Image default
Dalaman Muğla

Dalaman Çayı Nerede Nasıl Gidilir?

Dalaman Çayı

Dalaman Çayı Nerede Nasıl Gidilir? Ülkenin en güzel çaylarından biri olan , ilçede sınırında yer alıyor. Akdeniz ve Ege sınırlarını oluşturan bu çay yaklaşık olarak 229 km uzunluğundadır. Göktepe ve Yaylacık bölgelerinden aşağıya doğru inen çay, derin bir vadi içerisinde Dalaman sınırlarını çiziyor.

Dalaman Çayı
Dalaman Çayı

Dalaman çayı sulak bir alan olduğundan dolayı çevresinde tarım yapılmaktadır. Dalaman Çayı Nerede Nasıl Gidilir? Ege bölgesinde yer aldığı için ise turistik bir yerdir ve buraya her yıl birçok sayıda ülkeden yabancı turist gelmektedir.

Muğla Dalaman Çayı
Muğla

Doğal kireç taşları ile beslendiğinden ötürü suyu berrak ve görüntüsü turkuaz mavisidir. Harika turkuaz mavisi bir rengi olan Dalaman çayı görülmeye değer yerlerdendir. Su sporlarının da yapıldığı bu çayda Rafting yapabilir, aktivitelerin keyfini yaşayabilirsiniz. Kanyonda keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bu yerde özellikle yaz aylarında ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Dalaman Çayı
Dalaman Çayı

Dalaman Çayı Özellikleri

Muğla ilinin Dalaman ilçe sınırlarında yer alan çay, turkuaz suyu, yemyeşil alanları ve sıcak ortamı ile turistlerin ve tatil severlerin uğrak yerlerinden biri. Dalaman Çayı Özellikleri Muğla ilinin muhteşem yerlerinden biri olan bu yerde, Rafting ve diğer su sporları içinde en fazla tercih edilen yerlerden biridir.

Muğla Dalaman Çayı rafting
Muğla rafting

Dalaman çayı, gezilecek ve görülecek en gözde ve popüler yerlerden biridir. Yemyeşil doğası ve harika renge sahip suyu ile bir başka olan burada özellikle turistlerin ilgi odağı bir yerdir. Hızlı akan suları ile hem eğlenceli aktivite imkânı sunan, hem de dinlenme yeri açısından güzel bir yer olan bu çayı çok seveceksiniz.

Dalaman Çayı

Dalaman ilçesi sınırlarında yer alan,  tatilcilerin ve turistlerin gözde yerlerindendir. Dalaman çayı nerede ? Sorusuna gelecek olursak, bu çay Muğla ilinde yer alıyor. Dalaman Çayı Nerede Nasıl Gidilir? Muğla’nın en ilgi çekici yerlerinden olan Dalsman çayı, su sporları ve yüzme aktivitelerinin yapıldığı güzel bir yerdir.

READ  Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !
Dalaman Çayı Rafting
Dalaman Çayı Rafting

Muğla ilinin en güzel ve popüler yerlerinden biri olan Muğla Dalaman, gezmek ve görmek için iyi bir tercihtir. Burada denize girebilir, Rafting yapabilir, çılgın ve akışı  hızı yüksek sularda eğlenebilirsiniz. Dalaman ilçesinde yer alan bu çaya gelmek için ise Marmaris ve Fethiye köylerinden kalkan otobüslere binebilirsiniz.

Dalaman Çayı
Dalaman Çayı


Ege sınırlarında yer alan doğal güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan burası, yılın her mevsimi Rafting yapılabilen bir bölgedir. Dalamanda Gezilecek Koylar ve Plajlar Yemyeşil doğası ile farklı bir yer olan  yabancı ve yerli tüm ziyaretçiler büyük ilgi duymaktadır. Arkadaşlarınız veya sevdikleriniz ile eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bu yerde Rafting noktalarına ise Marmaris, Fethiye, Turunç bölgelerinden ulaşım sağlanabilir.

Muğla Dalaman Çayı Fotoğrafları
Muğla Fotoğrafları

Yeşil dağlardan doğan bu çay, günübirlik gezici ve tatilcilerin de uğradığı mekandır. Rafting aktivitesi için ise etrafta bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı sağlayabilirsiniz. Gezinizde konaklama yapabilmeniz için çevrede otellerde bulunmaktadır. Güzelliği ve aktiviteleri ile eğlencenin merkezi olan Muğla ilinde kalkan otobüsler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Asma Eski Kopru dalamanDalamancayiDalamancayi1Dalamancayi3Dalamancayi4Muğla Dalaman Çayı FotoğraflarıMuğla Dalaman Çayı raftingDalaman Çayı RaftingDalaman ÇayıDalamancayi5Muğla Dalaman Çayı

Bu Bölgeye Yakın Gezilebilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

1 Yorum

Tülay Hakverdi 24 Ağustos 2019 at 14:37

Dalaman çayı Akdeniz ve egenin birleştiği tek delta burası çok güzel bir görüntü var mutlaka gelin görün diyorum

Cevapla

Yorum Yaz