Image default
Konak

Konak Kahramanlar

Kahramanlar Türkiye’nin İzmir ilçesine bağlı olan Konak için şehrin göbeği ifadesini kullanmak doğru olur. İzmir’in en güzel ilçesi konumunda olup siyasal, sosyal ve ticari açıdan da oldukça gelişmiştir. Şehrin en iyi turistik yerlerinin burada olması uluslararası bakımdan da daha çekici hale gelmiştir.

Konak Kahramanlar
Konak Kahramanlar

Konak’ın tarihi, mitolojik olarak Homeros’tan başlayıp, tanrı Poseidon’a kadar devam etmektedir. Büyük İskender burada yaşamış, roma dönemine de ev sahipliği yapmıştır. İzmir Kahramanlar mahallesi Tarihe adeta damga vurmuş olan bu kentin günümüzdeki nüfusu kesin olarak 2019 itibariyle 351.572 kişi olarak hesaplanmıştır.  İzmir Konak Kahramanlar Ayrıca nüfus artış hızı giderek çoğalmaktadır.

 Kahramanlar Motosiklet Mağzaları
Kahramanlar Motosiklet Mağzaları

Kahramanlarda Birçok Motosiklet Mağzası Bulunmaktadır.

İzmir Konak’ta gerçek anlamda turistik bir bölge olduğunu, Konak pier, İzmir saat kulesi, tarihi asansör ve dario mareno sokağı, agora ören yeri, borsa sarayı, aziz polikarp kilisesi, ilk kurşun anıtını gezip görerek konak meydanına çıkarak anlayabilirsiniz. İzmir Konak Kahramanlar Konak’ın bu derece önemli olduğu ve bir beldesi haline gelmiş Kahramanlara ait tüm bilgileri sizler için derledik.

İzmir Kahramanlar
İzmir Kahramanlar

Kahramanlar ulaşım ve konum bilgisi

İzmir Konak ilçenin en gözde mahallelerinden biri olan Kahramanlar için coğrafi koordinatlar 38 25 kuzey enlemlerinde ve 27 9 doğu boylamı olduğu bilgisini eklemek gerekir. Konum itibariyle İzmir şehir merkezine en yakın konumdadır. Dolayısıyla Kahramanlar beldesi insanların konaklama ve ihtiyaçlarını gidermeleri için oldukça iyi yerdir.

Kahramanlar
Kahramanlar

Kahramanlar beldesi için ulaşım oldukça çeşitlidir. Peki, bu çeşitli ulaşım araçlarının yol güzergarları nasıldır? Hemen açıklayalım. Şöyle ki tren ile yolculuk yapmak isterseniz ESHOT genel müdürlüğü aracığıyla Aliağa-cumaovası istasyonunu tercih edebilir, böylece en ucuz yolda uzunca bir ulaşım sağlayabilirsiniz

Diğer ulaşım araçları arasında tüm dünyanın en sık kullandığı otobüs seferleri gelmektedir. Konak Kahramanlardan kalkan otobüslerin numarası 681.691.912,921 dir. İnsanların rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmeleri için kahramanlar beldesi metroyu kullanıma açmıştır. Metro için İzmir metrosunu kullanabilirsiniz.

READ  Konak'ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer

Kahramanlar’a Çok Yakın Yerler

Kahramanlarda gidilecek mekânlar

İzmir konak’ta olan bu şirin ve sakin olan bu mahallede diğer ilçelerinden farklı olarak daha fazla yeşil ağaçlar olup insanların göz bebeğine direk olarak olumlu enerjiler göndermektedir. Aynı zamanda dolu dolu nefes alabileceğiniz Kahramanlar’da sıcak yaz aylarında serinlemek için birçok plajı da bulunmaktadır.

Kahramanlar’da gidilecek yerler arasında en gözde olmuş İzmir öğrencilerinin de vazgeçilmez mekânlarının arasında cafeler gelmektedir. Şehrin sakinleri burada hoş sohbetlerde bulunup çay kahve içmektedir. Ebetteki yemek yemek için birçok insan buraya gelmektedir. Cafelerde İzmir’in boyozu, İzmir bombası, İzmir köftesi tercihleri arasında en yüksek sıradadır.

Kahramanlar
Kahramanlar

İzmir ilinin birçok tarihi yapıtı vardır. Kahramanlar semti en bilinen ve ziyaret edilen, adının tam anlamını da yansıtmakta Kahraman Asker Çeşmesi bulunmaktadır. Bu değerli yapı şehrin sakinlerinin kavşak noktası olan yerde yani meydanda bulunmaktadır. 1934 yılında yapıldığı net olarak bilinmektedir. Konak Kahramanlar’ı gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepecik Gezilecek Yerler – İzmir’in Hızlı Semti

Gezicini

Küçükyalı Sahili, Konak

Gezicini

Konak’ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer

Gezicini

Konak Kemeraltı Çarşısı

Gezicini

Kızlarağası Hanı

Gezicini

Karataş – Konak ; Kültürel ve Ticari Açıdan Önemli Nokta

Gezicini

KadifeKale – Kadife Dağının Eteklerinde Kurulan Kale

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Tarihi Asansör – Zengin Tarihi Yapıt

Gezicini

2 Yorumlar

Aylin kara 17 Ekim 2020 at 14:33

Buraya gelirseniz boyozlarindan da denemenizi tavsiye ederim cok lezzetli yapiyorlar.

Cevapla
Aylin kara 17 Ekim 2020 at 14:53

Kahramanlar cok guzel sicakkanlı misafirperver insanlarla dolu.. İzmir’in tam kalbidir diyebilirim ama en gözde yerlere yakınlığı vede özellikle ve hastaneleri ile bilinir kalp damar hastalıkları özellikle.. Ah birde huzur dolu fuarımız yok mu burada. 🙂

Cevapla

Yorum Yaz