Image default
Buca İzmir

Buca Gezilecek Yerler

Buca Gezilecek Yerler İzmir’de görülmeye değer muhteşem bölgelere sahiptir. Buca ilçesi de İzmir’de görülmeye değer harika bir yerdir. Kuruluş tarihi eski olan Buca, İzmir’in 9 km kuzeybatısında yer almaktadır. 17. Yy’a kadar güzel bir sayfiye yeri olan Buca, halen tarihin izlerini taşımaktadır. İnstagram İlçede yer alan tarihi yapıtları bölgeyi gezerken kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Buca
Buca

İzmir’in doğal ve tarihi güzelliklerinin yer aldığı Buca muhteşem bir yerdir. Kemalpaşa, Bornova, Konak, Menderes ilçelerine komşu olan Buca, İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden biridir. Tatil yapma ve gezi turu etkinliklerinin merkezi olan İzmir’de ki bu ilçeyi çok seveceksiniz. İzmir merkezden Buca’ya ulaşım sağlamak için ise otobüs ve minibüs hatlarını kullanabilirsiniz.

 

Buca Belediyesi
Buca Belediyesi

Buca Ulaşım

İzmir’in en güzel yerlerinden olan Buca, harika bir bölgede yer alıyor. Eski yapıtları göreceğiniz ve hayran kalacağınız doğal güzelliklerin yer aldığı Buca ilçesine ulaşım sağlamak için farklı birçok alternatif bulunuyor. Konum İzmir’e 10 km, Konak ilçesine 10 km uzaklıkta yer alan Buca’ya otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir’in bir ilçesi olan Buca görülecek yerler ve gezilecek yerler ile buraya harikadır. Birbirinden farklı ve güzel yerlerin bulunduğu Buca’ya ulaşım raylı sistemler ile de sağlanıyor. Şirinyer istasyonundan aktarma yaparak Buca’nın farklı yerlerine gelip, gezebilirsiniz.

Buca Yedigöller
Buca Yedigöller

Buca Yedigöller Parkı

İzmir ilinin gezilecek yerlerinin bulunduğu bir ilçede Buca’dır. Tarihi yapıtların yer aldığı bir ilçe olan Buca, görülmeye değer harika bir yerdir. Yedigöller Parkı, burada gezilecek yerlerin en başında gelmektedir ve oldukça harika bir doğal güzelliğe sahiptir. İzkent ve Evka arasında kurumuş dere yatağında doğal bir vadide kurulmuştur. Konumu

READ  Ege'de Gezilecek Yerler Listesi !
Buca Yedigöller
Buca Yedigöller

Buca ilçesi, gezilecek yerlerin arasında en popüleri olan Yedigöller Parkı, 100 bin metrekarelik bir alana kurulmuştur. Buca’da ki en güzel yerlerden olan Yedigöller Parkı içerisinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları, piknik alanları, restoranlar, kafeterya ve gösteri bulunmaktadır. Buca’da iken harika doğal güzellikleri ile ünlü olan bu parka kesinlikle gelmelisiniz.

Buca Göleti
Buca Göleti

Buca Gölet

 Kaynaklar İzmir’de gezilecek ideal bölgelerden biri de Buca’dır. Bu ilçede gezilecek yerlerden olan Gölet, vakit geçirmek için harika bir yerdir. Piknik ve mangal alanlarının yer aldığı bu bölgede Cafe ve çocuk oyun parkları da yer alıyor. Buca gezilecek yerler arasında olan  Gölet’te Amfi tiyatro, şarküteri, seyir terasları da bulunuyor.

Konumu

Buca Gölet
Buca Gölet

Buca Gölet, ilçede gezilen en popüler bölgeler arasındadır ve burada vakit geçirmek çok keyiflidir. Muhteşem bir yer olan Gölet’te mangal alanları ve piknik alanları ile birlikte ayrıca Mescit, bebek bakımı odası, otopark ve markette yer alıyor. Bu bölgeye ulaşım sağlamak için ise Konak ilçesindeki 104 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. İnstagram Daha sonra da Üçkuyular ‘da inip, 107 numaralı otobüse binip, Buca Gölet’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Buca Göleti
Buca Göleti

Buca Rum Evleri

İzmir ilinde yer alan ilçelerden olan Buca, gezilecek tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğu her yer ile bir başkadır. İzmir gezi listenizde kesinlikle yer alması gereken Buca ilçesindeki Rum evlerini mutlaka görmeli ve bu evlerin bulunduğu bölgede fotoğraflar çekilmelisiniz. Eski yapılar olan İzmir Buca bölgesindeki bu evler, tarihi mimari özelliğindedir.

Buca Rum Evleri
Buca Rum Evleri

Gezilecek yerleri ve görülecek mimarileri ile İzmir’in popüler bölgelerinden olan Buca, ziyaretçilerin ilgi duyduğu bir bölgedir. Turistik bir şehir olan İzmir’de ki bu ilçede görülmeye değer yapıtlardan biri de Buca Rum evleridir. İlçedeki tarihi yapıtları özelliğine sahip bu yapılar Kurtuluş savaşında bölgeyi terk edip, kaçan Rum’lardan kalan kalan taş evlerdir.

READ  KadifeKale - Kadife Dağının Eteklerinde Kurulan Kale

 

Şirinyer Forbes Sevgi Yolu

Şirinyer Buca ilçesi, İzmir’in en güzel yerlerine sahip bölgesidir ve burada yapılacak birçok şey vardır. Gezi için oldukça ideal bir bölge olan Buca’da gezilecek bölgelerden biri de Şirinyer Sevgi yoludur. Her şehirde olduğu gibi bu bolgeninde meşhur bir caddesi vardır ve bu da Şirinyer Sevgi yoludur.

 

Şirinyer Forbes Sevgi Yolu
Şirinyer Forbes Sevgi Yolu

İstanbul ilinin İstiklal caddesi gibi olan Şirinyer Sevgi Yolu, restoranlar ve kafeteryalar ile doludur. Özellikle gençlerin takıldığı bir bölge olan Şirinyer Sevgi yolunda alışveriş yerleri ve çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Şirinyer Sevgi yolunda kültürel etkinlikler ve sosyal etkinliklerde yapılmaktadır. Buca’da kalabalık bir ortama girmek, gezmek ve alışveriş yapmak için Şirinyer Sevgi yoluna gelebilirsiniz.

kaynaklar köyü
kaynaklar köyü

Buca Kaynaklar

 Kaynaklar Kaynaklarda sabahları orgnanik temiz havada kahvaltı yapabileceğiniz yerler var doğa ile iç içe. Bu bölgede birçok aktiviteler yapılıyor paintball, ata binme ve sezona göre festivaller yapılıyor. Akşamları ise Buca ilçesinin birçok kır düğünleri burada yapılmaktadır 10 civarında Buca kaynaklarda kır düğün salonları vardır. Konum

Buca kaynaklar çitlenbik gözleme evi
Buca kaynaklar çitlenbik gözleme evi

Perili Köşk

Buca ilçesinde gezilecek ve görülecek her yer değerli ve güzeldir. Muhteşem doğal güzelliğe sahip Buca’da görülmesi gereken yapıtlardan biri olan Perili köşk, murat evi olarak da bilinmektedir. Fevzi Çakmak caddesi ve Gençlik caddesi arasında kalan bir bina olan Perili köşk, 1880’li yıllarda yapılmıştır. Konumu ve resimleri

1880 yılında Edward ailesi tarafından yaptırılmış bir bina olan Perili köşk, hikayesi ve mimari yapısıyla ilgi çekiyor. Buca’da yer alan bu yapıya Perili köşk denmesinin sebebi bakire bir kızın gece bu binaya bir şeyler taşınmasından ötürüdür. Buca’yı gezerken tarihi bir bina olan Perili köşkü de görmenizi tavsiye ederiz.

Mevlana Heykeli
Mevlana Heykeli

Mevlana Heykeli

İzmir ilinin popüler gezi noktalarından olan Buca ilçesinde görülecek mimarilerden biri de Mevlana heykelidir. Dünyanın en büyük 3. Heykeli olan Mevlana Heykeli, tıngır tepesinde yer alıyor. Buca’nın en yüksek yerinde olan Mevlana Heykeli, 20 dönümlük arazide, 75 m yükseklikte bulunuyor. İzmir’in neredeyse tüm ilçelerinden görülebilen yüksek tepedeki bu heykel, gezinizde mutlaka görmeniz gereken mimari yapıtlardan biridir.

READ  İzmir Şelaleleri : İzmir'in Meşhur Şelaleleri
Mevlana Heykeli
Mevlana Heykeli

İzmir’in bir ilçesi olan Buca’da görülecek mimari yapıtlardan olan Mevlana Heykeli, şehrin en yüksek tepesinde yer alıyor. Muhteşem mimari görüntüsüyle ilgi çeken Mevlana Heykelini gezi listenize mutlaka eklemelisiniz. 20 dönümlük bir arazide yer alan yüksek tepedeki bu yapıtı gördükten sonra heykelin önünde fotoğraf çekmeyi de unutmayın. Konum

Peterson Köşkü
Peterson Köşkü

Peterson Köşkü

İzmir, ülkemizin en turistik şehirlerinden biridir ve buraya yılda milyonlarca ziyaretçi gelmektedir. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin ülkemizdeki ideal bölgesi olan Buca’da görülecek mimari yapıtlardan olan Peterson Köşkü, 54.000 metrekarelik bölgede yer alıyor. İngiliz tüccar John Peterson tarafından yaptırılmış olan  Peterson Köşkü, Buca ilçesinde yer alan tarihi yapıtlardan biridir.

Buca ilçesindeki eski tarihi yapıtlardan biri olma özelliğine sahip Peterson Köşkü, ilgi çekici bir mimaridir. 1859 yılında John Peterson tarafından inşa edilmiş Peterson Köşkü, Buca’da ziyarete açık bir mimaridir. Günümüze kadar sağlam kalmış bir bina olan Peterson Köşkü, 1990’lı yıllarda orijinale yakın restore edilmiştir. Buca gezinizde ilginizi çekebilecek yapıtlardan olan Peterson Köşkünü kesinlikle görmeli ve ziyaret etmelisiniz.

Buca Resimleri

bucabelediyesbucayedigoller 4yedigoller 3yedigoller 2yedigoller 1Şirinyer Sevgi Yolurezerval 303409Peterson KoskuMevlana Heykeli2Mevlana Heykeliİzmir Buca GöletBuca Rum Evleriİzmir Buca GöletBuca Gölet300659

Buca Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirinyer : Buca’nın En Şirin Semti

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

18 Yorumlar

Gizem Altıkulaç 28 Eylül 2019 at 12:56

Bucadaki trafik sıkışıklığına bi çözüm bulun artık mahalle aralarından geçmekten bıktık yabancı olduğum halde bütün mahalleleri ezberledik tek semti değil bütün her yeri tıkalı yolları burada oturanlara Allah sabır versin

Cevapla
Sinem 2 Ekim 2019 at 12:07

Rahat huzurlu ulaşımı kolay olan biryer burası insanlari sevecen ve baya bi samimi olan İzmir’in tam merkezinde nufusun bol olduğu gözbebeği diyebileceğimiz yer ve genç öğrenci nifusun bol olduğu semt Buca

Cevapla
Gökçe 12 Ekim 2019 at 11:16

Buca bir harika buradaki cafeler özellikle cafe bolluğu var vede hepsi doluyor. Isminin birçok yerinden buranın cafelerine geliyorlar gezmeye hep genç nüfusu olan buca

Cevapla
Çağla Hanım 13 Ekim 2020 at 11:03

Evet dostlarım burayı görmeniz gerekiyor 9 eylül üniversitesi adı ama bütün üniversiteler birbirinden çok farklı hepsine aynı ismi vermişler çıkamıyorum işin içinden

Cevapla
Agen DominoQQ 19 Ocak 2021 at 00:25

Thank you for any other wonderful post. Where else could anybody get that type of information in such a perfect way of writing?
I’ve a presentation subsequent week, and I am on the search for such information.

Cevapla
instagramci 2 Eylül 2021 at 11:37

beni neden stalkliyorsunuz anlamis degilim ama �grendigim iyi oldu ??

Cevapla
twitter retweet 2 Eylül 2021 at 11:41

Gerçekten inanilmaz ya neler var neler 🙂

Cevapla
trend 3 Eylül 2021 at 21:58

Siteye giris yaptiktan sonra �ikan kisiler mi???

Cevapla
güllü türk kahvesi 20 Eylül 2021 at 18:27

güllü türk kahvesi

Cevapla
tiktok ünlü olmak 30 Aralık 2021 at 13:45

Buca’da Tiktoka giren varmı ?

Cevapla
Silvana 19 Aralık 2022 at 18:51

An impressive share! Thank YOU for the article!

Cevapla
Grine 20 Aralık 2022 at 10:34

Buca İzmir’in gezilmesi gereken yerlerinden birisi ama Alaçatı yine de çok ayrı… Tatil finansı sağlayan banka kredileriyle ilgili verdiğiniz bilgi için de teşekkür ederim.

Cevapla
cullan 20 Aralık 2022 at 13:39

Everything is very open with a clear description of the challenges. It was truly informative. Your website is very useful. Thanks for sharing!

Cevapla
LeLa 1 Ocak 2023 at 10:49

İzmir Buca diğer İzmir ilçelerine bakarak gezilecek yerleri çok da fazla olan bir yer değil bence. Alakasız bir Mevlana heykeli var, neden Buca’da bir Mevlana heykeli var bilmiyorum. Ailecek piknik yapabilmek için bir göleti bulunuyor ama yine de çok çekici olduğunu söyleyemem.

Cevapla
rity 1 Ocak 2023 at 13:22

İzmir Buca’yı severim ama Alaçatı’yı daha çok 🙂

Cevapla
savas 25 Mart 2023 at 03:48

Adam savaşmakla çetin er sayılmaz, öfkelendiği zaman kendini tutabilendir çetin.

Cevapla
INVS Logistics 1 Nisan 2023 at 00:12

“Bana kapitalist göster, ben de sana kan emici göstereceğim.” -Malcom X

Cevapla
canna 22 Nisan 2023 at 13:56

Bilgiler için teşekkür, yolumuz bu gezi için buralara düşer umarım

Cevapla

Yorum Yaz