Image default
Alsancak İzmir Konak

Dario Moreno Sokağı

İzmir’in belki de en eşsiz sokağı, İzmir’i İzmir kılan ender güzelliklerin başında gelen Dario Morone Sokağı, bu şehre geldiğinizde muhakkak görmeniz gereken bölgeler arasındadır. Güzelyalı ve Tarihi Asansör’ün tam ortasında bulunan bu sokak, gerçekten de buram buram huzur aktaran bu bölgede vakit geçirmek sizi çok memnun edecektir. İzmir’de yaşamış ve İzmir aşığı olarak tanınan Dario Moreno’ya ithaf edilen bu sokak, şehirde sanatın da en güzel adresleri içerisinde yer edinmektedir.  Tarihi ve sanatsal yapısıyla da yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayabilen Dario Moreno, İzmir’in simge bölgelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Dario Moreno Sokağı
Dario Moreno Sokağı

Şehirdeki en güzel noktalardan birisi olan Dario Moreno’da muhteşem bir İzmir Dario Moreno Sokağı manzarası bulunmaktadır. Birbirinden özel şirin kafelere sahip olan bu bölgede buram buram nostaljiye de odaklanmanız mümkün hale gelebilir. Rum evleri ve tarihi yapılara uyum sağlayan harika bir yapıda olan bu sokakta hoş yemekler yiyeceğiniz birçok restorana da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dario Moreno Sokağı
Dario Moreno Sokağı

Bu konuda Dario Moreno’ya rahatlıkla gezip birçok imkanını değerlendireceğinizi de bilmenizi isteriz. Oldukça mistik bir atmosfere sahip olan ve İzmir’i İzmir yapan bölgelerden birisi olan Dario Moreno’da sıcak renklerle tasarlanmış şirin kafelerde aromatik kahvenizi yudumlayabilir, kendinizi bu özel bölgeye bırakabilirsiniz. İzmir Konak Karataş’ta bulunan bu sokağa metro ve otobüsle de kolaylıkla ulaşım sağlayabilir, kendinizi bu eşsiz güzelliğe bırakarak günün tadını çıkarabilirsiniz.

izmir tarihi asansör
izmir tarihi asansör

İzmirde Diğer Gezilecek Yerlerimize Gözatabilirsiniz…


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yoncaköy Sahili

Sinem

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Torbalı Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem


Yorum Yaz