Image default
Fethiye Muğla

Fethiye Plajları Koyları

Fethiye Plajları Koyları

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Fethiye Plajları ve Koyları, şehrin en geniş yüz ölçümüne sahip bölgelerindendir. Burası Muğla’nın en fazla nüfusuna sahip ilçelerindendir. Fethiye, Muğla’da en fazla gezilen ve görülen yerleri arasında da yer alıyor. Şehrin en fazla nüfusuna sahip Fethiye, deniz kıyısına yakın bir bölgedir. Burada gezip, görülecek birçok yer ve mekân vardır.

Fethiye Plaj Koyları
Fethiye Plaj Koyları

Eğlence ve gezi için sıklıkla tercih edilen Fethiye, adaları, koyları ve plajları ile oldukça turistik bir yerdir. Bu bölge, sıcak havası, denizi ve kumsalı ile güzel bir yerdir. Eşsiz manzarası ve güzel plajları bulunan Fethiye’de vakit geçirmeye doyamayacaksınız. Şehrin en gözde bölgesi olan bu ilçeyi Muğla’ya geldiğinizde mutlaka gezmeli ve turistik mekânlarını görmelisiniz.

Fethiye Plajları

Ölüdeniz
Ölüdeniz

Ölüdeniz

Ölüdeniz Ülkenin en önemli turizm bölgelerinden olan Fethiye, koyları ve plajları ile oldukça meşhurdur. Bu bölgede gezmek ve tatil yapmak oldukça keyifli ve eğlencelidir. Masmavi denizi ve gezilecek yerleri ile mükemmel olan Fethiye, kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerdendir. Burada birçok sayıda plaj ve harika koylar bulunuyor. Fethiye plajları arasında bulunan bu plajlardan biri de Ölüdenizdir. Harika manzarası ve güzelliğiyle büyüleyen Ölüdeniz plajı, yalnız ülkede değil, tüm dünyada popüler olan bir plajdır. Sakin ve dalgalı bir plaj olan Ölüdeniz, her yıl birçok ziyaretçi ve turist tarafından keşfediliyor. Ölüdeniz En Güzel Gezilecek Yerler Burada bulunan Kumburnu bölgesi denize girmek için uygun bir yerdir. Türkiye’de bulunan lagün oluşumlarından biri olan bu plajın denizi çok durgundur. Fethiye’de lüks ve harika bir plaj arıyorsanız, Ölüdeniz plajına gidebilirsiniz.

READ  Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Çalış Plajı

Çalış Plajı
Çalış Plajı

Fethiye ilçesinde birbirinden farklı ve güzel manzaraya sahip birçok sayıda plaj vardır. Bu plajlardan biri de Çalış plajıdır. Turistlerin ve ziyaretçilerin bu bölgede kesinlikle vakit geçirdiği Çalış plajında keyif dolu saatler geçireceksiniz.

Fethiye limanına 5 kilometre uzaklıkta bulunan Çalış plajı, restoranları, parkları ve yürüyüş yolları ile farklı bir bölgedir. Burada bulunan restoran ve eğlence mekânlarının dışında tezgâhlar ve yöresel ürünlerin bulunduğu dükkânlarda vardır. Gezilmeye ve görülmeye değer olan Çalış plajına geldiğinizde burada vakit geçirmekten çok hoşlanacaksınız. Bu plajın manzarası hem görülmeye değer hem de oldukça etkileyicidir.

Fethiye Koyları

Samanlık koyu

Samanlık koyu
Samanlık koyu

Fethiye ilçesinde bulunan birçok sayıda plaj ve koy vardır. Bu koylardan biri de Samanlık koyudur. Bu koy şehir merkezine yaklaşık 3-4 km uzaklıkta kalıyor. Büyük samanlık ve küçük samanlık olarak ikiye ayrılan bu koy, Fethiye koyları arasında en meşhur olanlarındandır.

Samanlık koyu, yemyeşil çam ormanları ve masmavi denizleri ile oldukça mükemmel bir yerdir.  Fethiye’nin en güzel koylarından biri olan Samanlık koyu, piknik için de oldukça güzel bir alandır.

Burada keyifli bir piknik yapabilir, denizede girebilirsiniz. Deniz dalgaları bulunmayan Samanlık koyunun kumu çakıl taşı ile doludur ve farklı bir görüntüye sahiptir. Fethiye’nin eşsiz koylarından biri olan Samanlık koyunda tatil yapmaktan ve piknik yapmaktan hem çok zevk alacak, hem de buranın manzarasına hayran kalacaksınız.

Kuleli koyu

Kuleli koyu
Kuleli koyu

Muğla-Fethiye’de birbirinden güzel manzaraya sahip, farklı koylar vardır. Kuleli koyu da bu koylardan biridir ve görülmeye değerdir.

Fethiye’nin pek bilinmeyen bölgesinde bulunan bu koy, yaz sıcağında çok kalabalık olmayan bir yerdir. Sıcağı ve harika mavi denizi ile muhteşem görünen bu koyda yazın farklı bir tatil geçirebilir ve deniz keyfi yapabilirsiniz.

READ  Bodrum Gezilecek Yerler : Ünlülerin Tatil Merkezi

Deniz keyfi ve manzara keyfini yaşayabileceğiniz bu koy, Fethiye Gezilecek Yerler arasında en fazla tercih edilen noktalarındandır. Huzurlu vakit geçirebileceğiniz bu koyda restoranlarda vardır. Fethiye’de tatil yapacağınız bu bölgenin manzarasını ve denizini çok seveceksiniz.

Kıdrak Koyu

Kıdrak Koyu
Kıdrak Koyu

Fethiye’de bulunan koylardan biri de Kıdrak koyudur. Bu koy, Fethiye bölgesinde bulunan en gözde yerlerdendir. Kıdrak koyu, Ölüdeniz plajının 1 kilometre uzağında kalıyor. Bu koy, Ölüdeniz plajının manzarasına sahip farklı bir koydur. Mavi denizi ve havası ile meşhur olan Kıdrak Koyu’nun tüm güzelliklerini keşfettikten sonra buraya hayran kalacaksınız. Kıdrak koyu, ince kumlu ve geniş plajı ile etrafı yeşil alanlarla çevrilidir.

Göz alıcı görüntüsü ve plajıyla burada oldukça güzel zaman geçirecek ve tatilinizi bu bölgede yapacaksınız. Koyun etrafında ayrıca görebileceğiniz mekânlar ve yemek yiyeceğiniz restoranlarda vardır. Fethiye’nin ünlü koylarından biri olan Kıdrak koyunu bölgeyi keşfederken mutlaka gezmelisiniz.

Fethiyede Daha Güzel Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

1 Yorum

Zeliş 30 Temmuz 2019 at 13:04

Fethiye Kuleli Koyu Mükemmel bir beach, vede dahası mükemmel bir dj, Kuleli Plajı mükemmel bir deniz! Kesinlikle buraya gelin fethiyede .bi cok ünlü dj halt etmiş bu dj yin yanında. bayıldımmm diyebilirim!

Cevapla

Yorum Yaz