Image default
Dalaman Muğla

Dalamanda Gezilecek Koylar ve Plajlar

Dalamanda Gezilecek Koylar ve Plajlar Var !  Dalaman Gezilecek Yerler arasında Dalamanın en iyi koylarını sizler için derledik topladık. 

Sarsıla Koyu Dalaman
Sarsıla Koyu Dalaman

Gökgemile Koyu

Kapıdağ Yarımadası’nın birçok koylarından sadece birisi olan Gökgemile Koyu güzelliğinin karşısında şaşırıp kalacaksınız. Sessizlik ve ıssız bir yer arıyorsanız size bu koyu tavsiye edebiliriz. Dalamanda Gezilecek Koylar ve Plajlar ! Ağaçların içinde muhteşem bir yerdir. Koya ulaşabilmeniz için ya Fethiye’den kalkan teknelere bineceksiniz ya da Hamam Koyu’ndan 20 dakikalık bir yürüyüş yapacaksınız.

Gökgemile koyu
Gökgemile koyu

Dalaman Çayı

Dalaman Çayı Akdeniz havzası akarsularından bir tanesi olan Dalaman Çayı, Yeşilgül Dağı’nın kuzey tarafından akmaktadır. Dalaman çayı özellikle Eşler Dağından akan irili ufaklı çayların birleşimi ile büyür. Bazen derin ve dar vadilerin içinden geçer. Tarım için oldukça uygun bir bölgedir. Bunun sebebi de sulak olmasından kaynaklanmaktadır. Akdeniz ve Ege’yi birbirinden ayıran çayın uzunluğu 229 kilometreyi bulmaktadır. Çam ormanlarını içinde saklayan harika bir vadiye ev sahipliği yapmaktadır. Dalamanda Gezilecek Koylar ve Plajlar ! Eğer rafting hastası iseniz size tavsiyemiz gezi rotanızı belirlerken Dalaman gezilecek yerler olarak burayı kesinlikle eklemenizdir.  

Dalamancayi4Dalamancayi5Dalamancayi3Dalamancayi1Dalamancayi

Sarsıla Koyu

Muğla İlin ’de yat tatili yapanların oldukça iyi bildiği Sarsıla Koyu eşsiz güzelliği ve incecik kumsalı ile tatilcilerin vazgeçilmez gezi yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Dalaman ilçesine uzaklığı 12 kilometredir. Eğer buraya gitmek isterseniz en iyi ulaşım yolu olarak size deniz yolunu tavsiye ediyoruz. Karadan gitmek isterseniz biraz zorlanırsınız çünkü coğrafi konumu bunu zorlaştırmaktadır ama arazi arabanız var ise bu durumu kolaylıkla aşarsınız.

Sarsıla Koyu Dalaman
Sarsıla Koyu Dalaman

Ekincik Koyu

Özellikle Ekincik Plajı  yat turizmi ile uğraşanların uğrak yeri olarak bilinmektedir. Dalamanda Gezilecek Koylar ve Plajlar ! Bunun en önemli nedeni ise denizin temiz olması ve kişilere sunduğu harika bir doğa manzarasıdır. Burada tekne turlarına katılarak harika manzara eşliğinde gününüzü değerlendirebilirsiniz. Ekinik plajı etrafında bulunan lokantalarda yöreye has yemeklerden yiyebilirsiniz.

READ  İztuzu Plajı - Nerede Nasıl Gidilir ?
ekincik denizi
ekincik denizi

Sarıgerme Plajı

Ülkemizin en temiz kumsallarından biri sayılan Sarıgerme Plajı, Muğla sınırları içinde yer almaktadır. Adeta saklı cennet diyebiliriz bu yere. Doğa aşığı iseniz çam ağaçları ile kaplı bu yer tam size göre diyoruz. Sahilin temizliği hemen göze çarpıyor. Sarıgerme Plajı size her türlü su sporlarını yapma imkânı sunmaktadır.

Sarigerme Plajı Muğla
Sarigerme Plajı Muğla

 

 

Dalaman Koylarının Tanıtım Videosu

Muğla

Dalaman Gezilecek Yerler Arasında Günlüklü Koyu

Doğası, denizi ve harika Günlüklü Koyu ile tam tatilcilerin tercih edecekleri bir yerdir. Adeta yeşilin ve mavinin birleştiği harika bir yer olarak göze çarpmaktadır. Günlüklü Koyu ağaçların sıklığından dolayı güneş ışınlarını geçirmez. Bundan dolayı piknik ve yürüyüş yapmak için harika bir yer olarak bilinir. Yaz aylarında günü birlik turlar ve tekne turları ile burası dolup taşmaktadır. Koy, adını içinde barındırdığı sık ağaçlıklı olan günlüklü ağaçlardan almaktadır. Parfüm ve ilaç yapımında kullanılan ağaçlardan bir tanesi de bu ağaçlardır. Deniz sığ olduğundan denizden korkan veya iyi yüzme bilmeyenler için de ideal bir mekândır.

Günlüklü Koyu Muğla Dalaman
Günlüklü Koyu Muğla Dalaman

Dalaman ilçesi Muğla’nın en güzel tarihi ve turistik yerlerinden biri olarak seyahat şirketlerinin her zaman gezilerinde yer verdikleri bir yerdir. İster tek olsun ister turlar ile gezmelere gidin seyahat notlarınız arasına Dalaman gezilecek yerleri mutlaka sıkıştırın. Çünkü bu ilçeyi ve bu ilçenin tarih ve doğa kokan güzelliğini görmemeniz büyük bir kayıp olacaktır.

 

Gezmek ve yer değiştirmek akla yeni bir dinçlik getirir.

Dalamana Yakın En İyi Yerler

READ  Muğla Cafeleri : Muğla'daki En Harika Kafeler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

13 Yorumlar

Sercan Başarır 24 Nisan 2019 at 18:01

Dalaman’ın çevresinde yakın yerlere bakacaksınız: , Dalyan 10 dak, Göcek 15 dak, Fethiye 30 dak, , Sarıgerme 15 dak, Köyceğiz 15 dak daha ne olsun arkadaşlar?

Muğla ilinin en verimli en iyi güzel ovasıdır, Türkiye’de vede dünyada en verimli ovaları içerisindedir arkadaşlar dediklerim doğrudur.. İlçenin topraklarını ise Dalaman Çayı ile sulamakta olup vede Ege ve Akdeniz geçiş noktasında bulunmaktadır.

Cevapla
Tevfik Denizhan Müftüoğlu 27 Temmuz 2019 at 14:44

Dalaman gayet düzensiz uzunlamasına olan yerleşim yeridir. Dalaman Tek numarası içinde havaalanı olması. “I’m at Dalaman Airport w/ 10 others. Tatil başlasın !” Şeklinde Ya da bunun flemenkçesi sık sık göze çarpar.

Cevapla
Erhan İzci 10 Ağustos 2019 at 15:20

Dünyada en güzel konuma sahip olan yer burası arkadaşlar, vede memleketim olduğu içinde bir başka güzel ama sadece şehir düzenine vede sosyal değiliz.

Cevapla
Furkan Boyraz 14 Ağustos 2019 at 15:14

Hayaletler ilçesi dalaman. Buradaki halk bu kafayla devam ederse bir süre daha böyle kalmaya mahkum olacak anlaşılan..

Cevapla
Senol Mutlu 14 Ağustos 2019 at 22:25

Kim ne derse desin arkadaşlar fakat Dalaman küçük ve şirin bir ilçe olmasından dolayı yegane kafa dinleyebileceğiniz bir yer. 15dk uzağa giderek Göcek’te 10 numara tekne turuna çıkabilirsiniz.

Cevapla
Deniz Aslan 14 Eylül 2019 at 11:41

Dalaman bir harika buralarda caretta carettaları görmeden Yengeç yemeden geri dönmeyin İztuzu plajına girmek için hazırlıklı gelin. Genelde burada yaşlılar var gece hayatı yok. Burada hayat gündüz. ama buralar insana iyi gelir.

Cevapla
Tuba altunbey 26 Ağustos 2021 at 07:13

Doğanın yeşilin mavinin huzurunu dinlemek için harika bir yer sakin ve şirin tam anlamıyla gerçekten tatil için ideal 👍

Cevapla
Barış Geçmen 26 Ağustos 2021 at 10:41

Dalamanda gezilecek koylar ile ilgili olarak son derece başarılı ve güzel bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Emre Yılmaz 26 Ağustos 2021 at 13:39

Gezilecek güzel yerlerden bir tanesi burası hoşuma gidiyor. Gerçekten. Beğendim. Kaliteli havası iyi olan mükemmel yer. 👍

Cevapla
Serhat 26 Ağustos 2021 at 20:20

Kim ne derse desin arkadaşlar fakat Dalaman küçük ve şirin bir ilçe olmasından dolayı yegane kafa dinleyebileceğiniz bir yer. 15dk uzağa giderek Göcek’te 10 numara tekne turuna çıkabilirsiniz.

Cevapla
Aln 26 Ağustos 2021 at 22:11

Harika bir site tatile gideceyim zaman hep bu siteyi kullanıyorum

Cevapla
Buğra 26 Ağustos 2021 at 22:44

Dalaman koyları muhteşem tatil yapmak eğlenmek gezmek doğayla iç içe olmak için muhteşem bir yer çok güzel bir yazı olmuş.

Cevapla
Elif Şentürk 27 Ağustos 2021 at 00:11

Sezonun son günlerinde son bir tatil yapmak için yer arıyordum. Kararım Dalaman olacak sanırım. Çok güzel bir yere benziyor. Plajlarına ve koylarına bayıldım.

Cevapla

Yorum Yaz