Image default
Bodrum Milas

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı : Muğla

Güvercinlik Koyu, Muğla‘nın tatil yerlerinden biridir. Güvercinlik Koyu’na, 11 Ekim 2011 tarihinde tabiat parkı ismi de eklenir. Böylece ismi Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı olarak değişir. Park doğayı içinde barındırır. Ormanı, denizi ve gökyüzünü kendi içerisinde birleştirir. Bu sebeple hayran olunacak güzelliktedir.

Güvercinlik Koyu
Güvercinlik Koyu

Başlıklar

Tabiat Parkı İle İlgili Bilgiler

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı, Bodrum ile Meşelik Mahallesi’nin sınırları dahilindedir. Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’nın güneyinde ise Güvercinlik isminde bir mahalle mevcuttur. Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’nın sınırları, Milas ile Bodrum karayoluna kadar devam eder.

Tabiat Parkı Sit Alanı Mıdır?

Güvercinlik Koyu, park olduktan sonra insanların daha fazla ilgilerini çeker. Güvercinlik Koyu Tabiat Parkında, eski yapıların ve duvarların kalıntıları olduğu dikkatleri çeker. Yetkililer tarafından yapılan bilimsel çalışmaların sonucunda bu kalıntıların kültürel açıdan değerli oldukları görülür. Bu nedenle Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’nın belirli bir alanı yetkililer tarafından 1.derecede sit alanı olarak belirlenir. Güvercinlik Koyu Tabiat Parkındaki kültürel açıdan değerli olan yapıların ve beraberindeki duvarların yayıldıkları alanlara göre yetkililer, sit alanının derecesini belirlerler. Daha sonra Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’nın sit alanı olarak belirlenen kısımlarında arkeolojik araştırmalar yapılır. Bu arkeolojik araştırmalar bilimsel nitelik taşır.

Güvercinlik Plajı
Güvercinlik Plajı

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkına Gelmişken Neler Yapılabilir?

Doğal bir zenginliktir. Çünkü insanlara denizi, ormanı ve gökyüzünü bir arada sunar. Bu nedenle de oldukça değerlidir.

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na gelenler:
  • Doğayı seyredebilirler
  • Kamp yapabilirler
  • Bisiklete binebilirler
  • Denize girebilirler
  • Doğayı yürüyerek keşfedebilirler.

Yani ziyaretçiler, Güvercinlik Koyu Tabiat Parkında doğanın sunduğu imkanlardan faydalanabilirler. Böylece Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı, şehrin gürültüsünden ve iş stresinden yorulan insanlar için tam da kafa dinlenilebilecek bir yerdir. Çünkü doğayı seyretmek bile insanı sakinleştirir ve dinlendirir. Bu nedenle Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na gelen kişiler doğayı seyrederek, kamp yaparak, bisiklete binerek, denize girerek ve yürüyerek kafalarını dinleyebilirler.

READ  Bodrum Torba Gezilecek Yerler Listesi
Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı
Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Çok bilinen bir yerdir. Bu nedenle Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na çeşitli şekillerde ulaşım sağlanabilir.

Güvercinlik Koyu
Güvercinlik Koyu

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na, Muğla’nın merkezinden toplu taşıma araçları kalkmaktadır. Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler bu seçeneği seçebilirler. Bunun dışında Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na varmak için taksi imkanı da mevcuttur. Taksi ile yolculuk yapmayı sevenler de Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na bu şekilde gidebilirler.

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı
Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı

Güvercinlik Koyu Tabiat Parkı’na gitmek için diğer bir seçenek ise bireysel araç ile gitmektir. Bireysel aracı olan kişiler ve daha rahat bir yolculuk yapmak isteyenler Güvercinlik Tabiat Parkı’na bireysel araçlarını kullanarak gidebilirler. Güvercinlik Tabiat Parkı’na daha önce hiç gitmemiş kişiler, navigasyon kullanarak yolculuk edebilirler.

Güvercinlik Otelleri
Güvercinlik Otelleri

Milas’da Gidilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zayo Beach Club | Yalıkavak Bodrum

Gezicini

Yediler Manastırı : Milas

Hakan Karaduman

Yalıkavak Gezilecek Yerler : Yalıkavak’ta Gidilecek Rotalar !

chebsra

Xuma Beach Club | Bodrum Yalıkavak’ta

Hakan Karaduman

Türkbükü Gezilecek Yerler | Bodrum’un Meşhur Yerlerinden

chebsra

Turgutreis Gezilecek Yerler : Bodrum’un Cenneti

chebsra

Sarnıç Beach Club | Bodrum Bitez’de Beach Clup

Hakan Karaduman

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

chebsra

Orak Adası Nerede Nasıl Gidilir ?

Hakan Karaduman

Yorum Yaz