Image default
İzmir Konak

Konak’ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer

Konak’ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer İzmir, Ege bölgesinin en gelişmiş şehirlerinden biri olmakla beraber en fazla ziyaretçinin geldiği bölgedir. Yemyeşil doğası ve tarihi ilginç yapıtlarıyla görülmeye değer bu şehirde gezilip, görülecek birçok yer vardır. Konak ilçesi de İzmir’de gezilecek yerler arasındadır ve burada yapılacak çok güzel aktiviteler bulunuyor. Ücretsiz yapılacak etkinliklere dahi katılabileceğiniz Konak ilçesinde yapacağınız gezide çok eğleneceksiniz.

İzmir Konak
İzmir Konak

 

İzmir’in kalbi olan Konak ilçesi, çok fazla sayıda tarihi yerleri ve gezilecek bölgeleri bulunan bir bölgedir. Tarihin dokusunu taşıyan bir ilçe olan İzmir’de yer alan Konak ilçesine şehrin her yerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Konaklama imkanının da kolay olduğu bu ilçede keyifli bir tatil yapabilir, tüm haftasonunu burada geçirebilirsiniz. Konak’ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer

konak
konak

Konak İlçesi Ulaşım

Konak, İzmir’in en güzel yerlerine sahip, popüler bir ilçesidir. Konak’ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yerden biriside Saat kulesi, İzmir fuarı ve dünyanın en büyük agoralarından olan Agora antik kentinin yer aldığı Konak ilçesine yapacağınız gezide buraya hayran kalacaksınız. Kordon, Atatürk Müzesi ve Oyuncak Müzesi gibi farklı mekanların bulunduğu İzmir’in Konak ilçesine şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konak
Konak

İzmir’in gezi listesinde en ideal bölgelerden olan Konak ilçesi, tarihin izlerini taşıyan bir yerdir. Şehri gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bu ilçede görülecek dikkat çeken yerlerde vardır. Bu ilçeye ulaşım sağlamak için  ise şehir merkezindeki otobüsleri kullanabilirsiniz. Bununla beraber Konak ilçesine ESHOT otobüs seferleri de bulunmaktadır.

Konak Saat Kulesi
Konak Saat Kulesi

1 – İzmir’in Sembolü Saat Kulesi

İzmir Saat Kulesi İzmir’in kalbi olan Konak ilçesi tarihi dokusuyla ilgi gören bir yerdir. İlçenin sembolü olan Saat kulesi de burada görülmesi gereken en değerli yapıtlardandır. Konak meydanında bulunan bu kule, ilçede yaşayan halkın buluşma noktasıdır. Etrafında oturma yerleri ve kafeteryalarda bulunan Saat kulesini günün ilk saatlerinde görmeye gelen ziyaretçilerin sayısı çok fazladır.

READ  Karşıyaka Gece Hayatı : Disko ve Barları
İzmir’in Sembolü Saat Kulesi
İzmir’in Sembolü Saat Kulesi

 

İzmir’e gelenlerin mutlaka gördüğü değerli mimarilerden olan Saat kulesi, şehrin sembolü konumundadır. Etrafında işlemeleri ve dört adet çeşmesi bulunan Saat kulesi, mimarisiyle oldukça İhtişamli bir yapıttır. Karşısında banklar bulunan bu yerde oturup, güvercinleri izleyebilir ve 25 m uzunluğundaki  saat kulesini görebilirsiniz.

Konak Yalı Camii
Konak Yalı Camii

2 – Osmanlı Döneminden Kalma Konak Yalı Camii

İzmir ili gezilecek her yeri ile ayrı bir güzeldir ve burada tatil yapmak oldukça keyif vermektedir. Şehrin kalbi olan Konak ilçesinde de gezilecek çok güzel yerler ve görülmeye değer tarihi yapıtlar bulunmaktadır. Konak Yalı Camii de Konak ilçesindeki değerli yapıtlardan biridir ve bölgeyi ziyaret edenler, bu camiyi de mutlaka görmelidir.

Konak Camii
Konak Camii

Şehrin en önemli gezilecek yerlerine sahip Konak ilçesinde görmeniz gereken mimari yapıtlardan olan Konak Yalı Camii, Konak meydanda yer alıyor. Saat kulesinin tam karşısında bulunan bu cami, Osmanlı döneminden kalma bir yapıttır. Mimari yapısıyla ve çinileri ile büyüleyen bir yapıt olan Konak Yalı Camii, ilçeye gelen turistlerinde ziyaret ettiği mekanlar arasındadır.

Konak Kemeraltı
Konak Kemeraltı

3 – Kemeraltı Çarşısını Gezin!

Kemeraltı Çarşısı Ülkemizde en fazla yabancı turistin ziyaret ettiği şehirlerden olan İzmir ilinde yer alan Konak ilçesi, mutlaka gezmeniz gereken bölgelerdendir. Bu bölgede vazgeçilmez olan yerlerden biri de Kemeraltı çarşısıdır. Konak meydanda yer alan ve günün her saati kalabalık olan Kemeraltı çarşısı, modern yapısıyla dikkat çekmektedir.

Konak Kemeraltı Çarşısı
Konak Kemeraltı Çarşısı

Konak ilçesinde yaşayanların vazgeçilmez yerlerinden olan Kemeraltı çarşısı, istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz bir yerdir. Restoran, Cafe ve giyim mağazaları bulunan bu çarşıda alışveriş yapabilir, kafelerde dinlenip, birşeyler içebilirsiniz. Bölgede en fazla ilgi duyulan yerlerden olan Kemeraltı Çarşısını Konak ilçesinde iken mutlaka gezmeli ve burada satılan yöresel eşyaları incelemelisiniz.

Konak Kızlarağası Hanı
Konak Kızlarağası Hanı

4 – Kızlarağası Hanı

Kızlarağası Hanı İzmir’de görülmeye değer mimariler arasında yer alan Kızlarağası hanı, şehrin kalbi olan Konak ilçesinde yer alıyor. Tarihin muhteşem bir mimarisi olan Kızlarağası hanı, Kemeraltı Çarşısı içerisindedir. Kemeraltı çarşısını gezdikten sonra bu tarihi hanı da görmeli ve ziyaret etmelisiniz. Osmanlı devrinden kalma bu tarihi hanı ziyaret ederken buradan hediyelik eşya da satın alabilirsiniz.

READ  Gümüldür Gezilmesi Gereken Yerleri | Muhteşem Yerlerin Listesi
Kızlarağası Hanı
Kızlarağası Hanı

Kemeraltı çarşısının içerisinde yer alan Kızlarağası hanı, 1744 yılında Hacı Beşir ağa tarafından yapılmıştır. Han içerisinde hediyelik eşya dükkanları, Cafe ve restoranlarda bulunmaktadır. Yöresel farklı eşyaları bulabileceğiniz bu handa değişik şeyler satın alabilir, burada bir Türk kahvesi içebilirsiniz.

Konak Tarihi Asansör
Konak Tarihi Asansör

5 – İzmir – Tarihi Asansör

Tarihi Asansör İzmir’de gezilecek önemli ve ilgi gören yerlerden olan Konak ilçesinde farklı yapıtlar bulunuyor. Tarihi asansör de ilçede mutlaka görmeniz gereken yapıtlardandır ve burada dinlenmek için  yerler vardır. İzmir gezi listenizde muhakkak bulunması gereken Tarihi asansör, şehri kuş bakışı açısından seyretmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Konak meydanında bulunan bu Asansörün bulunduğu bölgede Cafe ve restoran tarzı yerlerde bulunmaktadır.

 

Konak Asansör
Konak Asansör

1907 yılında iki bölgeyi birleştirmek amaçlı inşa edilmiş bu Tarihi Asansör, Konak Gezilecek yerler  arasında en önemli yerlerindendir. Asansörün çıkmaz sokağında eski evleri göreceksiniz. Buradan sonra asansöre binip, yapıtı yapan Nesim levi adına yazılan ezgileri dinleyerek yukarı çıkıp, İzmir’in şahane manzarasını seyredebileceksiniz.

İzmir Atatürk Gençlik Merkezi
İzmir Atatürk Gençlik Merkezi

6 – İzmir Atatürk Gençlik Merkezi

Ege’nin turizm merkezi İzmir ilinde yer alan  Konak ilçesinde görülmesi ve gezilmesi gereken birçok yer bulunuyor. Tarihi asansör, Kemeraltı Çarşısı ve tarihi mimarilerin yer aldığı İzmir şehrinde inşa edilmiş olan İzmir Atatürk Gençlik Merkezi, gençlerin sosyalleşmesi için kurulmuştur. Tarihi asansörün tam karşısında kurulmuş olan Atatürk Gençlik Merkezi, İzmir gezi listenizin ilk sıralarında yer almalıdır.

Konak Agora Antik Kenti
Konak Agora Antik Kenti

7 – Agora Antik Kenti

İzmir`in Gitmeniz Gereken Tarihi Yerleri İzmir şehrinde gezilecek yerlerin en başında gelen Konak ilçesinde tarihin dokusunu taşıyan yapıtlar ve mekanlar bulunuyor. Agora antik kenti, bölgede ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir ve burada ilginizi çekecek tarihi kalıntılar vardır. Konak ilçesinin Namazgah semtinde bulunan Agora Antik Kentinde farklı birçok eser vardır.

READ  İzmir Cumhuriyet Meydanı
İzmir Agora Tarihi Yeri
İzmir Agora Tarihi Yeri

 

İzmir bölgesinin en fazla ziyaretçi edilen yerlerinden olan Konak ilçesinde tarihi mekanlar yer almaktadır. Agora antik kenti de bu yerlerden biridir ve içerisinde tarihin izlerini taşıyan kalıntılar bulunmaktadır. Konak Görülecek Yerler Helenistik döneminden kalma bu antik kentte, bazilika, mezar taşları, heykeller, kanallar ve yazıtlar vardır. Konak ilçesine gezmek için gelenlerin mutlaka ziyaret ettiği yerlerden olan Agora antik kentini sizde görmeli, burada bulunan tarihi eserleri incelemelisiniz.

Agora Antik Kenti
Agora Antik Kenti

İzmir ilinde yer alan tarihi bölgelerden Agora Antik kenti, içerisinde Helenistik dönemine ait eserler ve kalıntılar ile dolu bir yapıttır. Üç katlı olarak inşa edilmiş olan Agora antik kenti, dünyanın en büyük agoralarından biridir. Konak gezilecek yerler Müze kartınız ile ücretsiz olarak girebileceğiniz Konak ilçesindeki bu tarihi kenti gezinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İzmir Fuar
İzmir Fuar

8 – İzmir Enternasyonal Fuarı

İzmir’in popüler bölgelerinden olan ve yılda binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Konak ilçesinde gezip, göreceğiniz farklı yerler vardır. Konak gezilecek yerler arasında İzmir fuarı, Konak ilçesinde oldukça ilgi duyulan Türkiye’nin en köklü büyük fuarlarındandır. Kitap, giyim ve sanayi ürünlerinin bulunduğu İzmir fuarını şehirde iken kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

İzmir Enternasyonal Fuarı
İzmir Enternasyonal Fuarı

 

Konak ilçesinin kesinlikle ziyaret edilmesi gereken İzmir fuarı ilginizi çekecek eşyalar ile doludur. İçerisinde müze ve sanat merkezi bulunan İzmir fuarında gezmek oldukça keyif vericidir.Konak Görülecek Yerler ve  Konak gezilecek yerler Yeşil tabiatın içerisinde olan İzmir fuarı, gezilecek en güzel yerlerden biridir ve bölgede kafelerde bulunmaktadır. Fuarda yer alan dinlenme yerlerinde oturabilir, birşeyler içebilirsiniz.

 9 – İzmir Konak Resimleri

konakkkkonak23konak2konakagora3agora1agorayalicamikonakyalicamikizlaragasikızlaragasiKemeraltı Çarşısı5Kemeraltı Çarşısı4Kemeraltı Çarşısı1İzmir Enternasyonal Fuarı3324İzmir Enternasyonal Fuarı2İzmir Enternasyonal Fuarı23İzmir Enternasyonal Fuarı33asansör2İzmir Gündoğdu Meydanı KonakKonak Gündoğdu MeydanıasansörKonak Kemeraltı Çarşısı Cafelerizmirsaatkulesi 3CumhuriyetMeydani99konakmeydanCumhuriyetMeydani11İzmir Tarihi Asansör4asansorrrizmirasansorKızlarağası Hanı Çarşısı

Konak Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Tepecik Gezilecek Yerler – İzmir’in Hızlı Semti

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

3 Yorumlar

Kskli 5 Ekim 2019 at 13:40

Konakta tarihi yerler özellikle çok fazla izmirin en eski yerleşim yerlerinden birisidir burası. Tarihi dünyaca meşhurdur izmir saat kulesi gibi agora gibi daha birçok yeri vardır basmane tarihi havagazı fabrikası ve izmirlinin en çok uğrak yeridir burası.

Cevapla
Görkem Baba 6 Ekim 2019 at 23:41

Konak Güzelligiyle Izmir in tamda işte kalbi ♥ Fakat burası biraz apaçi bolluğu var nedense rahatsız etsede ayrı bir güzeldir konak 🙂 Kemeraltına giderken kesinlikle cüzdanlara dikkat :)) Buraları bilen bilir

Cevapla
Suat Ymn35 7 Ekim 2019 at 00:59

Izmire gelip herkesin özellikle saat kulesinde resim çekildiği albümünde olmazsa olmazlardan meşhur izmirin saat kulesi. O güzel güvercinlerin uçmasını ve burada yem vererek bile ayrı bir güzellik…

Cevapla

Yorum Yaz