Image default
Muğla

Akbük Koyu – Muğla

Akbük Koyu – Muğla

Cennetler diyarı olarak adlandırabileceğimiz Muğla’nın cennet köşelerinden birisidir Akbük koyu. Gökova Körfezinde bulunan koy, buraya gelen insanların vazgeçemediği bir tatil bölgesidir. İnsanların hem yeşili hem maviyi sevdiren koy bu anlamda hem eğlence hem de huzur anlamında kaliteli bir tatil bölgesidir.

Akbük Koyu
Akbük Koyu

İl merkezine 48 km uzakta olması ulaşım anlamında biraz uzak olsa da bu uzaklık Akbük Koyunun güzelliğini görmek için değecek bir yol. Burada tatil yapmak için kamp yapabilir ya da buradaki pansiyonlardan birisinde konaklayabilirsiniz. Burada kamp yapmak sabah doğan güneşi izlemek için bile gelen ve bu zevki tadan insanlar oluyor.

Akbük Koyu
Akbük Koyu

Muğla her yerinde farklı güzellikler bulunduran tam bir tatil merkezidir. Akbük Koyu Muğla Durum bu olsa da Akbük Koyu  Burasının en büyük özelliklerinden birisi ise sit alanı ilan edilmiş olması. Bu sebeple bu alan neredeyse hiç beton yapı bulundurmuyor, hali hazırda olan yapılar ise sit alanı ilan edilmeden önce yapıldı.

Aydın Akbük Koyu
Aydın Akbük Koyu

Bu sebeplerle Akbük Koyu yeşilin sunulabileceği en güzel şekliyle doğanın kendi sunumuyla geliyor. Sırf bu yüzden bile insanların biraz huzur ve kendilerini dinlemek için geldikleri yer Akbük Koyu oluyor. Bu sebeple ağaçlar kuşlar ve tam anlamıyla doğa harikası olan koy görülmeyi hak ediyor. Doğayı seven insanlar için birinci tercih olan koy, misafirlerinin çoğunu bu şekilde çekiyor.

DidimAkbük Koyu
DidimAkbük Koyu

Koyun tek özelliği sadece yeşilin güzelliği değil elbette. Aynı şekilde koy cep gibi içeride olduğundan dolayı burada dalga görmek oldukça zordur. Tuz oranı da oldukça da azdır. Bununla birlikte suyun oldukça berrak olduğunu söylemekte mümkündür. Koyun en büyük özelliklerinden birisi ise merkezi bir konumda olması. Öyle ki Aydın İzmir Muğla gibi önemli tatil şehirlerine birkaç saatlik araba yolculuğu ile gidebiliyor olmak büyük avantaj sağlıyor.

READ  Marmaris Tarihi Yerleri
Muğla Akbuk Plajı
Muğla Akbuk Plajı

Akbük Koyu Eşsiz Berrak Suyu İle

Koyda kamp yapabilir doğa yürüyüşüne çıkabilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Plajının küçük taşlardan oluşması bir anlamda temizlik anlamında da kolaylık sağlamaktadır. Bu anlamda denize giren insanlar bir kez daha plajın keyfini sürebiliyor.

Akbük Koyuna gelen insanların çoğu kampçılar oluyor. Öyle ki burada herhangi bir otel ya da pansiyon bulunmaması kamp yapacak insanlar için uygun koşullar doğuruyor.

Akbuk Koyu
Akbuk Koyu

Kamp alanı için bütün ihtiyaçları karşılamak üzere duş yerleri internet kullanımı restoran kafe ve de tuvalet alanları mevcut. Bu anlamda kamp yapmaya gelen insanlar için oldukça rahatlık sağlayan Akbük Koyu kampçılar için harika bir alandır.

akbük sahili
akbük sahili

Yeşilin ve mavinin birleştiği nokta da kampçılar haricinde burayı uğrak bir yer haline getiren tekneler ve yatlarda mevcuttur. Düzenlenen mavi tekne turları eşliğinde koya oldukça yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

Akbuk Koyu
Akbuk Koyu

Özel yatlar ve teknelerin uğrak durağı olan koy bunu fazlasıyla hak ediyor. Wikipedi Burada ki doğanın sonuna kadar iyi korunmuş olması ve insanların buna saygı göstermesi burayı özel kılıyor.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

Yorum Yaz