Image default
İzmir Müzeler

İzmir Müzeleri | Eski Çağlardan Günümüze Yolculuğa Götüren Müzeler

İzmirde olan müzeleri sizler için resimleri ve açıklamaları ile birlikte yazımızda tanıttık.

İzmir Etnegrafya Ve Arkeoloji Müzesi

Tarihin en eski çağlarından günümüze kadar yolculuğa çıkaran müzeler, Körfeze karşı kurulmuş olup, ulaşım olarak da son derece kolay bir yerdedir. Konak’ ta bulunan Bahri baba parkında yer alan arkeoloji müzesi ve etnografya müzesi tarihten pek çok kalıntıyı sizlerle buluşturmaktadır. Aynı zamanda geçmişte vebalılar için kurulmuş olan, St. Rock hastanesi, ilerleyen zamanlarda kimsesiz çocuklara ev sahipliği de yapmıştır. Müzede yer alan, nazar boncuğu anlatımı yapan odaları, semtin ilk eczanesini tasvir eden canlandırmaları yakından izleyebilirsiniz.  Aynı zamanda Ege’ de çıkarılan pek çok tarihi eserin görüntüsüne arkeoloji müzesinde karşılaşabilirsiniz.  Bayraklı, Efes, Bergama, Klazomena,  lasos gibi antik kentlerdeki kalıntıları yakından inceleyebilirsiniz. İzmir Müzeleri Bronz demetler heykeli ve Bronz koşan atlet heykeli yine arkeoloji müzesinin ender eserleri arasında yerini almaktadır. Bu eserleri sizlerde yakından görebilir; bunun için İzmir etnografya müzesi ve arkeoloji müzesine bilet alabilirsiniz.

İzmir Etnegrafya Ve Arkeoloji Müzesi
İzmir Etnegrafya Ve Arkeoloji Müzesi

 

Radyo Ve Demokrasi Müzesi

Aya vukla kilisesinden başlayarak Basmane garına kadar 5 dakikada ulaşabileceğiniz Konak Belediyesinin yürüttüğü müze, radyo ve demokrasi müzesi olarak bu günlere kadar gelebilmiştir.  Günümüzde siyasi ve tarihi müzeler kategoriler değerlendirilen ender yerlerden bir tanesidir.  Gezilecek yerler Avrupa ve pek çok ülkenin en iyi 16. Müzesi olarak ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Çok kısa bir süre içinde gezip görebileceğiniz müze, içerisinde ender bulunan parçaların sergilenmesini sağlamaktadır.

Konak ilçesine geldiğinizde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında gösterilen müze hem yapı hem de karanlık ve darbe yıllarından kalan bölümleri ile oldukça etkileyicidir. Darbe yıllarında yaşananların kişilerin psikolojilerine olan etkilerini görmenizi sağlayan müzede pek çok siyasi yönde hizmet veren aktörlerin ses kayıtlarını dinleyebilmeniz için odalar hazırlamıştır. izmir gezilecek yerler Müzeleri Ayrıca bilgi panolarına da yer vererek siyasi olarak çalkantılı dönemde yaşananları görsellere dökerek bizlere anlatmıştır. 6 tane galeri bulunan müzede eski radyoların sergilendiği alanları da gezebilirsiniz.

READ  Mendereste Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

 

Radyo Ve Demokrasi Müzesi
Radyo Ve Demokrasi Müzesi

 

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi,    1952 yıllarında Basmane kültürpark içinde İzmir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi değiştirilerek açıldı. Sonrasında Atatürk Bulvarına taşındı. Plastik sanatlar çerçevesinde devletin İzmir bölgesine yaptığı ilk hizmetlerden birisidir.

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi
İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi

İzmir Mask Müzesi

Rituel maskları, atölyeler ve eğitim programlarının görsellendiği müzedir. İzmir Müzeleri Konak/İzmir
İzmir Mask Müzesi
İzmir Mask Müzesi

 

Atatürk Müzesi

İzmir Atatürk Müzesi, Ülkemizin İzmir şehrinde yer alan bir müzedir. 1941 yıllarında açılan müzede Mustafa Kemal Atatürk‘ün kendine ait eşyaları sergilenmektedir.

Atatürk Müzesi
Atatürk Müzesi

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü

İnciraltı Deniz Müzesi veya İzmir Müze Gemiler ,  Ülkemizin İzmir de yer alan denizciliğin müzesi. İzmir Müzeleri. İzmirin Balçova ilçesindeki İnciraltı İskelesine yerleştirilmiş 3 adet müze gemi içinde denizciliğin tarihsel, sosyal vede ekonomik olan gelişmesine ilişik eşyalar sergilenmektedir. Müze yıllar önce Temuz Ayı 2017 Yıllarında Açıldı

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü
İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü

İzmir Konak Kadın Müzesi

İzmir Konak Kadın Müzesi
İzmir Konak Kadın Müzesi

İzmir Sanat ve Arkeoloji Müzesi Video

İzmir

 

Alternatif Görülecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Uşak Arkeoloji Müzesi Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Şems Tebrizi Türbesi Ve Nasreddin Hoca Arkeoloji Etnografya Müzesi

Gezicini

Yorum Yaz