Image default
Alsancak Konak

Dario Moreno Sokağı | İzmir’in En Eşşiz Sokağı

İzmir’in belki de en eşsiz sokağı, İzmir’i İzmir kılan ender güzelliklerin başında gelen Dario Morone Sokağı, bu şehre geldiğinizde muhakkak görmeniz gereken bölgeler arasındadır. Güzelyalı ve Tarihi Asansör’ün tam ortasında bulunan bu sokak, gerçekten de buram buram huzur aktaran bu bölgede vakit geçirmek sizi çok memnun edecektir. İzmir’de yaşamış ve İzmir aşığı olarak tanınan Dario Moreno’ya ithaf edilen bu sokak, şehirde sanatın da en güzel adresleri içerisinde yer edinmektedir.

Dario Moreno Sokağı
Dario Moreno Sokağı

Tarihi ve sanatsal yapısıyla da yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayabilen Dario Moreno, İzmir’in simge bölgelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Dario Moreno Sokağı
Dario Moreno Sokağı

Şehirdeki en güzel noktalardan birisi olan Dario Moreno’da muhteşem bir İzmir Dario Moreno Sokağı manzarası bulunmaktadır. Birbirinden özel şirin kafelere sahip olan bu bölgede buram buram nostaljiye de odaklanmanız mümkün hale gelebilir. Rum evleri ve tarihi yapılara uyum sağlayan harika bir yapıda olan bu sokakta hoş yemekler yiyeceğiniz birçok restorana da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dario Moreno Sokağı
Dario Moreno Sokağı

Bu konuda Dario Moreno’ya rahatlıkla gezip birçok imkanını değerlendireceğinizi de bilmenizi isteriz. Oldukça mistik bir atmosfere sahip olan ve İzmir’i İzmir yapan bölgelerden birisi olan Dario Moreno’da sıcak renklerle tasarlanmış şirin kafelerde aromatik kahvenizi yudumlayabilir, kendinizi bu özel bölgeye bırakabilirsiniz. İzmir Konak Karataş’ta bulunan bu sokağa metro ve otobüsle de kolaylıkla ulaşım sağlayabilir, kendinizi bu eşsiz güzelliğe bırakarak günün tadını çıkarabilirsiniz.

izmir tarihi asansör
izmir tarihi asansör

 

Dario Moreno SokağıDario Moreno SokağıDario Moreno SokağıDario Moreno Sokağı 3Dario Moreno Sokağı 1 1Dario Moreno Sokağı 2 1Dario Moreno Sokağı 3 1

İzmirde Diğer Gezilecek Yerlerimize Gözatabilirsiniz…

READ  İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir'de Ne Yapılır?

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepecik Gezilecek Yerler – İzmir’in Hızlı Semti

Gezicini

Küçükyalı Sahili, Konak

Gezicini

Konak’ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer

Gezicini

Konak Kemeraltı Çarşısı

Gezicini

Konak Kahramanlar

Gezicini

Kızlarağası Hanı

Gezicini

Karataş – Konak ; Kültürel ve Ticari Açıdan Önemli Nokta

Gezicini

KadifeKale – Kadife Dağının Eteklerinde Kurulan Kale

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

Yorum Yaz