Image default
Muğla Tatil Yerleri Tavsiye Yerler

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Gezilecek Yerler

Günlük yaşamda trafik, yüksek binalar ve iş temposunun ardından yaz tatilinin gelmesi ile beraber, dinlenmek için yeşil doğa ve mavi denizin buluştuğu bir nokta arayanlar için, uygun olan yerlerden biri olarak Fethiye ilçesini önerebiliriz. Ülkemiz içerisinde eşsiz güzellikleri ile adeta büyüleyen yapısı ile, sizi kendisine çekecektir. Bunun dışında içenin en popüler yerlerinden biri olan Ölüdeniz, farklı yapısı ile merak uyandırmaktadır.

Fethiye
Fethiye

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, çıktığınız zaman baktığınızda, görmekte olduğunuz eşsiz manzaranın ardından, gerçekten eşi benzeri olmayan bir doğa harikası olduğunun farkına varacaksınız. Vadinin kelebekler adını almasının genel sebebi ise, alan içerisinde 70’den çok daha fazla kelebek türünü barındırmasından ötürüdür. Vadi alanı içerisinde isterseniz gezerek güzel doğa manzarasına karşı fotoğraflar çekilebilir, akşamları çadır kurarak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca özel olarak belirlenmiş kamp alanları içerisinde elektrik, su, tuvalet ve yemek imkanları da sunulmaktadır.

Gökgemile koyu
Gökgemile koyu

Gemile Koyu

Gemile Adası içerisinde yer almakta olan, manzarası ile insanları büyülemeyi başaran bir koydur. Herhangi bir yerleşim bulunmamaktadır. Bunun asıl sebebi ise sit alanı olmasıdır. Fethiye ilçesi içerisinden  günübirlik olarak tekne turları uğramaktadır.

Kabak Koyu
Kabak Koyu

Kabak Koyu

Yeşil ve mavi renklerin birleşmekte olduğu, hepsini bir arada barındırmakta olan bir cennet içerisinde yer aldığını söyleyebilriiz. Son zamanlar içerisinde özellikle genç yaştaki bireylerin çokça terih etmekte olduğu bu koy, taptaze duran doğası, betonlaşmadan uzak olan dokusu ile beraber, hoş vakit geçirerek dinlenmek ve kamp yapararak güzel vakit geçirmek isteyenler için birebirdir. Tarihi eski Likya zamanındaki yol üzerinde bulunan Kabak Koyu, ülkemiz içerisinde yer alan özel koylardan biri konumundadır. Koy bölgesi çevresinde birçok otel ve pansiyon da mevcuttur.

Çalış Plajı
Çalış Plajı

Çalış Plajı

Boylu boyunca uzamakta olan, plajı ile enfes bir şekilde güzelliklere sahip olan bu plaj, deniz etrafında yer alan kumu her ne kadar güzel olmasa da, Akdeniz sularına kendini bıraktığınız takdirde, sizi kasıp kavuran sıcaklardan uzaklaştırarak serinletecektir. Fethiye Gezilecek Yerler Hem orta, hem düşük hem de yüksek bütçeli aileler için oldukça uygun bir plaj bölgesidir.

Babadağ
Babadağ

Babadağ

Muğla iline gelen birçok kişinin bu dağ ismini duymaması imkansız denilebilir. Yeşil ve mavinin birçok tonunu içinde barındırmakta olduğu Babadağ, özellikle yamaç paraşütü aktivitesi yapmak için oldukça fazla tercih edilen yerlerden biridir. Muğla Fethiye Gezilecek Yerler Hatta Avrupa bölgesi içerisinden bu hava pisti içerisinde yamaç paraşütü yapmak için gelen birçok turist bile bulunmaktadır.

Ölüdeniz
Ölüdeniz

Ölüdeniz

Dünyada oldukça farklı alanlardan biri olan Ölüdeniz, bunun dışında Avrupa bölgesi içinde ilk on içerisinde yer alan plajlardan da biridir. İsterseniz bu ilginç olan denizin içine girerek serinleyebilir, isterseniz de yeşil çam ağaçları içinde yer almakta olan sıcak kumlara uzanarak mavi gökyüzünde hayaller kurabilirsiniz. Fethiyede Gezilecek Yerler Bunun haricinde yol üstüne biraz daha çıkarak muhteşem günbatımını da kaçırmamanızı tavsiye edebiliriz.

Saklıkent
Saklıkent

Saklıkent

Akdağlar içerisinde akmakta olan kar sularının aşınım yaratmış olduğu ve derin, uzun bir kanyon özelliklerindeki Saklıkent, merkez içerisine 50 km mesafede bulunmaktadır. Fethiye görülecek Yerler Gezilecek Yerler Aşağıda akan su ve üstündeki kanyon arasındaki ahşaptan teraslarda yemek yemenin tadını çıkarabilirsiniz.

fethiye müzesi
fethiye müzesi

Fethiye Müzesi

Antik Kentler olarak adlandırılmakta olan ve Fethiye’ye gittiğinizde mutlaka görmenizi önerdiğimiz diğer bir yer ise Fethiye Müzesi’dir. Merkeze oldukça yakın bir konumda yer almakta olan bu müze, 1987 senesinde beri olduğu yerde hizmetlerine devam etmektedir. Fethiye gezilmesi gereken yerler, Yapılmakta olan kazılardan elde edilmiş olan tarihi eserlerin sergilenmiş olduğu müze içerisinde, birçok çağ içerisinden gelmekte olan tarihi eserler ile karşılaşabilirsiniz.

fethiyeye nasıl gidilir ?
fethiyeye nasıl gidilir ?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul bölgesi içerisinden gidecekseniz 720 km, Ankara bölgesi içerisinden gidecekseniz 650 km uzaklıkta olan Fethiye ilçesi, uçakla gitmeyi tercih edenler için en uygunu Dalaman Havaalanı olacaktır. Dalaman Havalimanı, merkez içerisine toplamda 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. Uygun uçak biletlerini takip ederek erkenden yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

Fethiye’de Nerede Konaklamalı?

Fethiye ilçesi içinde konaklamaya dair oldukça fazla alternatif mevcuttur. Bu alternatifler içerisinde merkez konumda ve diğerlerine göre daha iyi olan Ölüdeniz, Belcekız, Faralya ve Yanıklar Köyü gibi alanları örnek verebiliriz. Ancak yine de sizin bulunacağınız alan ve kalacağınız oteller, bölgeden bölgeye ve bütçe durumlarına göre değişiklik arz etmektedir.

Ölüdeniz Paraşüt
Ölüdeniz Paraşüt

Fethiye’de Neler Yapılabilir?

Fethiye ilçesine gittiğiniz takdirde, ilk olarak merkez konumda ve tercihen Fethiye Gezilecek Yerler Ölüdeniz’e yakın bir otelde kalmanızı tavsiye edebiliriz. Geldiğinizde gezilecek olarak birçok kanyona gidebilir, bunu dışında Kelebekler Vadisi ve Babadağ’a çıkarak yamaç paraşütü aktivitelerine katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Paspatur adı verilen bölge içerisindeki barlar ve hediyelik eşyalara da göz atabilirsiniz.

Gezilecek alanların dışında hava karardığında da akla ilk olarak gece hayatı gelecektir. Fethiye Gece hayatı bakımından da oldukça canlı ve güzel ortamı bulunan Fethiye ilçesi, birçok mekanı kendisine çekmektedir.

Siz de bu muhteşem doğası ve denizi ile kendisini büyülemekte olan ilçeye gelerek tatilinizi yapabilir ve unutulmaz bir tatilin tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.

Fethiye Resimlerini İnceleyebilirsiniz. 

BabadağÖlüdenizÖlüdeniz ParaşütÖlüdeniz  fethiye ölüdenizölüdenizÖlüdenizGökbük KanyonuGökgemile koyuKelebekler Vadisikelebekler vadisi

Fethiyeye Yakın Diğer En iyi Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yatağan

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Side Gezilecek Yerler

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Serik Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar Gezilecek Yerler

Sinem

Pırlanta Plajı Çeşme

Sinem

Yorum Yaz