Image default
En Güzel Yerler

Türkiye’nin Turistik Yerleri

Türkiye turistik yerleri ile fark yaratan bir bölgedir. Hem yabancı hem de yerli turistler için mükemmel alternatifler sunan Türkiye’de doğal güzelliği ve tarihiyle görülmeye değer pek çok nokta vardır.

Türkiye turistik yerleri ile fark yaratan bir bölgedir. Hem yabancı hem de yerli turistler için mükemmel alternatifler sunan Türkiye’de doğal güzelliği ve tarihiyle görülmeye değer pek çok nokta vardır.

Türkiye’nin Popüler Turistik Yerleri

Türkiye’nin popüler turistik yerlerini listeleyerek sizlerle paylaşmak isteriz.

Eğirdir Gölü, Isparta

Isparta muhteşem bir doğa ile buluşmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Ülkemizin 4. büyük gölü olmakla beraber ikinci en büyük tatlı su gölü olarak da bilinen Eğirdir Gölü, Isparta’da yer almaktadır. Isparta’ya yapmış olduğunuz ziyaretinizde mutlaka görmenizi önerdiğimiz Eğirdir Gölü, iki adaya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu adaların ismi ise Can Ada ve Yeşil Ada’dır.

Eğirdir Gölü çevresinde muhteşem bir gün batımı izleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca Eğirdir Gölü’ne geldiğinizde mutlaka sörf yapmanızı, su bisikletine binmenizi ve su kayağı yapmanızı da öneririz.

Kız Kulesi, İstanbul

İstanbul’un en gözde noktalarından biri ise Kız Kulesi olmaktadır. Efsaneleri ve güzelliği ile herkesi büyüleyen Kız Kulesi, Üsküdar’da bulunmaktadır. Eşsiz İstanbul manzarasının tadını doyasıya çıkarabileceğiniz Kız Kulesi’ne küçük teknelerle ulaşabilir ve restoranın da romantik bir yemek yeme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kız Kulesi’ni görmek ve İstanbul’da konaklamak için ise İstanbul Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. TatilBudur ile yapacağınız İstanbul Otelleri konaklamanızda ise pek çok avantaj sizleri beklemektedir. Bu avantajlar arasında taksitli konaklama planlama ve kredi kartı gerekmeksizin konaklama satın alma imkanından yararlanabilirsiniz.

READ  Karadeniz'in Vazgeçilmez Gezilecek Yerleri!

Patara Plajı, Antalya

Özellikle yaz turizmi denildiğinde akla ilk olarak Antalya gelmektedir. Antalya’nın en önemli turistik noktası ise Patara Plajı olmaktadır. Türkiye’nin en uzun ikinci kumsalı olarak bilinen Patara Plajı, caretta carettalar için de önemli bir noktaya sahiptir. Nesli tükenmekte olan caretta carettalarla insanlar bu plajı dönüşümlü olarak kullanmaktadır.

Yedigöller Milli Parkı, Bolu

Türkiye’nin doğal güzellikleriyle ünlü olan bir diğer noktası ise Bolu’dur. Keyifli bir gün geçirerek şehrin temposundan uzaklaşmak isterseniz ise Bolu’da bulunan Yedigöller Milli Parkı sizleri beklemektedir. 1965 yılında milli park olarak ilan edilen Yedigöller Milli Parkı, çeşitli ağaç türlerine ev sahipliğiyle yapmasıyla dikkat çekerken huzurla buluşmanızı sağlar ve burada keyifli yürüyüşler yapmanıza imkan tanır.

Alaçatı, İzmir

Alaçatı özellikle yaz aylarının gelmesiyle hem yerli hem yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. İzmir Otelleri turizm için oldukça dikkat çeken bir konumdadır. Alaçatı yakınlarında konaklamak isteyenler için her bütçeye ve kritere uygun seçenekler bulunmaktadır. Alaçatı Otelleri’nde TatilBudur ile konaklamanız durumunda ise 4 ay erteleme fırsatından ve taksitli satış imkanından yararlanabilirsiniz.

Ayder Yaylası, Rize

Yaylalarıyla dikkat çekmekte olan Rize, turistleri doğasıyla mest etmektedir. Rize yaylalarından en ünlüsü ile Ayder Yaylası olmaktadır. Huzur dolu bir gezi için Ayder Yaylası’nı tercih edebilirsiniz.

Karadeniz’in en sakin ve huzurlu noktası olan Ayder Yaylası, çeşitli konaklama alternatiflerini de sizlerle buluşturmaktadır.

Odunpazarı, Eskişehir

Zengin kültürü ve dikkat çeken doğal güzellikleri ile Eskişehir Odunpazarı ziyaretçilerini beklemektedir.

Cumalıkızık Köyü, Bursa

Bursa’da konaklamak isteyenler için Bursa Otelleri her bütçeye ve kritere uygun seçeneklerle misafirlerine konaklama deneyimi sunar. Bursa’yı ziyaret ettiğinizde öncelikli olarak Cumalıkızık Köyü’nü görmenizi öneririz. Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Cumalıkızık Köyü, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alır. İl merkezine 17 km uzaklıkta yer alan Cumalıkızık Köyü hem kültür turları ile turistlerin gözdesi oluyor hem de birçok film ve dizinin setine ev sahipliği yapmıştır.

READ  Nevşehir Gezilecek Yerler : Mutlaka Görmeniz Gereken Yerlerin Listesi !

Kapadokya, Nevşehir

Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Kayseri ve Niğde’yi kapsayan Kapadokya yılın her dönemi görenleri büyülemektedir. Mistik bir ruha sahip bu bölgede konaklamak için Kapadokya Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. Kapadokya Otelleri’ni TatilBudur ile alarak ise pek çok avantajla buluşabilirsiniz. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı, taksitli konaklama satın alma ve kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama yer alır.

Çıldır Gölü, Kars

Ardahan ve Kars il sınırında yerini alan Çıldır Gölü mutlaka görülmesi gereken turistik noktalardan biridir. Burada balıkçılık en önemli ekonomi kaynağı olarak bilinmektedir. Özellikle kış aylarında görmenizi önerdiğimiz Çıldır Gölü’ne gittiğinizde buz tutan çıldır gölünde yürümenizi, burada balık tutmanızı ve atlı kızak turu yapmanızı öneririz.

Burada konaklamak için Kars Otellerini tercih edebilirsiniz. Her bütçeye ve seçeneğe uygun konaklama imkanı sunan Kars Otelleri’nde TatilBudur ile konaklayarak avantajlarla buluşabilirsiniz. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı, taksitli konaklama satın alma ve kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama yer alır.

Salda Gölü, Burdur

Her yıl turistler tarafından daha da ilgi gören Salda Gölü, ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Eşsiz kumu ve turkuaz rengi suyuyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Salda Gölü’nü ziyaret ettiğinizde Burdur Otelleri’nde keyifli bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Her bütçeye ve kritere uygun seçenekler sunan Burdur Otelleri keyifli bir konaklama deneyimini sizlere sunmasının yanı sıra kredi kartı gerekmeksizin konaklama yapmanıza olanak tanıyor ve taksitli satın alma yapmanıza olanak sağlıyor.

Pamukkale, Denizli

Yılın her dönemi ziyaret edilmeye uygun olan Denizli, Pamukkale Travertenleri ile de yoğun bir turist ilgisini üzerine çekmektedir. Hem güzelliği ile hem de kaplıcalarıyla ilgi odağı olan Pamukkale Travertenlerini mutlaka görmenizi öneririz.

READ  İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir'de Ne Yapılır?

Bu bölgeye geldiğinizde konaklama deneyimi yaşayacağınız Denizli Otelleri hem kriterlerinize hem de bütçenize uygun seçenekleri sizlerle buluşturur. TatilBudur ile yapacağınız Denizli Otelleri konaklamalarınızda ise pek çok avantaj sizleri beklemektedir. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı, taksitli konaklama satın alma yer alır.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Vizesiz Gidebileceğiniz Balayı Rotaları

Gezi Cini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Nevşehir Gezilecek Yerler : Mutlaka Görmeniz Gereken Yerlerin Listesi !

Gezicini

Karadeniz’in Vazgeçilmez Gezilecek Yerleri!

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

Antalya Gezilecek Yerler | En Güzel 15 Yer !

Gezicini

Yorum Yaz