Image default
Milas

Çökertme Koyu | Muğla’nın Kıyı Şeridinde Yer Alan Koy

Çökertme Koyu Muğla

Çökertme koyu Muğla’nın Milas ilçesinde bulunmaktadır, bu hususta Akyaka ve Muğla’nın kıyı şeridinde yer alan Çökertme koyu oldukça popülerdir. Aynı zamanda Çökertme koyunun bulunduğu kıyı şeridinde Mazı, Kargı Koyu ve Orak Adası’da yer almaktadır. Bu sayede tatilciler Çökertme koyunun yakınında bulunan diğer koyları ve adaları ziyaret edebilir.

Çökertme Koyu
Çökertme Koyu

Çökertme Koyuna Nasıl Gidilir?

Çökertme koyuna gitmek isteyen kişiler toplu taşıma araçlarını tercih edebilir, ancak toplu taşıma araçları direkt Çökertme koyundan geçmemektedir. Bu sebeple toplu taşımayı tercih eden kişilerin Kemerköy’de indikten sonra taksi kullanması gerekmektedir. Kendi araçlarıyla çökertme yoluna gitmek isteyen kişilerse navigasyon yardımıyla çökertme koyuna ulaşabilir.

Çökertme Koyu
Çökertme Koyu

Burada dikkat edilmesi gereken husus Çökertme koyuna ulaşmak için kullanılan yolların bilinmesidir, bu konuda navigasyonda birçok alternatif yol bulunmaktadır. Bu konuda alternatif yollar içerisinde en güvenli ve kaliteli yol Milas Beçin kalesi yoludur, Milas Beçin kalesi yolunda yollar gayet düzgün olduğu gibi tehlikeli virajların sayısı da düşüktür.

Milas Beçin kalesi yolu dışında Akyaka ve Akbük yolu kullanılarak da Çökertme koyuna ulaşmak mümkündür. Ancak söz konusu yollar oldukça virajlıdır, bu sebeple yol manzarası aramayan kişilerin Milas Beçin kalesi yolunu tercih etmesi çok daha doğru olacaktır.

Çökertme Koyu
Çökertme Koyu

Çökertme Koyunda Ne Yapılabilir?

Çökertme koyuna giden kişiler oldukça temiz ve berrak sularda yüzebilir, aynı zamanda doğanın içinde koy yürüyüşleri de yapılabilir. Tüm bunlara ek olarak Çökertme koyunda oldukça meşhur yemek mekanları da bulunmaktadır. Son olarak Çökertme koyunun yakınlarında bulunan Arpabükü koyuna gidilmesi de tavsiye edilmektedir. Arpabükü koyuna gitmek isteyen kişiler ihtiyar balıkçının arkasında bulunan patika yolu takip etmelidir, yaklaşık 7 km olan patika yolun sonunda Arpabükü koyu tüm güzellikleriyle belirecektir.

READ  Milas En Güzel Gezilecek Yerler Listesi!
Çökertme Plajı
Çökertme Plajı

Çökertme Koyu Mandıra Filozofu Filmi

Çoğumuzun bildiği Mandıra Filozofu filmi çökertme koyunda çekilmiştir, bu hususta film severler Çökertme koyunu ziyaret ederek filmin çekildiği yerleri ziyaret edebilir. Mandıra filozofunun çekildiği koya ulaşmak için Çökertme koyundan kalkan teknelere binmek yeterli olacaktır. Aynı zamanda filmin çekildiği yere araç ile ulaşmak da mümkündür, ancak yollar oldukça kötü ve tehlikeli olabileceğinden araçla ulaşım tavsiye edilmemektedir.

Milas Yakınlarında Gezilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Milas En Güzel Gezilecek Yerler Listesi!

Gezicini

Euromos Antik Kenti Bafa

Gezicini

1 Yorum

EBUBEKIR 21 Kasım 2020 at 18:39

BENDE BURAYA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ÇOK GÜZEL BİLGİLENDİRME YAPTINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Cevapla

Yorum Yaz