Image default
Buca Konak

Gürceşme Görülecek Yerler

Konak, Gürçeşme İzmir ilinin, bir ilçesi olan, Buca şirinyere çok yakın, küçük ve tatlı bir semttir. Turistik olarak zengin ve gelişmiş bir bölgedir.
Turizm açısından da oldukça önem taşımaktadır. Özellikle İzmir’in göz bebeği olan yerlerden birisi olan Konak ilçesine bağlı olmasıyla da ön planda tutulmaktadır.

Gürçeşme
Buca Gürçeşme

O halde haydi, gelin ve siz değerli okurlarımız için, Konak, Konak Gürçeşme bölgesine geldiğiniz de gezip, görebileceğiniz bir liste hazırlayalım.

Gürçeşme Mahalleleri;

 • Boğaziçi Mahallesi
 • Cengiztopel Mahallesi
 • Emirsultan Mahallesi
 • Ferahlı Mahallesi
 • Güney Mahallesi
 • İsmetpaşa Mahallesi
 • Küçükada Mahallesi
 • Lale Mahallesi
 • Levent Mahallesi
 • Mehtap Mahallesi
 • Vezirağa Mahallesi
 • Yenidoğan Mahallesi
 • Zeytinlik Mahallesi
Yeşildere
Yeşildere

-İzmir Saat Kulesi:

İzmir Saat Kulesi İzmir Konak meydanı denilince akla ilk gelen sembollerden biriside, İzmir Saat Kulesi olmaktadır. Yapımı 1901 yılında, II. Abdülhamit dönemin de, Sadrazam Said Paşa tarafından yaptırılmıştır. Yerli ve yabancı turistlerin de ilgisi haline gelmiş ve ün salmış yapıtlardan birisidir. İzmir bölgesine gelen misafirlerin muhakkak resminin önünde olduğu bir yapıt.

İzmir Tarihi Asansör
İzmir Tarihi Asansör

Tarihi Asansör:

 Tarihi Asansör İzmir bölgesinin şüphesiz en iyi manzaralarına sahip olan bölgelerden birisidir Tarihi Asansör bölgesi. Kemeraltı çarşısına da 10-15 dakika bir yürüme mesafesinin olması, Tarihi asansör bölgesinin etrafında gezilebilecek de çok zengin yerlerin olduğunu göstermektedir. Özellikle fotoğraf çekmeyi seven misafirlerin akınına uğranıldığı bir bölgedir.

İzmir Enternasyonal Fuarı
İzmir Enternasyonal Fuarı

-İzmir Kültür park:

Genellikle fuar ve bu gibi etkinlikler için merkez seçilmiş bir bölgedir. Bu etkenden dolayı burada haftanın her günü farklı bir etkinlik ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kültür Parkın içerisinde bulunan, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi de bu parkın önemini arttırıp, büyütmektedir. Müze de İzmir iline de ait birçok eser bulunmaktadır.

alsancak sokakları
alsancak sokakları

-Alsancak Kıbrıs Şehitler Caddesi:  

Alsancak  İstanbul’un Taksimi gibi ünlenmiş ve şehrin en kalabalık, canlı yerlerinden birisi gibi, Alsancak Kıbrıs Şehitler Caddesi de, Bölgenin en yoğun ve kalabalık, ışıltılı olan yerlerinden birisidir.  Özellik ile daha önce İzmir şehrine gelmemiş bir yerli ya da yabancı turistin muhakkak gelip, keşfetmeyişi gereken yerlerinden bir tanesi burasıdır.

READ  İzmir Tarihi Asansör - Zengin Tarihi Yapıt
Alsancak
Alsancak

-Alsancak Sevgi Yolu:  

Alsancak Bir diğer ismi ile halk tarafından Kitapçı çarsısı olarak da bilinmektedir Alsancak Sevgi Yolu. Hediyelik dükkânlarından, uzun yıllardır bölgede varlığını sürdüren kitapçılarına kadar misafirlerine değişik bir hava katmak için doğru noktadır, Alsancak Sevgi Yolu.

Konak Agora Antik Kenti
Konak Agora Antik Kenti

Agora Antik Kenti:

Basmane Agora Antik Kenti, Konak bölgesinde bulunmaktadır. Kadife kalenin eşsiz manzarası ile de gezip, görülecek yerler listesinde baş sıralar da ismini altın harfler ile korumaktadır. Agora Antik Kent bölgesinde, mezar taşları, kanallar, yazıtlar, heykeller ve bu gibi benzer eserler bulunmaktadır. Buca Ziyarete açık olduğundan gezip, görmeniz gereken tarih kokan mükemmel yerlerden birisidir.

İzmir Kordon
İzmir Kordon

-Kordon:

İzmir Kordon İzmir’in gözü, bebeği, kalbi haline gelmiş yer, Kordon. Hem manzarası hem de bölgeye özenilmiş çalışma ile İzmir, Kordon oldukça güzel ve muhakkak İzmir’e gelmiş her misafir tarafından kesinlikle gezip, görülmesi gereken bir yer olmaktadır. Midyecileri de ünlü olan Kordon bölgesinde, gündüzleri ayrı, geceleri ayrı eğlenceli alanlar bulunmaktadır.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepecik Gezilecek Yerler – İzmir’in Hızlı Semti

Gezicini

Şirinyer : Buca’nın En Şirin Semti

Gezicini

Küçükyalı Sahili, Konak

Gezicini

Konak’ta Görmeniz Gereken En Güzel 9 Yer

Gezicini

Konak Kemeraltı Çarşısı

Gezicini

Konak Kahramanlar

Gezicini

Kızlarağası Hanı

Gezicini

Karataş – Konak ; Kültürel ve Ticari Açıdan Önemli Nokta

Gezicini

KadifeKale – Kadife Dağının Eteklerinde Kurulan Kale

Gezicini

Yorum Yaz