Image default
Marmaris Muğla Tatil Yerleri

Marmaris En Güzel Plajlar ve Koylar

Marmaris Plajlar ve Koylar

Ülkemiz deniz ve plaj açısından hem Ege denizi hem de Akdeniz’e sahip olması sebebiyle çok sayıda eşsiz güzelliğe sahiptir. Tabi bunların arasında denizi ve plajı en temiz yer olarak Marmaris en çok dikkat çeken yerlerdendir. Ülkemizin en çok turist çeken beldelerinden olan Marmaris, Muğla ilimizin Bodrum’dan sonra en çok nüfusa sahip ilçesidir.

İlçenin batısında Datça yarımadası, kuzeyinde Ula, doğusunda Balan Dağı ve Karadağ, güneyinde ise Akdeniz yer almaktadır. Marmaris Gezilecek Yerler Ege denizinin bitip Akdeniz’in başladığı kısımda bulunan Marmaris konum olarak çok güzel bir yerdedir. Marmaris`de En Güzel Plajlar ve Koylar Ulaşım bakımından oldukça rahat bir konumda bulunan Marmaris Muğla merkezine bir saat, Dalaman Havaalanına bir saat, Bodruma ise iki saat uzaklıkta olup, günün neredeyse her saatinde kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris, özellikle tertemiz koyları, masmavi denizi ve güzel plajları sayesinde her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor. Tatil severlerin en çok tercih ettiği su sporları da Marmaris plajlarında yüksek kalitede hizmetinize sunulmaktadır. Marmaris`de En Güzel Plajlar ve Koylar  Eğer sizler de tatilinize biraz renk ve heyecan katmak istiyorsanız mutlaka su sporlarını denemelisiniz. Türkiye’nin en güzel koy ve plajlarını görmek hayatınızın en güzel tatilini geçirmek istiyorsanız sizlerinde tercihi mutlaka Marmaris olmalı.

 

MARMARİS PLAJLARI

içmeler plajı
içmeler plajı

İçmeler Plajı

İçmeler Genellikle yabancı turistler tarafından tercih edilen plaj Şehir merkezine sekiz km olmasına rağmen ulaşımı kolaydır. Marmaris En Güzel Plajlar ve Koylar Eğer siz de sessiz sakin bir gün geçirmek istiyorsanız burası tam size göre kum plajlarının temizliği çok etkiliyi olmakla beraber uzunluğu 6 km kadar uzanmaktadır.

READ  Serik Gezilecek Yerler | Serik'da Görülecek Önemli Bölgeler
kız kumu plajı
kız kumu plajı

Kız Kumu Plajı

Kızkumu Plajı Marmaris’in turistik alanı olan bu plaj her sene binlerce yerli ve yabancı turisti kendisine çekmektedir. Plajın dikkat çekici yapan özelliği denizin ortasında bulunan kumdur. Bu özelliği sayesinde insanlar denizin ortasında rahatlıkla yürüyebilmektedir. Sizlerde bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka bu plajı ziyaret etmelisiniz.

Turunç plajı, Cennet Adası plajı, Kumlubük plajı Marmariste yer alan görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir. Mutlaka buraları da gezip görmelisiniz.

Marmaris Halk Plajı
Marmaris Halk Plajı

Marmaris Halk Plajı

Marmaris’te en büyük ve popüler olan plaj şehrin merkezinde yer almasından dolayı çok kalabalık olan plaj. Tertemiz kumu ve suyuyla turistlerin tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir.

 

Kleopatra Adası Plajı
Kleopatra Adası Plajı

Kleopatra Plajı

 

 Kleopatra Plajı Cleopatra adası olarak da bilinen Sedir adası Marmaris merkeze on altı km uzaklıkta olup mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Plajda bulunan altın sarısı kum âdete görenleri büyülüyor. Kumun sarısı ve masmavi denizin etkileyici manzarasını görmek istiyorsanız Marmaris Plajlar ve Koylar Marmaris’e gittiğinizde sizlerde bu eşsiz yeri görmelisiniz.

MARMARİS KOYLARI

Ülkemiz Ege ve Akdeniz’de birçok eşsiz ve güzel koylara sahiptir. Marmaris koyları da yerli ve yabancı birçok turistin ilgi odağı olmuştur. Tertemiz ve masmavi koyları görülmeye değer yerler arasındadır.

Bördübet Koyu
Bördübet Koyu

Bördübet Koyu

Marmaris’in Reşadiye yarımadasında bulunan  Marmaris Bördübet koyu denizin ormanla birleştiği ve yapılaşmadan uzak kalmayı başaran koy hayvan ve bitki çeşitliliği açısından oldukça zengindir. Marmaris Gece Hayatı – Marmaris Disco Barları Bördübet’in en önemli özelliği denizden ormana doğru ilerlerken 200 metre eninde 600 metre uzunluğunda bir kanal oluşturmasıdır. Marmaris Plajlar ve Koylar Marmaris’e gelmişken görmeden gitmeyeceğiniz yerler arasında bulunmalıdır.

Boncuk koyu
Boncuk koyu

Boncuk Koyu

Sedir adası yakınlarında bulunan Marmaris Boncuk koyu özellikle berrak ve tertemiz deniziyle görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Ziyaretçiler için bölgede tesislerde bulunmaktadır. Buraya gittiğinizde barınma ihtiyacınızı rahatlıkla karşılaşabilirsiniz.

READ  Muğla Güzelköy (Bozüyük) Gezilecek Yerler | En Güzel Yerleri Keşfet !
Çiftlik Koyu
Çiftlik Koyu

Çiftlik Koyu

Bir tatil cenneti olan Çiftlik koyuna İçmeler’den Bozburun yönüne yaklaşık 30 km gittiğinizde ulaşabilirsiniz. Bu koy dünyadaki en temiz ve mavi plajları arasında kolaylıkla yer alabilecek güzelliktedir. Marmaris Plajlar ve Koylar Sakin, huzurlu ve el değmemiş bir yerdir. Kalabalıktan uzak sessiz sakin bir tatil sürmek tertemiz denizin keyfini sürmek istiyorsanız mutlaka Marmaris Çiftlik koyu Plajı ziyaret etmelisiniz.

Gebekse Koyu, Selimiye Koyu, Abdi Reis Koyu, Amor Koyu da Marmaris’te bulunan ve eşsiz deniziyle sizleri bekleyen güzel koylar olarak listemizde yer almakta.

marmaris
marmaris

MARMARİS’TE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Marmaris Gezilecek En Güzel Yerler Marmaris eşsiz denizi, temiz plajları ve güzel koyları yanı sıra birçok tarihi ve doğal güzelliklere de sahiptir. Günün sıcak saatlerini koy ve denizlerde geçirdikten sonra Marmaris’te gezilecek yerleri görmek için kültürel bir geziye çıkabilirsiniz.

Marmaris Kalesi, Marmaris Müzesi, Loryma Antik kenti, Marmaris Milli Parkı, Hacı Ahmet Urkay müzesi, Hafsa Sultan Kervansarayı Marmaris’e gittiğinizde gezmeden görmeden gelmemeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır.Tarihi, kültürel ve doğal birçok güzelliğe sahip Marmaris yaz tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel yerlerin başında sizlerde Marmaris’e gidip bu eşsiz ve güzel yerleri görmelisiniz. Marmaris En Güzel Plajlar ve Koylar

Uzunyalı Plajı
Uzunyalı Plajı

Uzunyalı Plajı

Uzunyalı plajı Marmaris halkı tarafından uzun plaj olarak da biliniyor. Halk plajının hem sağ tarafından itibaren başlayan bu plaj ismini de uzunluğundan almaktadır. Yaklaşık 10 km uzunluğu ve büyüklüğe sahip. Muğla Marmaris Uzunyalı plajında çeşitli birçok su aktivitesi düzenlenmektedir. Çevrede bulunan kafe, bar ve restoranlar sayesinde buralarda gününüzü eğlenceli ve güzel şekilde geçirebilirsiniz.

Marmarise Yakın En Güzel Yerler

READ  Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla'da Doğal Bir Şelale

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

4 Yorumlar

Sinan Yüksel 25 Temmuz 2019 at 20:08

Harika manzarası ile Marmaris kızkumu, trajik hikayesi, sabahın erken saatinde giderseniz çok sakin oluyor, tenha denizi ile burası gelinip görülmeye değer biryer arkadaşlar. Denizin ortasında yürümek de ayrı bir doğal güzellik .

Cevapla
Onur Öçalan 30 Temmuz 2019 at 13:00

Marmaris Merkez değil ama koyları mükemmel diyebilirim. Su, cam kadar net gösteriyor suyun altını. Kumlubük ve İncekum’un bunlar üzerine deniz tanımıyorum. Yemişim Miami sahillerini arkadaşlar… Bizim koylarımızın yanında onların koyları halt etmiş

Cevapla
Tatil.com 8 Ağustos 2019 at 18:44

Beldibi, Hisarönü, Hisarönü, Syrna, Bozburun, Sedir adası, Taşlıca, Söğüt Bozukkale Serçe limanı, Euthena vede Amnistos antik kentleri Marmariste bulunmaktadır

Cevapla
Peri 20 Haziran 2020 at 20:41

Güzel yerlerin çoğunun değeri bilmez yaratiklar tarafindan işgal etmiş…yazık çok açıyorum doğaya..

Cevapla

Yorum Yaz