltı Kent Ormanı

620 bin metrekarelik alana sahip, İzmir’in ilk kent ormanı olan  İnciraltı Kent ormanı, keyifli saatler geçirebileceğiniz ve gezmeye doyamayacağınız çok nezih bir yerdir. İzmir’in doğal güzelliklerinden biri olan İnciraltı Kent ormanı, girişinde mermerlerle kaplı, mermer sütunlarla çevrili, taş heykellerin bulunmaktadır. Kaya ve tahta oturma yerleri de bulunan İnciraltı kent ormanını gezerken dinlenebilir, buranın eşsiz manzaralarını izleyebilirsiniz.

Kent Ormanı İnciraltı
Kent Ormanı İnciraltı

İnciraltı Kent Ormanı Özellikleri

İzmir’in gezilecek güzel yerlerinden biri olan İnciraltı Kent ormanı, farklı ve lüks mekanlar ile dolu muhteşem bir yerdir. Şehrin gezi ve yürüyüş için kullanılan en güzel yerlerinden biri olan İnciraltı Kent Ormanı görmeniz gereken yerlerdendir. Muazzam manzarası ile İzmir halkının ve ziyaretçilerin ilgisini çeken İnciraltı Kent ormanında yürüyüş yolu Yenikale’den başlayan yürüyüş ve bisiklet yolu sahil ve orman tarafına kadar uzanmaktadır.

Kent Ormanı İzmir İnciraltı
Kent Ormanı İzmir İnciraltı

Şehrin harika yerlerinden İnciraltı Kent ormanı, gezerken buraya hayran kalacağınız bir bölgedir. Sahildeki masa ve banklarda oturarak İnciraltı Kent ormanının deniz manzarasını izleyebilirsiniz. İzmir’in şahane bölgelerinden İnciraltı Kent ormanı, piknik ve mangal yapabileceğiniz yemyesil bir yerdir.

READ  Antalya'nın Gezilecek Mağaraları

İzmir’in güzel ve manzaralı yerlerinden olan İnciraltı kent ormanı ağaçlandırma çalışmalarına 2005 yılında başlanmıştır. Çevrenin biyolojik çeşitliliğine göre belirlenen ağaçlarla donatılmış İnciralti Kent ormanında 20 binden fazla ağaç bulunmaktadır. Farklı bitkilerin yetiştirildiği İnciraltı Kent ormanında 17 bin yeşil bitki türü bulunuyor.

İnciraltı Kent Ormanı İzmir Balçova
İnciraltı Kent Ormanı İzmir Balçova

İzmir’de yer alan yeşilin ve denizin çevrili olduğu İzmir İnciraltı Kent ormanı, gezilip, görülmeye değer bir yerdir. Ağaçlandırma ve bitki ekimi çalışmalarının ardından bir kent ormanı olan bu bölge çevrenin tüm zararlarından korunmuş, son derece temiz bir yerdir. Bölgenin ağaçlandırmasıyla beraber canlılara da yaşam alanı oluşan İnciraltı Kent ormanında sakin ve huzurlu piknik keyfi yapabileceğiniz alanlarda vardır.

İnciraltı Kent Ormanı İzmir
İnciraltı Kent Ormanı İzmir

Canlıların yaşam alanı hâline gelmiş, yeşil bölgeler ile çevrili İnciraltı Kent ormanı için bazı önlemlerde alınmıştır. Hayvanlarında  barındığı bu kent ormanı etrafına tel örgü çevrilmiştir. Canlıların korunması için yapılan çalışmaların ardından insanların kullanabilmesi için alan çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmalarda kent ormanında yürüyüş yolu, koşu yolu, piknik alanı ve bisiklet yolu yaptırılmıştır.

Buraya Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Nevşehir Gezilecek Yerler : Mutlaka Görmeniz Gereken Yerlerin Listesi !

Gezicini

Marmaris Tarihi Yerleri

Gezicini

Köyceğiz Toparlar Şelalesi

Gezicini

Konya Lale Tarlası : Sizi Kendinizden Alacak

Gezicini

Kaz Dağları Nerede ? Nasıl Gidilir?

Gezicini

2 Yorumlar

okan 13 Ekim 2020 at 20:26

Burayı gezdiğim de sanki cennetteydim.Harika bir yer.Herkese tavsiye ederim.

Cevapla
Koray Altın 18 Aralık 2020 at 22:59

Başlıkta çok güzel betimlemişsiniz. Yeşille mavinin mükemmel bir uyumu olan yer. Cennet gibi yer desem az bile kalır. Ormanda huzur dolu bir yürüyüş yapmıştık. Yazıda da belirtilmiş orman gercekten cok temizdi. Bir tane çöp bulamazsiniz. Gerçekten tebrik ediyorum. Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim

Cevapla

Yorum Yaz