Image default
Fethiye

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Turunç Pınarı Koyu

Bir koy düşünün ki etrafı yüksek kayalıklarla kaplı olsun ve bu kayalıklar nedeniyle hiç bir karayolu aracıyla o koya ulaşım olmasın. Yemyeşil çam, defne, sandal ve turunç ağaçları ile kaplı koyun turkuaz renkli berrak denizle uyumlu birlikteliği gözlerden uzak gizemli bir aşkı hatırlatsın. Turunç ağaçlarının mis gibi kokusu denizin kokusuna karışsın. Ve içinde tatlı su kaynağı bir de pınar bulunsun. Masal gibi değil mi? İşte Fethiye sınırları içinde bulunan Turunç Pınarı Koyu tam da böyle bir yer.

Turunç Pınarı Koyu
Turunç Pınarı Koyu

Ulaşım Sadece Deniz Taşıtları İle Mümkündür

Turunç Pınarı Koyunun etrafı yüksek ve keskin kayalıklarla kaplı olduğu için karadan ulaşım imkanı yoktur. Sadece tekne ve diğer deniz taşıtları ile ulaşılır. Fethiye‘de başlayan tekne turlarının büyük kısmı buraya da uğrar.

Traking ile bu koydan kayalıklara tırmananlar yükseklerde Likyalılar döneminden kalan tarihi eser kalıntılarını ve mezarları görme imkanı bulur.

Turunç Pınarı Koyu
Turunç Pınarı Koyu

Koyda Neler Yapılabilir?

Turunç Pınarı Koyunda plaj, su sporları merkezi ve bir restoran bulunur. Limandan kalkan teknelerle buraya gelenler sakin ve sessiz bir ortamda denize girme ve su sporları yapma imkanı bulur.

Turunç Pınarı Koyu
Turunç Pınarı Koyu

 

Restoranda tamamen organik ürünlerle yapılan yemeklerin lezzeti ortamın natürelliğine uygun kalitededir. Etler, sebzeler ve meyveler çevredeki organik tarım yapan çiftçilerden sağlanır ve usta şefler tarafından hazırlanarak misafirlere sunulur. Güzel bir manzara izlenerek tertemiz havada bu özel yemekler yenebilir.

Restorandaki fiyatların ortalamanın biraz üstünde olduğu söylenebilir ancak talep edilen miktarlar cennetten bir bahçe görüntüsündeki bu güzellikler yanında normal kabul edilmelidir.

Tesisin 15 tekne kapasiteli yüzer iskelesi ziyaretçilere önemli bir kolaylık sağlar. Koyun kayalıkların arasında kalması nedeniyle çevredeki kuvvetli rüzgarlar burada hissedilmez. Bu nedenle günün her saatinde hava sakindir ve rahatça denize girilebilir.

READ  Belcekız Plajı - Fethiye

Fethiye’de Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Kelebekler Vadisi : Fethiye’nin Saklı Cenneti

Gezicini

Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir

Gezicini

Hem Dinlenip Hem Eğlenebileceğiz Fethiye Balayı Tatil Önerisi

Gezicini

Gemile Koyu | Fethiye’de En Çok Tercih Edilen Koylardan

Gezicini

Fethiye Plajları Koyları

Gezicini

Fethiye Kafeleri : Fethiye’deki En İyi Kafeler

Gezicini

1 Yorum

Serkan 22 Kasım 2021 at 10:43

Turunç pınarı köyü doğasıyla manzarasıyla ve organik ürünleriyle çok güzel bir yer ve de turistik yer ister yemeklerinden yiyin isterseniz de manzarasını doğasını izleyin

Cevapla

Yorum Yaz