Image default
Bodrum

Camel Beach | Bodrum’un En Güzel Plajlarından

Camel Beach Bodrum için söylenen sonsuzluğa uzanan plaj sözleriyle popülerdir. Plaja bakıldığında adeta sonsuzluğa uzanıyormuş gibi görünür. Plajın üzerinde yer alan her plajda rastlanılamayacak olan zambaklar da plajın özelliklerinden biridir.

Camel Beach Bodrum
Camel Beach Bodrum

Camel Beach Nerede?

Camel Beach, Bodrum’da yer alıyor. Bodrum‘un Ortakent Yahşi bölgesindedir. Eski adı ile Kargı Köyü olan Camel Beach, Ortakent Yahşi bölgesinin en batısında yer alır.

Camel Beach Bodrum
Camel Beach Bodrum

Camel Beach Hakkında

Bodrum‘un en güzel ve en dikkat çeken plajlarından biridir. Duru mavi suları olan eşsiz koy, yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistlerin de ilgi odağı durumundadır. Kargı Koyu Uzun kumsalıyla ziyaretçilerini etkileyen yer, adını develerden alır. Eskiden beri kumsalda yatan ve gezen develer bu sahile adını vermiştir.

Bu güzel plajda yürümek istemeyenler deve turlarıyla gezme şansına sahiptir. Develerle sahil boyunca gezerek farklı ve bir o kadar da eğlenceli bir deneyim kazanmak mümkün. Develerle bütün sahilin güzelliği görülebilir. Bunun yanı sıra; bölgede her yıl düzenli olarak deve güreşleri yapılır. Bu güreşler yabancı turistlerin meraklarını cezp eder.

Camel Beach Bodrum
Camel Beach Bodrum

Son derece sığ bir plaja sahip olması da ziyaretçilerin memnuniyetini kazanıyor. Bu sığ plaj, özellikle çocuklu aileler için güvenli bir alanın olması anlamına gelir. Çocuklar burada rahatlıkla denize girebilirler. 100 metrede derinliği 1,7 metreyi geçmez.

Muğla Camel Beach Clup
Muğla Camel Beach Clup

Nasıl Bir Yer?

Camel Beach, etkileyici sahiliyle ziyaretçilerini ağırlayan bir yer. Verilen hizmetler de memnuniyet verici. Yukarıda da belirtildiği gibi develerle gezinti gibi farklı hizmetler sunuluyor. Elbette bunlar Camel Beach’i daha popüler bir hale getiriyor. Tertemiz bir denizi olması, denizin adeta bir akvayumu andırması ve pırıl pırıl kumuyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

READ  Karaada | Muğla Sınırları İçinde Yer Alan Önemli Adalardan Birisi
Camel Beach Bodrum
Camel Beach Bodrum

Denizin içinde yosun ya da taş yok. Cam gibi bir görüntüye sahip. Aynı zamanda Bodrum denizinin hep soğuk olduğu bilinir. Ancak; bu plajın suyu Bodrum denizinin genel ısısına göre daha ılıktır. Günü birlik tekne turlarının da sıklıkla uğradığı bir yer. Tekne turlarıyla ziyaretçilerinin sayısı biraz daha artıyor.

Camel Beach
Camel Beach

Verilen hizmetler karşılığı uygun ücretlendirmelerin olması da ziyaretçilerin yüzünü gülümsetiyor. Bu şahane plajda her cebe uygun fiyatlarla tatil yapmak mümkün. Hem Bodrum’un en güzel koylarından birinde olup hem de ekonomik tatil yapmak ziyaretçiler açısından oldukça keyifli. Hizmet açısından da ziyaretçiler oldukça memnun.

Camel Beach Bodrum
Camel Beach Bodrum

Hizmetler güler yüzlü bir personel tarafından etkin şekilde yapılıyor. Hizmetlerin pandemi kuralları çerçevesinde olması da son derece dikkat çekici. Hijyen kurallarına uygun olarak duş ve lavaboların temizliği, maske kuralına uyulması ve sosyal mesafe kuralına özen gösterilmesi de ziyaretçileri rahatlatıyor.

Camel Beach Bodrum
Camel Beach Bodrum

Camel Beach-Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Camel Beach ulaşım bakımından da ziyaretçilere kolaylık sağlar. Bodrum Merkez-Camel Beach arası uzaklık 16 kilometre mesafedir. Bodrum üzerinden Turgutreis’e gidilirken sola doğru bakılıp tabelalar takip edilir. Bodrum Ortakent-Yahşi arası yaklaşık olarak 16 kilometrelik bir mesafe gidilmesi gerekir.

 

Camel Beach – Ortakent Yahşi Bodrum – Muğla

 

Bodrum’da Gidilecek Diğer PlajlarBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zayo Beach Club | Yalıkavak Bodrum

Gezicini

Yalıkavak Gezilecek Yerler : Yalıkavak’ta Gidilecek Rotalar !

chebsra

Xuma Beach Club | Bodrum Yalıkavak’ta

Hakan Karaduman

Türkbükü Gezilecek Yerler | Bodrum’un Meşhur Yerlerinden

chebsra

Turgutreis Gezilecek Yerler : Bodrum’un Cenneti

chebsra

Sarnıç Beach Club | Bodrum Bitez’de Beach Clup

Hakan Karaduman

Orak Adası Nerede Nasıl Gidilir ?

Hakan Karaduman

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Muazzam Bodrum Karaincir Plajı

Gezicini

Yorum Yaz