Image default
Muğla Ula

Akyaka Nerede Nasıl Gidilir?

 

Muğla Türkiye’nin Antalya’dan sonra gelen en büyük turistik merkezidir. Akyaka Nerede Nasıl Gidilir  Bunun ise birbirinden farklı birçok sebebi vardır. Muğla’nın güzel havası temiz suyu , Ege’nin tatlı insanı, bu zamana kadar korunmuş tarihi ve elbette muhteşem doğası ile Muğla giden insanların fazlası ile etkilendiği bir şehir. Bu anlamda Muğla şehir olarak her yıl yerli yabancı birçok turist ağırlamaktadır.

Muğla her yerinde güzellikler olan bir şehirdir. Marmaris, Bodrum gibi ilçeleri ile bilinen Muğla’nın aslında birçok güzelliği hala saklıdır. Marmaris ile Muğla arasında bulunan Ula ilçesine bağlı Akyaka ise bu güzelliklerden sadece birisi.

Akyaka Sahili
Akyaka Sahili

Akyaka çok saklı kalmasa da yine de güzelliği ile insanları büyülüyor. Muğla’ya 18 Marmaris’e 31 kilometre uzaklıkta olan köy bu anlamda buraya tatil yapmaya gelen insanlar için büyük avantaj oluyor. Yoğun şehirlerin trafiğinden ya da iş hayatından kaçmak isteyen insanlar için bir numaralı tercih olan Akyaka ,bu anlamda insanların çok sevdiği bir yerdir.

akyaka azmak
akyaka azmak

Bu beldenin bir diğer güzel özelliği ise 1988 yılında sit alanı ilan edilmiş olmasıdır. O zamandan bu yana yüksek binaların yapılmasına belediye tarafından izin verilmiyor. Akyaka gezilecek yerler Akyaka Nerede, Nasıl Gidilir? Bu açıdan bakıldığında hem görüntü kirliliği engellenmiş oluyor hem de doğal güzellikler bozulmadan yaşayabiliyor. Akyaka Plajı Akyaka’nın bir diğer dikkat çekici ünvanı ise 2011 yılında sakin şehir seçilmesi. Akyaka Nerede Nasıl Gidilir Türkiye de bu ödüle layık görülen 11 kentten birisi olmayı başarabilen Akyaka ise bu ünvanı hala koruyor.

Azmak Nehri
Azmak Nehri

Muğla Akyaka

Akyaka genellikle sakin bir yaşam seven insanların tercih edebileceği bir belde olarak dikkat çekiyor. Muğla akyaka Fakat Ula Akyaka sadece sakin yaşam seven insanlar için değil spor seven insanlar içinde tam bir cennet. Öyle ki Avrupa’nın en iyi kiteboard pisti burada bulunuyor.

Akyaka Kamp Alanı
Akyaka Kamp Alanı

Tek güzelliği de bununla kalmıyor elbette trekking, doğa koşuları rüzgar sörfü dağ tırmanışları gibi yapabileceğiniz bir sürü sportif aktivite Akyaka’nın sağlık açısından ne kadar uygun bir belde olduğunu gösteriyor. Bu sporların hepsi için işletmeler Avrupa düzeyinde hizmet sunuyor ve buraya gelen yerli yabancı turistlerin memnun olması için ellerinden geleni yapıyorlar.

azmak nehri
azmak nehri

Akyaka bunların haricinde mavi bayraklı plajları birbirinden güzel koyları ile gelenleri büyülüyor. Akyaka`ya nasıl gidilir ?Akyaka plajı buradaki insanların serinlemek ve eğlenmek için gittikleri ilk alternatif olsa da bunun haricinde yaz mevsimi geldiğinde insanların diline takılan ve sıklıkla gittikleri Çınar plajı da bulunuyor.

Azmak Nehri
Azmak Nehri

Plaj haricinde daha çok denize gittiğinde ya da serinlemek istediğinde de kafa dinlemek isteyen insanlar için alternatif bulunuyor. Akbük koyu burada yaşayan insanların sıklıkla gittikleri bir yerdir. Akyaka Nerede Nasıl Gidilir Koyun suyu çok temiz ve berrak olduğundan buraya giden insanlar için çok güzel bir deniz keyfi sunuyor.

akyaka
akyaka

Muğla Akyaka bütün bunların haricinde merkezi konumu sakin yaşamı ve  güzel doğası ile buraya gelen insanları büyülemeye devam etmektedir.

Akyaka Re

Ula akyaka azmakakyakaakyakaakyakaAkyaka PlajıAkyaka Plajı FotoğrafıAkyaka SahiliAkyaka PlajıAkyaka Kamp Alanıakyaka azmakAkyaka Plajı Kampazmak nehri akyakaAkyaka Sahili

 

Akyaka Çevresinde Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Yatağan

Sinem

Turunç Koyu – Plajı

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla

Sinem

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Saklıkent Kanyonu Fethiye

Sinem

Ortaca Gezilecek Yerler

Sinem

Ölüdeniz En Güzel Gezilecek Yerler

Sinem


Yorum Yaz