Image default
Menderes

İpekkum Plajı – İzmir’in Bilindik En İyi Plajlarından

İPEKKUM PLAJI İZMİR

Türkiye’nin incisi Ege’nin en güzel ve en tarihi şehri olan İzmir’de görülmeye değer tarihi alanlardan hariç olarak çok güzel plajlar da vardır. Güzel koyları ve görülmeye değer plajların arasında da en güzel plajlardan biri olarak İpekkum plajı vardır. Gümüldür’de yer alan bu plaja gitmek için gelen turistler arasında neden siz de olmayasınız ki? Muhteşem denizi, dibinin tamamen kum olması ve derin olmayışı ile Gümüldür’ün gözbebeği olan bu plaj herkes tarafından görülmesi gereken bir yerdir. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan İpekkum Plajı’nın da bulunduğu Gümüldür’de Klaros, Kolophon ve Notion antik kentleri de bulunmaktadır.

Ürkmez İpekkum Plajı
Ürkmez İpekkum Plajı

İPEKKUM PLAJI NEREDE?

Muhteşem ve göz dolduran denizi ve manzarası ile İzmir Gümüldür’de bulunan İpekkum plajı yazlıkçıların favori mekânı haline gelmiştir. Satsuma mandalinası ile meşhur olan Gülümdür, İzmir Menderes ilçesinin bir sahil mahallesidir. Çeşitli pansiyonların bulunduğu plajda; duş, tuvalet, market de bulunmaktadır. Çeşitli toplu taşıma hatlarının İpekkum Plajı yakınından geçenleri mevcuttur. İpekkum plajına ne yazık ki tren ile ulaşım bulunmamaktadır. İpekkum plajına özel aracınız yoksa otobüs ile ulaşabilmeniz mümkündür. 986 ile 776 numaralı otobüs hatlarını kullanarak İpekkum plajına ulaşabilirsiniz. Ege Denizi kıyısında bulunan Gümüldür’ün batısında Payamlı ve kuzeyinde Tahtalı Barajı bulunmaktadır. İzmir Menderes sınırları içerisinde bulunan Gümüldür İzmir şehir merkezinin güneyinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta olan Gümüldür Menderes’e de 28 kilometre, Seferihisar’a da 30 kilometre uzaklıktadır.

İpekkum Plajı
İpekkum Plajı

İZMİR MENDERES PLAJLARI

READ  Menderes Bulgurca
İpekkum Plajı
İpekkum Plajı

Gümüldür Halk Plajı

İncecik kumu, berrak ve dibi görünen denizi ile muhteşem bir yer olan Gümüldür Halk Plajı Gümüldür’ün mavi bayraklı plajıdır. Günübirlik tatilciler de haftasonu kaçamağı yapmak için de tercih edilen bu yerde tatil yapmak ayrı bir keyiftir. Pansiyonların ve lüks otellerinde bulunduğu alanda kalmak isteyeceğiniz çoklu seçenekler bulunmaktadır.

Gümüldür Halk Plajı
Gümüldür Halk Plajı

Gümüldür Orman Kampı

İzmir merkeze 75 kilometre uzaklıktaki bir sahil şeridini kapsayan bu alanda çok uzun yıllardan beri çadırlı kamplar kurulur ve günübirlik piknik alanları olarak kullanılır. Tertemiz denizi ve upuzun kumsalı ile önemli ve sevilen bir alandır. Saha Orman İçi Dinlenme Yeri olarak tescil edilmiştir.

Gümüldür Orman Kampı
Gümüldür Orman Kampı

İpekkum Plajı

Fazla derin olmayan ve tabanı tamamen kum ile kaplı olan İzmir İpekkum Plajı’nda her türlü konaklama alternatifi bulunmaktadır. Yavaş yavaş gelişen ve kendi kültürü ile birleşerek doğal güzelliklerin de ortaya çıkarıldığı bu plajda tatil yapmaya bayılacaksınız.

İpekkum Plajı
İpekkum Plajı

İPEKKUM PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

İzmir otobüs hatlarından 776 numaralı otobüse binerek Gümüldür merkeze ulaşabilirsiniz. Merkezden de aşağı doğru herhangi bir sokaktan gittiğiniz taktirde de İpekkum plajına ulaşabilirsiniz.

İpekkum Plajı
İpekkum Plajı
İpekkum Plajına Yakın Gidilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Mendereste Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Menderes Tekeli

Gezicini

Menderes Oğlananası – İzmir

Gezicini

Menderes Görece – Göçmen Şehri

Gezicini

Menderes Dereköy Mahallesi

Gezicini

Menderes Değirmendere

Gezicini

1 Yorum

fatmanur 16 Kasım 2020 at 00:35

çok bilgilendirici bir yazı olmuş gitmeden önce keyifle okudum ve gidip gördüm harıka bır yer

Cevapla

Yorum Yaz