Image default
Fethiye Muğla

Ölüdeniz Tabiat Parkı

Ölüdeniz Tabiat Parkı

Doğa ve deniz severlere uzun sahiliyle büyük bir seyir zevki sunan Ölüdeniz Tabiat Parkı Muğla’nın Fethiye ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turistin ziyaret ettiği tabiat parkı denizinin mavi görünümüyle görenleri büyülemektedir. Ziyaretçiler için çevresinde birçok sosyal alan barındıran ölüdeniz tabiat parkında yıl içerisinde su üzerinde de birçok etkinlik yapılmaktadır. Adını bulunduğu yarımadadan alan bu tabiat parkı geçmiş dönemlerde suyunun temizliğiyle en iyi denizlere verilen mavi bayrak ödülünü almayı başarmıştır.

Ölüdeniz Tabiat Parkı
Ölüdeniz Tabiat Parkı

Tabiat Parkına Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Turistik bir beldede bulunması nedeniyle ulaşım seçeneği çok fazla olan ölüdeniz tabiat parkına gitmek için öncelikle Muğla Fethiye arası yolculuk yapılmalıdır. Ayrıca Dalaman ve Antalya üzerinden de kolaylıkla ulaşım sağlanan tabiat parkına gün içerisinde Fethiye merkezden birçok toplu taşıma aracı hareket etmektedir. Bu nedenle günü birlik ziyaretlerinde mümkün olduğu tabiat parkına gitmek için özel araç tercihinde bulunanlar yol üzerindeki tabelaları takip ederek sorun yaşamadan istedikleri yere ulaşabilirler. Fethiye ilçesine sadece 15 kilometre olan Ölüdeniz tabiat parkına giden yolun tamamının asfalt olması sürücülerin sorun yaşama risklerini en aza indirmektedir.

Ölüdeniz Tabiat Parkı
Ölüdeniz Tabiat Parkı

Sosyal İmkanlar

Uluslararası turizm merkezi olan ve güzelliği tüm Dünyada bilinen Ölüdeniz her yıl gelen milyonlarca ziyaretçi için hazırlanmıştır.

Ziyaretçilerini doğal güzelliğinin yanı sıra ihtiyaçlarını da karşılayarak ağırlayan tabiat parkında aşağıdaki imkanlardan faydalanmak mümkündür;
  • Kafe ve restoranlar,
  • Otel ve pansiyon hizmetleri,
  • Soyunma kabini, şezlong ve duş imkanı,
  • Düzenlenen turizm etkinlikleri,
  • Yürüyüş alanları

En öne çıkan özelliği suyunun temiz olması olan Ölüdeniz tabiat parkında bulunan imkanlardan faydalanarak dinlenme ve daha kaliteli zaman geçirmek mümkündür. Dinlenmek için harika bir yer alan bu tabiat parkının havası da doğal bitki örtüsü sayesinde çok oldukça temizdir.

READ  Amintas Kaya Mezarları | Fethiye'de Likyalılara Ait Kaya Mezarı
Ölüdeniz Tabiat Parkı
Ölüdeniz Tabiat Parkı

Giriş Ücretli Mi?

Her yıl giriş ücreti güncellenen ve bu ücretler bireysel girişlere veya araç girişlerine göre farklılık gösteren tabiat parkında ödenen paralar gayet uygundur. Öğrenciler için giriş ücreti 4 TL olarak belirlenen tabiat parkına sivil vatandaşlar 8 TL, motosikletler ise 9 TL ödeyerek girebiliyorlar. Girişlerini araçlarla yapmak isteyenlerin ise otomobil 25 TL, minibüs 25-45 TL, tur otobüslerinin ise 150-220 T ödeme yapmaları gerekmektedir. Yapılan bu ödemeler dışında şezlong ve diğer imkanlardan faydalanmak isteyen ziyaretçilerin ise farklı ödemelerde yapmaları gerekmektedir.

Ölüdeniz Tabiat Parkı
Ölüdeniz Tabiat Parkı

Plajın Özellikleri

Türkiye’deki birkaç mavi bayraklı plaja sahip turizm merkezlerinden olan ölüdeniz tabiat parkının ince taneli kumu bulunmaktadır. Su zemini ise çakıl ve taşlardan oluşan plajın gün içindeki ortalama sıcaklığının 27 derece olması herhangi bir saatte suya girilmesine imkan tanımaktadır. Plajının uzunluğu 3 kilometre olan ölüdeniz tabiat parkının suyu dalgasız ve ılık olma özelliğiyle tatilcilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

Fethiye’de Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Saklı Göl Muğla | Yerli ve Yabancı Turistlerin Uğrak Yeri

Hakan Karaduman

2 Yorumlar

Mahmut 15 Ocak 2021 at 15:06

Ölüdeniz tabiat parkına daha önce gezmek için geldim çok güzel bir turistik yer çok güzel gezilecek yerler çok beğendim memnun kaldım teşekkür ederim daha önce burayı ziyaret ettim yine buraya gidecem süper bir yer

Cevapla
Mahmut 15 Ocak 2021 at 15:09

Ölüdeniz tabiat parkına daha önce ziyaret ettim çok güzel gezilecek bir yer buraya daha sonra yine gidecem beğendim memnun kaldım teşekkür ederim harika bir yerler süper

Cevapla

Yorum Yaz