Image default
Muğla Ula

Muğla Akyaka Plajı

Muğla Akyaka Plajı

Birbirinden güzel plaj, koyları ve iyi korunan doğası ile Muğla Türkiye’nin turistik olarak en önemli şehirlerinden birisidir Muğla Akyaka Plajı. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise burada ki insanların hem sıcakkanlı olması hem de temizliğe çok önem vermeleridir.

Akyaka Plajı Fotoğrafı
Akyaka Plajı Fotoğrafı

Akyaka ise Muğla’nın en gözde ilçelerinden birisi olan Marmaris’e oldukça yakındır. Marmaris’e uzaklığı yaklaşık 30Km’dir. Bu sebeple plaja Marmaris’ten gelen insanlar ya da plaja geldikten sonra Marmaris’e geçen insanların sayısı fazla. Her neresi olursa olsun insanlara muhteşem bir tatil keyfi yaşatan Muğla bu bağlamda turistlerin ilgi odağıdır.

Akyaka Plajı
Akyaka Plajı

Akyaka’nın geçmişi ise oldukça güzel ve dikkat çekici olarak biliniyor. Eskiden sadece balıkçı kasabası olarak anılan Akyaka şimdilerde insanların fazlası ile ziyaret ettiği tatil beldesidir. Yapılan atılımlar ve Akyaka’nın değerlendirilmesi bu anlamda turistlerin gidebileceği alternatif bir tatil beldesi sunmuş oluyor.

azmak nehri akyaka
azmak nehri akyaka

Akyaka bütün bunların haricinde sadece Muğla için değil Türkiye içinde büyük bir gelir kaynağıdır. Bunun en büyük sebebi ise burada su sporları ile ilgili büyük çalışmalar olması. Öyle ki Dünyanın en iyi Kitesurf’ü burada bulunuyor. Haliyle bu su sporu dalına merakı olan insanların ilk tercihi Akyaka oluyor.

Akyaka Sahili
Akyaka Sahili

Sadece sörf değil bunun gibi kano tekne turları windsurfkiteboard gibi sporları ve aktiviteleri yapmak mümkündür. Bunların haricinde sadece su sporları değil aynı zamanda doğaseverler için özel etkinliklerde mevcut. Dağ bisikleti ve Dağ yürüyüşü gibi hem maceralı hem doğa ile iç içe etkinlikler ise meraklıları için etkileyici oluyor.

Akyaka Kamp Alanı
Akyaka Kamp Alanı

Akyaka Plajı Türkiye’nin Ender Plajı

Akyaka buraya gelen insanlara birbirinden güzel plajlar ve koylar sunuyor. Kleopatra plajı gibi bazıları dünyaca ünlü olsa da bazıları bu kadar ismini duyuramamış olabiliyor. Her türlüsü güzel olan plajların ve koyların misafiri oldukça fazladır.

READ  Muğla En İyi Koyları ve Plajları
Akyaka Plajı Kamp
Akyaka Plajı Kamp

Yerli turistler ve ailesi ile tatil yapan misafirler için en uygun plaj ise Akyaka Plajıdır. Bu plaj mavi bayrak ünvanına sahiptir. Suyun 150-200 metrelere kadar sığ olması bu anlamda yüzücü olmayan insanlar için burayı daha elverişli hale getiriyor. Akyaka plajı Akyaka’ya giden herkesin bildiği ve en az 1 kerede olsa gittiği bir yerdir.

Akyaka Resimleri

 

akyaka3akyaka2akyaka1akyaka 1Muğla Akyaka Azmak NehriakyakakampakyakaplajiakyakaplajıAkyaka Plajı FotoğrafıAkyaka PlajıakyakaAkyaka Plajı Kampazmak6azmak

Muğla’da Gezilecek Başka Yerler Listesi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yatağan Gezilecek Yerler

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla’da Doğa Harikası!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Yorum Yaz