Image default
Alsancak İzmir

Alsancak’ta Gezilecek Yerler

Alsancak’ta Gezilecek Yerler İzmir ilinin muhteşem güzellikleri arasında yer alan Alsancak, gezip, görmeniz gereken şahane yerlerindendir. Birbirinden güzel mekanları ile İzmir’in şahane yerlerinden olan Alsancak’ta harika bir tatil geçirebilirsiniz. Alsancak, İzmir’de gezerken hayran kalacağınız müthiş yerlerdendir. Turistlerin ve yerli ziyaretçilerinde ilgi duyduğu bu bölgeyi gezerken büyük keyif alacaksınız.

konak
konak

 

İzmir’in güzel ve büyüleyici yerlerinden biri olan Alsancak, şehirde gezmeniz gereken muhteşem yerlerdendir. Burada denize girebileceğiniz yerler ve konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Alsancak’ta Gezilecek Yerler İzmir şehrinin lüks mekanları ile çevrili Alsancak’ta tatil için önceden rezervasyon yaptırabilir, sevdiklerinizle beraber burada eğlenceli bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

 

gazi kadınlar sokağı
gazi kadınlar sokağı

Alsancak Gece Hayatı – Gazi Kadınlar Sokağı

Şehrin güzel yerleri arasında en popüleri olan Alsancak, lüks mekanların yer aldığı, eşsiz bir bölgedir.  Alsancak’ta gidilecek mekanlar;

  • Marjinal Disco Club Ka
  • Trafik 
  • Vercihi Bar
  • Enişte
  • Volume Alsancak
  • Cix Disco Ve Bar
  • 404 Club
  • Öküz Bar
  • Tren

Gezerken ve tatil yaparken doğanın keyfini yaşayabileceğiniz Alsancak’ta ki gezinizde farklı yerler keşfedebilir, burada aileniz ve sevdiklerinizle huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Alsancak’ta Gezilecek Yerler Sabah kalktığınızda buradaki lüks mekanlarda güzel bir kahvaltı yapabilir, ardımdan deniz bölgesinde su sporlarına katılabilirsiniz.

Alsancak
Alsancak
Alsancak – İzmir

Şiirlere ve şarkılara esin kaynağı olmuş İzmir’in en güzel yerlerinden biri olan Alsancak, tatil için bambaşka bir yerdir. İzmir’de gezilecek muhteşem yerler arasında en meşhuru olan Alsancak, yemyeşil alanları, lüks mekânları ile ilgi çekiyor. Turistlerin ve yerlilerin ilgi odağı olmuş bu bölgede gezebileceğiniz sahilde vardır.

 

saat kulesi dans gösterisi
saat kulesi dans gösterisi

Alsancak İzmir, ilinde gezilecek çok güzel bir yerdir ve burada tatilin keyfi bir başkadır. Şehrin muazzam yerlerinden biri olan Alsancak’ta şık mağazalar, alışveriş yerleri, barlar, cafeler, ve eğleneceğiniz gece kulüpleri bulunmaktadır. Alsancak’ta ki gece kulüplerinde canlı performans, dj performansları ve farklı gösteriler yapılmaktadır. Alsancak tatilinizde bu gece kulüplerinde müzik dinleyip, canlı gösteriler izleyip, sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

alsancak sokakları
alsancak sokakları

Alsancak Sokakları – Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Romantik günbatımı ile turistleri ve yerlileri kendine hayran bırakan Alsancak’ta keyifli günler geçirmek için buradaki oteller ve pansiyonlarda önceden kendinize yer ayırtabilirsiniz. Harika kumsalı ve berrak denizi ile plaj keyfini de doyasıya yasayabileceğiniz, Alsancak’ta farklı etkinliklere de katılabilirsiniz.

 

alsancak tramvay
alsancak tramvay

SAhil yürüyüşleri, voleybol, futbol, basketbol ve daha birçok etkinliğe katılabileceğiniz, İzmir’in Alsancak bölgesinde tatil yapmak oldukça huzurludur. İzmir’in bir cenneti olan Alsancak’ta gezerken buradaki çarsı ve Pazar yerlerini de gezmelisiniz. Buradaki pazarlarda el yapımı eski eşyalar ve farklı giysiler, hediyelik eşyalar satılmaktadır. Bu pazarları ve alışveriş yerlerini gezerek seyahatinizi ölümsüzleştirebilirsiniz.

 

alsancak fayton
alsancak fayton

İzmir’in Alsancak tatil bölgesinde tatil yapmanın keyfi ile birlikte buradaki alışveriş ve gece hayatını da keşfedebilir, lüks mekanlarda sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Çevresinde gezilecek birçok sayıda yeri ve mekanı bulunan Alsancak’ta doğa keşiflerine de çıkabilirsiniz. Çeşitli, farklı mekanların bulunduğu Alsancak bölgesinin denizinde yüzmenin keyfi ise bambaşkadır.

saat kulesi günbatımı
saat kulesi günbatımı

 

Serin ve tertemiz denizinde yüzmeye doyamayacağınız Alsancak tatiliniz üzerinizden tüm yılın yorgunluğunu alacaktır. Plaj, gece hayati ve alışveriş hayatını doyasıya yaşayabileceğiniz . Yemyeşil çevrelenmiş alanların bulunduğu bölgede sevdiklerinizle beraber keyifli bir piknik yapabilir, doğayla başbaşa huzurlu ve sakin saatler geçirebilirsiniz.

alsancak kordon
alsancak kordon
Alsancak Kordon Çimler

Alsancak denince akla ilk gelenlerden kordon çimler geliyor burada genelde bira çiğdem midye yapıyorlar akşamları gruplar toplanıp. Canlı müzik sohbetleri oluyor. İzmir ilinin harika bir tatil bölgesi olan Alsancak kordon çimlerin keyfi bambaşkadır. İzmir’in en popüler eğlence ve gezi merkezi olan Alsancak, görülmeye değer bir yerdir. Sahil bölgesi “Kordonboyu”, Kıbrıs şehitleri caddesi çarşısı, Gündoğu meydanı ve Cumhuriyet meydani ile gezmenin keyfini dorukta yaşayacağınız Alsancak’ta tarihi mekanlarda bulunuyor.

alsancak etkinlikleri
alsancak etkinlikleri

 

Geçit törenleri, koşu yolu, bisiklet parkurlarıyla meşhur Alsancak’ta gezilecek birçok sayıda yer vardır. Tarihi yerleriyle de ilgi çeken İzmir Alsancak, kliseler, Rum evleri, kordonun ilk iskelesi ve diğer tarihi mekanları ile turistlerinde uğrak noktasıdır. İzmir’in popüler olan bu bölgesine havalimanındaki servisler veya otobüsler aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Cumhuriyet Meydanı
Cumhuriyet Meydanı

İzmir ilinin muhteşem tatil beldeleri arasında meşhur olmuş Alsancak bölgesi, 2. Kordon eğlence dolu vakit geçirebileceğiniz oldukça keyifli yerlerdir. Tatilin keyfini sevdiklerinizle beraber doyasıya yaşayabileceğiniz Alsancak’ta eski mekanlar ve yerlerde bulunuyor. Alsancak garı, İzmir’in eski garlarından biridir ve bölgede görmeniz gereken güzel bir yerde bulunuyor. Aydın’da yetiştirilen tarım ürünlerinin İzmir’e getirilmesi amacıyla demiryolunun başlangıcı olarak yapılmıştır.

konak meydanı
konak meydanı

Şehrin en kalabalık sahil yolu bulunan Alsancak’ta uzun yürüyüşler yaparak Alsancak’ın harika manzaralarını izleyebilirsiniz. Körfezi ve muazzam günbatımı ile birçok ziyaretçiyi kendine çeken Alsancak, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız harika bir yerdir. Özellikle Kordon bölgesi ile meşhur olan Alsancak’ta görebileceğiniz birçok sayıda lüks yer vardır. Gemiler, yatlar ve güzel tekneler ile çevrili Alsancak’ın sahilini gezerken buraya hayran kalacaksınız.

izmir alsancak kordon
izmir alsancak kordon

İzmir Alsancak- Kordonboyu  

İzmir’de gezecek ve görülecek değerli, güzel yerlerin bulunduğu Alsancak’ta tatil ve eğlence hayatı aktiftir. Sabahlara kadar açık mekanları ile ziyaretçilere kaliteli hizmet sunulan Alsancak’ın mekanlarında yemek yiyebilir, alışveriş yapabilir ve gezebilirsiniz. Bölgenin en meşhur Kordon bölgesi ve sahili ise buraya gelenlerin çoğunlukla gezdiği yerlerdendir.

Alsancak
Alsancak

 

İzmir’in muhteşem tatil bölgelerinden biri olan Alsancak’ta ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok sayıda işletmelerde bulunmaktadır. İzmir’in Alsancak bölgesinde yer alan Kordon’a ulaşım için ise havalimanındaki 163 numaralı otobüslere binebilirsiniz. İzmir, Kordon’a ulaşım sağlayabilmeniz için bir diğer araç seçeneği de metrodur.

Alsancak Resimleri

atatürk izmir alsancak portrealsancak kordonalsancak kordon çimleralsancak  etkinliklerialsancak Alsancakalsancak sokaklarıalsancak sokaklarıalsancak faytonlarıalsancak sokak sanatçılarısaat kulesi dans gösterisialsancak sokak sanatçılarıgündoğdu meydanıkonakalsancak sokaklarıalsancak tramvayalsancak faytonsaat kulesi günbatımıizmir alsancak kordonizmir boyoz festivaliizmir konak

Alsancak Çevresinde Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yoncaköy Sahili

Sinem

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Torbalı Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem


1 Yorum

Aylin Gülşah 4 Eylül 2019 at 23:48

Izmir’in kalbi Alsancakta atıyor arkadaşlar izmiri bilmeyenler için gerek alısveriş olarak gerekse alsancak gece hayatı yada barları diskoları eğlencesi derken kahveler sohbetler farklı burada. İzmirin her semti güzel fakat burası gençlerin özellikle uğrak noktası burada farklı ortamlar var gençler için özellikle. Burada hayat günün 22 saati hayat var onun dışında 2 saat hayat duruyor burada.

Cevapla

Yorum Yaz