Image default
En Güzel Yerler Fethiye Muğla Tatil Yerleri Tavsiye Yerler

Kelebekler Vadisi – Fethiye

 

Kelebekler vadisi Muğla ilinde gezilecek ve görülecek doğal güzelliklere sahip birçok sayıda yer bulunuyor. Kelebekler vadisi de bu doğal güzellikler arasındadır ve burası cennet gibi bir yerdir. Fethiye ilçesi Ölüdeniz belde sınırlarında yer alan Kelebekler vadisi gezerken hayran kalacağınız muhteşem bir bölgedir.

"<yoastmark

Türkiye’de doğal güzellikler denilince akla ilk gelen yerlerden biri Ölüdenizdir. Fethiye ilçesi yakınında bulunan doğal güzellikleri ile meşhur Ölüdeniz yakınlarında birde Kelebekler vadisi bulunmaktadır. Bu vadi Fethiye ilçesinde bulunan en göz alıcı doğal güzelliklerdendir. Boyu 350 metreyi geçen etrafı kayalıklarla dolu bu vadide 80’den daha fazla kelebek çeşidi bulunuyor. Bu vadide en ilgi çekici manzara ise 50 m aşağıya dökülen harika şelaledir.

"<yoastmark

Kelebekler vadisi deniz ve dik kayalıklar ile çevrili harika bir bölgede bulunuyor. El değmemiş yapısıyla ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bu vadi, kaplan kelebeklerinin de dolaştığı farklı bir yerdir. Vadide akan suların serin ve soğukolması ile de bu bölgede hava sıcaklığını zor hissedersiniz.

"fethiye

Kelebekler Vadisi – Muğla

Muğla ilinde yer alan muhteşem görüntüsüyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Kelebekler vadisi gezilecek ve görülecek yerleri ile keşfedilmesi gereken bir bölgedir. Ölüdeniz En Güzel Gezilecek Yerler Dünyada önemli 100 dağ arasında yer alan Kelebekler vadisi, Sonbahar ayında farklı bir havanın hissedildiği olağanüstü bir yerdir. Rengarenk, çeşit çeşit kelebeklerin uçtuğu bu vadide yapacağınız geziden büyük keyif alacak, burayı çok seveceksiniz.

"Muğla

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Muğla ilinin doğal güzellikleri arasında yer alan Kelebekler vadisi, şelalesi ve dağ yamaçları ile muhteşem bir yerdir. Muğla şehrinde en güzel manzaralıbölgelerden biri olan Kelebekler vadisinde yapılacak birçok aktivite vardır. Bu bölgede bulunan yeşil alanlarda piknik ve kamp yapabilir, buranın keyfini çıkabilirsiniz.

Kamp alanında tatil yapmaya gelenler için her sabah 08:00 ve 10:00 arasında açık büfe kahvaltı servisi yapılıyor. Oldukça lüks ve harika olan bu vadide yapacağınız kampta herşey son derece eksiksizdir. Kamp alanında çıkan lezzetli yemekler ise lezzetli ve bol çeşitlidir. Kamp yaparken ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabileceğiniz bu vadiyi çok seveceksiniz.

Kahvaltı ve akşam yemeğinin açık büfede verildiği rahat ve eksiksiz Kelebekler vadisindeki kamp alanında yapacağınız aktivitelerde mevcut. Fethiye Plajları Koyları Bu alanda bulunan su birikintisi bölgesine ulaşmak için tırmanış yapmanız gerekiyor. Bunun için ise tırmanmayı bilmenize gerek yoktur. Bölgedeki merdivenleri kullanarak, daha sonra da iplere tutunarak su birikintisinin bulunduğu harika doğal güzelliklere ulaşabilirsiniz.

"<yoastmark

Kelebekler Vadisi Plajı

Fethiye beldesi sınırlarında yer alan Kelebekler vadisi, keşfedilecek mükemmel bir bölgedir. Burada yapılan aktiviteler ile birlikte ayni zamanda plaja da gidebilir, tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Muhteşem doğasıyla ziyaretçilerin büyük ilgi duyduğu   plajı, çok güzeldir. Buradaki plajın suyu çok soğuk olmasına rağmen yüzdükçe keyif verir. Berrak ve tertemiz suyu olan Kelebekler vadisinin plajının suyu bir kere girenin hiç çıkamadığı denizdir.

"<yoastmark

Muğla ilinin bambaşka bir doğal güzelliği olan Kelebekler vadisi plajının suyuderin ve şeffaftır. Bölgenin en temiz sularından olan plajının denizi yüzmekten bıkmayacağınız sulara sahiptir.  Plajda aynı zamanda tekne turları da yapılır ve bu turlarda yüzebilir, doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Tekne turlarında duraklayacağınız bölgelerise MaviMağara, Soğuk su, Akvaryum koyu, Deve plajı ve Nicolas adasıdır.

"<yoastmark

Kelebekler Vadisine Nasıl Gidilir?

Doğal güzellikleri ile harika manzaraya sahip Kelebekler vadisine ulaşım sağlamak için birçok alternatif bulunuyor. Kelebekler Vadisi Fethiye Bu bölgeye ulaşmak için Faralya bölgesinden aşağıyadoğruyürüyüp, inebilirsiniz. İkinci ulaşım seçeneği olarak ise Ölüdeniz ’de ki teknelerden birine binebilir, Kelebekler vadisine gelebilirsiniz. Vadiye ulaşım sağlayabileceğiniz Ölüdeniz ’de ki bu tekneler her saat başı kalkmakta ve vadiye gelmektedir.

"<yoastmark

Ulaşım açısından iyi bir konumda bulunan Kelebekler vadisine geldikten sonra konaklama bölgesine geçebilirsiniz. Kampta konaklama ise oldukça rahat ve eğlencelidir. Eğer yanınızda kamp yapabileceğiniz ihtiyaç ve gereçleriniz yoksa kamptan çadır alabilirsiniz.  Çadırda uyumaya ve kalmaya alışkın değil iseniz bungalovları tercih edebilirsiniz. Bunun dışında etrafta konaklayabileceğiniz, son derece lüks otellerde bulunmaktadır. Bu oteller sırasıyla Nautical, Zakros Ekclusive, Tonoz Beach, Montenegro Motel, Montana Pine Resortotellerdir. Konaklama ve tatil imkânlarının oldukça lüks bir şekildesunulduğu bu bölgeyi çok seveceksiniz.

 

  Resimleri

Muğla kelebekler vadisi kampkelebekler vadisikelebekler vadisikelebekler vadisikelebekler vadisikelebekler vadisi şelalekelebekler vadisi denizikelebekler vadisi sahilikelebekler vadisi resimlerikelebekler vadisikelebekler vadisi selfiefethiye kelebekler vadisikelebekler vadisikelebekler vadisi plajkelebekler vadisiKelebekler Vadisikelebekler vadisi

Kelebekler Vadisi Yakınlarında Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Uzungöl Doğa Harikası

Sinem

Uludağ Gezilecek Yerler

Sinem

Ukrayna Gezilecek Yerler

Sinem

Turunç Koyu – Plajı

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Serik Gezilecek Yerler

Sinem

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla

Sinem

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem


1 Yorum

Merve Saraç 21 Ağustos 2019 at 12:40

On numara manzara var burada !Mükemmel deniz. fakat insanoğlunun varlığı ile birlikte zarar olduğu için artık ne yüzlerce kelebek çeşitleri var ne çevre temizliği var . Kelebekler vadisinde Denize girmek için koya turlar var fakat oraya yürüyerek de gidiliyor ama çok tehlikelidir.

Cevapla

Yorum Yaz