Image default
Marmaris

Turunç Koyu – Plajı

Muğla Turunç Koyu – Plajı

Turunç, Muğla ilinin Marmaris bölgesinde yer alan bir koydur ve bu bölge mavi bayrak ödüllü popüler bir yerdir. Turizimin kalbi olan Muğla Turunç koyu gezilecek yerleri, plajı ve orda yapılacak aktiviteler ile muhteşem bir bölgedir. Turunç sahili Eğlence ve gece hayatıyla da bir numara olan Turunç koyunda gezilecek bambaşka yerlerde vardır.

Turunç
Turunç

Turunç, Marmaris’e oldukça yakın harika bir koya sahip sahil beldesidir. Muğla ilinin en güzel yerlerinden biri olan Turunç koyuna ulaşım ise şehrin her yerinden mümkündür. Buraya ulaşım sağlarken Turunç yolundaki, benzersiz tüm güzellikleri göreceksiniz. Yemyeşil ağaçlar, orman, masmavi denizi görebileceğiniz Turunç, doğal güzelliği ile içinizi ısıtacak.

Turunç Koyu
Turunç Koyu

Adından da anlaşılacağı gibi Turunç koyunda, birbirinden lezzetli turunçlar ve meyve ağaçları var. Muhteşem bir tabiata sahip Turunç, eski bir balıkçı kasabasıdır ve burası mavi tur teknelerinin, yatların uğrak yeridir. Burada yerli ve yabancı birçok farklı modelde tekneler görebilirsiniz. Turunç Koyu – Plajı Turunç sahili Marmaris En Güzel Plajlar ve Koylar Plajının etrafında ayrıca lüks ve kalabalık restoranlarda vardır. Lezzetli yemeklerin sunulduğu bu harika koyda sizde bir akşam yemeği keyfi yapabilirsiniz.

Turunç Gezilecek Yerler

Turunç Pınarı Koyu
Turunç Pınarı Koyu

Turunç halk plajı

Muğla ilinin en popüler yerlerinden olan Turunç koyu, doğal güzelliği ve lüks mekânları ile harika bir tatil beldesidir. Turunç Koyu – Plajı Bu koyda geçireceğiniz her saat ve her gün çok eğlenceli ve huzurlu olmakla birlikte deniz keyfinin yaşandığı eşsiz yerlerden biridir. Mavi bayrağa sahip, Turunç koyunun eşsiz plajının suyu son derece temiz ve berraktır.

READ  Marmaris En Güzel Plajlar ve Koylar
Marmaris Turunç
Marmaris Turunç

Muğla’da bulunan popüler plajlardan biri olan Turunç plajının yakıcı sıcağında güneşlendikten sonra berrak, temiz ve serin suyunda yüzmek sizi ferahlatacaktır. Kaliteli bir tatil geçireceğiniz bu plajın genişliği 10 m , uzunluğu ise metredir.

Turunç koyunun büyük, ferah ve temiz denizinde yüzdükten sonra koy tarafındaki ormanlara geçiş yaparak, burada gezebilirsiniz.  Turunç Koyu – Plajı Turunç koyunda keşfedebileceğiniz birçok farklı doğal güzelliklerle çevrili mekanlar ve yerler mevcuttur.

Turunç Halk Plajı
Turunç Halk Plajı

Turunç’ta Gezilecek Yerler

Turunç koyunda gezebileceğiniz çok güzel yerler ve oldukça lüks mekanlar vardır. Turunç plajı Gece hayatı ve tatil eğlencelerinin popüler noktası olan Turunç’ta gezilecek ilk yer buranın yemyeşil ağaçlarla çevrili ormanıdır. Bu koydaki ormanda Palamut tepesine ulaşabilir, muhteşem manzarasını izleyebilir, Cip safari yapabilirsiniz.

muğla turunç
muğla turunç

Turunç’ta gezilecek yerlerden biri de tarihi kalıntılar ile dolu Amos Antik kentidir. Azmak Nehri Bu tarihi antik kent ormanın biraz ilerisinde yer alıyor ve buraya yürüyerek gelebilirsiniz. Turunç plajı Muğla ilinin en özel bölgelerinden biri olan Turunç koyunda tekne turları da yapılıyor ve turlardaki bu duraklar sırasıyla Kumlubük çiftlik, Gebekse koyudur.

Marmaris’in en güzel koylarından biri olan Turunç’ta gezilecek yerler ile birlikte yapılacak aktivite ve sporlarda vardır. Bu sporlar dalış ve su sporları gibi heyecan verici, eğlenceli aktivitelerdir. Su sporlarıyla ilgilenmek için ise bölgedeki tesislerden eğitim alabilir, ihtiyaçlarınızı kiralayabilirsiniz.

muğla turunç adası
muğla turunç adası

Turunç Plajına Yakın Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Muğla Marmaris Akkum koyu

Gezicini

Marmaris Tarihi Yerleri

Gezicini

Marmaris Marina – Liman | Doğu Akdenizin Turkuaz İncisi

Gezicini

Marmaris Kaleiçi | Muğla

Gezicini

Marmaris İçmeler Gezilecek Yerler

Gezicini

Marmaris Gezilecek En Güzel Yerler | Muhteşem Liste !

Gezicini

Marmaris Gece Hayatı – Marmaris Disco Barları

Gezicini

2 Yorumlar

Gökhan Uskuay 23 Ağustos 2019 at 12:59

Turunç Marmaris’in en güzel plajları diyebilirim size. Marmaris’in aynı bölgesinde olan Kumlu bük’ten güzel. Marmaris Çiftlik çok güzel ama teknelerin yoğunluğundan yüzemiyorsunuz. O yüzden içmeler plajı yerine ilerisinde burası tercih edin.

Cevapla
Tugba B. 7 Ekim 2019 at 00:13

Turunç’a buralara kadar gelip tekne turu yapmadan geri dönerseniz asla o tatile ben tatil demem.. Turunç koylarında böyle berrak sularda yüzmek asla bulunamaz ve paha biçilemez.

Cevapla

Yorum Yaz