Image default
Bayraklı İzmir

Bayraklı Gezilecek Yerler

Bayraklı Gezilecek Yerler İzmir ili, gezilecek yerleri ile bambaşka bir şehirdir. Yılda milyonlarca turistin geldiği ve tatil yaptığı bir turizm merkezi olan İzmir, her yeri ile insanı büyülüyor. Doğal ve tarihi güzelliklerin bir arada olduğu İzmir’de Bayraklı semti özellikle ilgi gören yerler arasındadır.

Bayraklı
Bayraklı

İzmir Çanakkale asfaltı üzerinde yer alan bu bölge şehirde bulunan 11 ilçeden biridir. İzmir ilk olarak Bayraklı Smyrna merkezine kurulmuştur fakat sonralarda merkez biraz daha Konak tarafına kaymıştır. Fakat şuan Bayraklı bölgesi tekrar gelişmektedir.

Bayraklı
Bayraklı

 

Bayraklı, Yaman Dağlarını içine alan doğal ve tarihi güzellikleri ile İzmir’de gezilecek yerlerden biridir. Kuzeyinde Karşıyaka, güneyinde İzmir körfezi bulunan Bayraklı da gezi ve tatil etkinlikleri oldukça eğlenceli geçmektedir. Muhteşem manzaralı yerler göreceğiniz Bayraklı ilçesinde konaklama ve ulaşım da oldukça kolaydır. M.Ö 3000’li yıllarda kurulan tarihi Bayraklı ilçesini İzmir’de iken mutlaka gezmelisiniz ve buradaki yapıtları incelemelisiniz. 

Bayraklı
Bayraklı
İzmir – Bayraklı Ulaşım

İzmir ilinin tarihi dokusunu tanıyabileceğiniz bir yer olan Bayraklı, ilgi gören bir bölgedir. Eğer İzmir’de iseniz Bayraklı’ ya kolay bir şekilde ulaşım sağlayacaksınız demektir. İzmir’de gezilmesi gereken bu muhteşem yere ulaşım sağlamanız için ise birçok alternatif bulunuyor. Yüzlerce otobüs hattının bulunduğu İzmir ilinde Bayraklı ‘ya kısa bir sürede varabilirsiniz.

Bayraklı
Bayraklı

İzmir’den Bayraklı’ya ulaşım için ayrıca dolmuş otobüs hizmetleri de veriliyor. Taksi ile de ulaşım sağlayabileceğiniz Bayraklı ilçesine kısa bir zamanda gelebilirsiniz. Eshot seferleri hizmetlerinin de sunulduğu Bayraklı ilçesine, İzmir merkezden her türlü ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte eğer havaalanından ulaşım sağlamak istiyorsanız, bunun için servisler ve özel araç hizmetlerinden yararlanarak Bayraklı ilçesine gelebilirsiniz.

Smyrna Antik Kenti
Smyrna Antik Kenti
Smyrna Antik Kentini Dolaşın!

Kuruluş yılları milattan önceye kadar dayanan tarihi bir ilçe olan Bayraklı, gezilecek ve görülecek her yeri ile bir harikadır. Bayraklı da kurulan höyük Smyrna’da yer almaktadır. Kayalık bir tepe üzerine kurulmuş bu antik kentte, tarihe ait birçok buluntuya rastlayabilir ve kalıntıları inceleyebilirsiniz. Eski tunç çağından kalan kalıntılarında bulunduğu bu bölgede bakım yapılmadığından birçok yer yıkık ve döküktür. Yine de hayla sağlam bir şekilde ayakta duran Bayraklı ilçesindeki bu tarihi yeri görmeniz gereken bir yapıttır.

READ  İzmir Piknik Alanları | En Güzel Yerler Listesi
Smyrna Antik Kenti
Smyrna Antik Kenti

 

Smyrna Antik kenti, Bayraklı ilçesinde gezmeniz ve görmeniz gerekenler listenizde mutlaka bulunması gereken bir yerdir. Tarihe ilginiz ve merakınız var ise Konak ilçesinde yer alan Smyrna Antik kentindeki buluntuları ve kalıntıları inceleyebilirsiniz. Yapımı tarih öncesi devirlerde dayanan bu kentte eski çağlardan kalma yapıtlarda bulunmaktadır.

Saint Antoine Katolik Kilisesi
Saint Antoine Katolik Kilisesi

Tarihe merak duyanların göreceği birçok yapıtın yer aldığı Bayraklı ilçesi, İzmir’de yer alıyor. Görülecek ve gezilecek her yeri ile muazzam olan İzmir’in bu ilçesi, tarihi yapıtlar ile doludur. Smyrna Antik kenti ile birlikte birçok sayıda tarihi yapıtın bulunduğu  Bayraklı’da Saint Antoine Katolik Kilisesi de görülecek tarihi mimarilerden biridir.

Saint Antoine Katolik Kilisesi
Saint Antoine Katolik Kilisesi

Tarihi yapıtlar ile dolu bir ilçe olan Bayraklı’da  Saint Antoine Katolik Kilisesi, görülmesi gereken bir mimaridir. Karşıyaka ‘da Bayraklı Fuat Edip baksı mahallesinde yer alan Saint Antoine Katolik Kilisesi, mimarisiyle ilgi çekmektedir. Dikdörtgen taştan ve tuğladan inşa edilen  bu kilisenin pencereleri gotik şeklinde ince ve uzundur. Tarihi bir mimari olan bu yapıtı İzmir Bayraklı ilçesindeyken kesinlikle görmelisiniz.

Bayraklı Tac Mahal
Bayraklı Tac Mahal

Bayraklı Gece Hayatı

Tac Mahal’da Eğlenin!

Ülkenin ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin geldiği Bayraklı ilçesinde gezilecek yerler ile birlikte farklı mekanlarda bulunmaktadır.İzmirin en ünlü tanınmış mekanlarından birisi burası gezi listenize eklemeniz gereken bu yerlerden biri de Tac mahal mekandır. Birçok sayıda ziyaretçinin geldiği mekanlar arasında bulunan Tac mahal, sabahlara kadar aralıksız eğlenebileceğiniz mekânlardandır.

Bayraklı Gece Hayatı
Bayraklı Gece Hayatı

Hizmetin kaliteli bir şekilde verildiği Tac mahal mekanında doyasıya eğlenme keyfini yaşayabilirsiniz. İzmir ilçesinin en güzel yerlerinin ve mekanlarının bulunduğu Bayraklı’da ki bu mekan, içeceklerinizi yudumlarken müzik dinleyebileceğiniz harika bir ortamdır. Canlı müzik ve dj performanslarının da yapıldığı bu mekan sabaha kadar açıktır.

Pink Club Bayraklı Gece Hayatı
Pink Club Bayraklı Gece Hayatı
Eğlence Mekanı Pink Club!

İzmir ilinin Bayraklı ilçesinde gezilecek bölgeler ile mekanlar, harika vakit geçirebileceğiniz yerlerdir. Bayraklı gezilecek yerler ile birlikte eğlenebileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır. Doyasıya eğlenebileceğiniz mekanlardan biri de Pink Club’tır. İçecek ve yiyecek hizmetlerinin kaliteli bir şekilde sunulduğu Pink Club mekanında istediğiniz kadar eğlenebilirsiniz.

READ  Ayrancılar Subaşı Nerede Nasıl Gidilir ?
Pink Club
Pink Club

 

Bayraklı ilçesindeki mekanlardan biri olan Pink Club, birçok ziyaretçinin geldiği yerlerdendir. Muhteşem vakit geçirmenin adresi olan Pink Club mekanı, deniz kenarında yer alıyor. Deniz manzarası eşliğinde yiyecek, içecek ve müzik keyfi yapabileceğiniz bu mekanda sabahlara kadar aralıksız eğlenebilirsiniz.

Pink Club
Pink Club
Bayraklı Sahilini Gezin!

İzmir şehrinin ilçelerinden biri olan Bayraklı, ziyaretçilerin akın ettiği bir bölgedir ve burada tarihi yapıtların bulunduğu birçok bölge vardır. Bayraklı görülecek yerler Bununla beraber gezilecek yerlerin de bulunduğu Bayraklı’da sahili dolaşıp, etraftaki mekanlarda bir çay keyfi yapabilirsiniz.

Bayraklı Sahili
Bayraklı Sahili

 

İzmir’in mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden olan Bayraklı ilçesi, muazzam bir bölgedir. Özellikle deniz manzarasına doyum olamayan Bayraklı sahili, muhteşem bir yerdir. Bayraklı Gezilecek Yerler Bisiklet turu, yürüyüş ve piknik gibi etkinliklerin yapıldığı Bayraklı sahilinde kafeteryalar da bulunmaktadır. Yemek ve içme mekanlarının bulunduğu bu sahilde manzarayı seyrederken bir kafede veya restoranda vakit geçirebilirsiniz.

Bayraklı Resimleri

Tac Mahal232Tac Mahal55Tac Mahal14Tac Mahal7Tac MahalSmyrna Antik Kenti2Smyrna Antik Kenti1Smyrna Antik KentiSaint Antoine Katolik Kilisesi1Saint Antoine Katolik KilisesiPink Club75Pink Club11Pink Club8Pink Club7Pink Club2bayraklisahilbayrakliiibayrakliibayrakli12bayrakli1Bayraklı Sahili3Bayraklı

 

 

Bayraklı Gece Mekanları

Hayyam Meyhanesi

Hayyam Meyhanesi 4 Aralık 2015’te, İzmir’de eski meyhane kültürünün havasını solumak isteyenlerin dinlenme durağı olarak tasarlanmış konseptiyle misafirlerine kapılarını açtı. Kısa sürede İzmir’in sayılı meyhaneleri arasında yerini alan Hayyam Meyhanesi için sağlam meyhaneciliğin sırrı; işletmeci, idareci ve çalışanlar ile misafirlerinin arasında kurulan dostluk bağlarıdır.

Instagram ve Konum bilgisini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Ah Azize Meyhanesi

Bayraklı için meyhane kültürüne çok büyük katkıları olan Ah Azize Meyhanesi et lezzetleri ile öne çıkan bir mekan. Yaratılan ambiyans ve tamamen müşteri odaklı bir hizmete sahip Ah Azize Meyhanesi Bayraklı’da gidilecek mekan arayanlar için tercih edilmesi gereken yerlerden.

Instagram ve Konum bilgisini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Yıllardır Eyvan Kebap Meyhanesi

Kebap yemeniz için Adana’ya gitmenize gerek yok! Titiz ve bir o kadar özveriyle hazırlanan kebapların kokusu bütün mekanı sarıyor. Düzenli ve kaliteli kokular eşliğinde güzel vakit geçirmenizi sağlayacak mekanların arasına almanızı tavsiye ediyoruz.

READ  İzmir Karşıyaka Döviz Büroları

Instagram ve Konum bilgisini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Keyf-i Neyzen Meyhane & Ocakbaşı

Mekan tasarımı olarak ferah bu durum keyfinize keyif katacak. Keyf-i Neyzen rahat rahat eğlenip güzel bir gece geçirmenizi sağlayacaktır. Mekan et konusunuda çok başarılı. En iddialı yemeklerinden biri Adana kebabı.Neyzen şiş, kuzu incik, tereyağlı ciğeri, şaşlık da tatmanız gereken lezzetler arasında.

Instagram ve Konum bilgisini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Tek Tek Meyhanesi

Tek Tek Meyhanesi; mavi ve tahta sandalyeleriyle, lezzet dolu mezeleriyle, ahşap beyaz çevçeveleriyle, eski Türk filmlerinin efsane aktörlerinin siyah beyaz resimleriyle donatılmış, kendiniz Yunan Adalarında hissetmenizi sağlayacak mekanların başında geliyor. Konsept olarak gidilmesi gereken mekanlardan olduğu için tavsiye ediyoruz.

Instagram ve Konum bilgisini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Tac Mahal Gece Kulübü

Tac Mahal Bayraklı ilçesinin en popüler gece kulüplerinin başında geliyor. Mekanın dekorasyon ve atmosferi sayesinde yaratılan ambiyans mutlaka görülmeye değer. Eğlence ve çok çeşitli alkolleriyle haftanın tüm günlerinde oldukça yoğun. Her gece canlı performanslar ve bir çok ünlü sanatçının dahil olduğu özel etkinlikleriyle en çok tercih edilen gece kulüplerinin arasında yerini koruyor.

Instagram ve Konum bilgisini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

 

Bayraklı Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

3 Yorumlar

Gülsu ? Sümer 9 Ekim 2019 at 00:12

Her ne kadar ben bir izmirli olarak bayraklıyı sevmesemde, sahili bir başka buraların. Izmir nedense hep ama hep kokuyo, candan insanlar var özellikle, Samimiyeti vede kızları es geçilmez olan abazaları. Bayraklı adeta bir cennet diyebilirim izmir burasıda cennetten bi köşe ????

Cevapla
Gökçe 12 Ekim 2019 at 11:19

Bayraklı izmirin tam göbeğinde ve izmirin eski merkezi burası ve son birkaç yıldır en hızlı gelişen ve izmirde geleceği garanti olan yer bayraklı

Cevapla
Aras 20 Aralık 2021 at 00:05

Bayraklı yakında izmirin merkezi olacak diyebilirim bende. Folkart bile marka oldu.İzmirin bilindik gece mekanları ve artık marka firmaların merkez noktası haline geldi

Cevapla

Yorum Yaz