Image default
Antalya Serik Tatil Yerleri

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Serik Gezilecek Yerler

Antalya’nın birçok önemli tatil bölgesi var. Bu bölgeler içerisinde en dikkat çekici olanlarından birisi de Serik’tir. Serik; Antalya ilk merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta bir ilçedir. Deniz kıyısından 7 km içeride olan bu küçük ilçe, oldukça önemli bir turistik konuma da sahiptir. Tabiatının yanı sıra masmavi deniziyle de çok ünlü olan Serik, her binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Olabildiğince mükemmel kalan ve gerçekten de geçirilen zamanın kıymetini bileceğiniz türden bir konuma sahip olan Serik’te geçen her zaman, sizin için iyi bir tatil dönemine de dönüşebilecek kapasitelere sahip.

Serik
Serik

Serik, tarih boyunca da pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. 1926 senesinde ilçe olan ve o dönemden itibaren de Antalya’nın en kendine has tatil bölgelerinden birisine dönüşen Serik’te tatilin ne şekilde geçtiğini fark bile edemeyeceksiniz. Öyle ki bölge, gelişmiş bir şekilde tatilcilerin rahatlıkla konaklayıp zaman geçirebileceği bir mekan olarak da kabul ediliyor. Sizler, Serik’te geçen her zaman sayesinde de güzel vakitlerinizi her daim yaşama şansı bulacaksınız.

Birbirinden önemli tarihi bölgesi ve doğa noktasına sahip olan Serik bölgesi içerisinde çok daha rahat gezip bu bölgeyi değerlendirebilmeniz açısından sizler için güzel bir rehber yazısı hazırladık Bu sayede Serik’te neler yapabileceğinizi çok daha iyi bileceğinizi umut ediyoruz.

İşte Serik’te gezilecek önemli bölgeler;

Uçansu Şelalesi

Uçansu Şelalesi
Uçansu Şelalesi

Serik bölgesinin en değerli noktalarından birisi olarak kabul edilir. İlçeye 54 km mesafededir. Ancak hayatınızın en güzel 54 km’sini kat etmiş olacağınızdan asla şüphe duymayın. Uçansu Şelalesi, Serik’in Akçapınar Köyü’ne bağlı bir bölgedir. Şelalenin suyu Toros dağlarından çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı yaz sıcağında bölgeye adımınızı atar atmaz şelaleden gelecek olan o soğuk suyun serinliğini anında hissetmiş olacaksınız. Yaklaşık 50 metre yükseklikten coşkulu bir şekilde akmakta olan şelale yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Şeladeki manzaranın yanı sıra çevresinde keşfedilecek olan birçok doğa harikası nokta da bulunuyor. Antalya Gezilecek Yerler Bu sebepten özel bir doğa gezisi açısından Uçansu Şelalesi’ni görmenizi kesinlikle öneriyoruz.

READ  Kelebekler Vadisi : Fethiye'nin Saklı Cenneti

Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon
Köprülü Kanyon

Bu kanyon Köprüçay’ın vadisi olarak karşınıza çıkacaktır. Serik’in en değerli bölgelerinden biri de bu kanyondur. Rafting açısından oldukça uygun bir konuma da sahip olan Köprülü Kanyon’u, çay üzerinde yer alan iki adet köprüden dolayı bu ismi almıştır. Bu kanyona adımınızı attığınız ilk an itibaren de olabildiğince eşsiz bir manzara sizleri bekliyor olacaktır. Geçen zaman ve doğa harikası noktaları sayesinde köprülü kanyonun keyfini doyasıya çıkaracak, kendinizi doğa ile iç içe anların kucağına bırakmış olacaksınız. Bu konuda bakıldığında da etkin bir şekilde sizler köprülü kanyonunu gezerek Serik’te geçireceğiniz tatile fazlasıyla kalite kazandırmış olacaksınız.

Aspendos Antik Kenti

Aspendos Antik Kenti
Aspendos Antik Kenti

Aspendos antik kenti, Türkiye genelinde adını duyurmuş en meşhur antik bölgeler arasında yer edinmektedir. Serik ilçe merkezine yaklaşık 8 km mesafe uzaklığında olan Aspendos, gerçekten de görülmeye değer tarihi değerleri bünyesinde bulundurmaktadır. Milattan önce 10.yüzyılda inşa edildiği söylenen bu değerli antik kent, çok sayıda medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Roma İmparatorluğu’nun kusursuz mimarisini dokusunda bulunduran bu kent, görsel açıdan da müthiş sunumlara sahip. Antalya Gezilecek Yerler  Özellikle Aspendos’un tiyatrosunda harika fotoğraflar ortaya çıkartabilir, gerçekten de dönemin birbirinden özel güzelliklerini anbean keşfe çıkabilirsiniz. Bu konuda Aspendos’un bu bölgeye gelip de muhakkak görülmesi gereken ana bölgeler arasında olduğunu söylemek isteriz.

Tüm bunların yanı sıra Aspendos halkla iç içe olan bir antik kent. Her sene özellikle de yaz aylarında bu bölgenin tiyatrosunda tiyatro oyunları ve önemli konserler de gerçekleşmektedir. Aspendos’un bu tarihi dokusunu keşfe çıkabilir, gerçekten de tatiliniz açısından ayrı bir anlam elde edebilirsiniz. Bu aşamaları göz önüne aldığımızda da Aspendos’taki genel mimari dokuyu keşfe çıkmak adına muhakkak Serik’ten bu bölgeye gitmelisiniz. Turizm açısından bölgenin en önemli kanatlarından birisi olarak da gösterebileceğimiz Aspendos Antik Kenti sayesinde, sizler tatilin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz türden bir fırsatı da yakalamış olacaksınız.

READ  Karain Mağarası

Belek

Belek
Belek

Belek, Serik sınırları içerisinde yer alan çok önemli bir tatil bölgesidir. Side Gezilecek Yerler Hatta bazen Serik’ten bağımsız olarak da anılan bir yapısı da bulunmaktadır Belek’in, Tatilcilerin en fazla tercih ettiği bölgelerden birisi olan Belek, muhteşem plajlara sahip bir yerdir. 22 km uzunluğa sahip olan Belek plajı da, ülkenin en meşhur plajları arasında kabul edilmektedir. Belek’in en önemli özelliği de her kesime hitap edebilecek türden bir yapıya sahip olmasıdır. Lüks yazlık evleri, otelleri ve yerli ile yabancı turisti eş değer bir şekilde çekebilecek türden kapasitesi sayesinde sizler Belek dokusuna net bir şekilde adapte olmayı da başaracak, tatilin en değerli anlarını da bu güzide bölgede geçirebileceksiniz. Belek’te gece hayatı da çok net kendisini hissettireceği için, gece gündüz olabildiğince muhteşem bir tatil imkanı yakalamış olacaksınız.

Zeytintaşı Mağarası

Zeytintaşı Mağarası
Zeytintaşı Mağarası

Serik ilçesine yaklaşık 16 km mesafe yakınlığında bir mağaradır. Bu mağaranın özelliği de içerisindeki sarkıt ve dikitlerin yanı sıra odalı şekillere de sahip olması. Yaz aylarında oldukça serin olan bu mağara, o dönemlerde yerli yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Gerçekten de ilgi çekici bir doğal mimari olarak da nitelendirmemiz mümkün Zeytintaşı mağarasını. Çok farklı bir özelliğe sahip ve bu sebepten dolayı da Serik bölgesiyle bütünleşmiş olan noktalar arasında yer edinmesini başarmıştır. Siz de bu bölgeye yapacağınız tatil esnasında muhakkak Zeytintaşı Mağarası’nı da görmeden geçmemelisiniz. Bölgeye çok yakın olan bu mağarada bolca fotoğraf çekmenizi öneririz.

Antalya`da Gezilecek Başka Yerler İçin

READ  Antalya Gezilecek Yerler | En Güzel 15 Yer !

 

Tüm bunların yanı sıra Serik Antalya şehrine bağlı bir bölge olduğu için biraz yolculukla Antalya’nın pek çok alanına da buradan ulaşma şansı bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölge Kaş’a da yakın mesafe sayılıyor. Bu sebepten dolayı da her açıdan etkin bir şekilde sizlerin Serik’te kaldığınız süre boyunca gezip anın ve bölgenin tadını çıkaracağınız birçok imkanınız olacaktır.

Siz de Serik hakkında gezilecek yerler hakkında bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı her zaman bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Muğla Gezilecek Yerler | Muğla’da Yapılacak Aktiviteler?

Gezicini

Marmaris En Güzel Plajlar ve Koylar

Gezicini

3 Yorumlar

&*Tuğbaaa*& 12 Ağustos 2019 at 20:54

Bol bol suları ve elektrikleri kesilen bir yer serik. Türkiye“nin köylerinde bile bu kadar elektrik ve su kesintisi olmuyor. İnsanları da bir o kadar da yobazlar …

Cevapla
Sinem 2 Ekim 2019 at 12:02

Uzakta kalınca deli gibi özlenen bir yer Serik fakat neden özlendiği tam olarak belli olmayan bir ilçedir.. Bir şekilde kendine bağlar burası insanı

Cevapla
LENA Collection? Faik?Ayşe 19 Ekim 2019 at 16:58

Her gecen yıl Serik artık daha da büyüyor ama bu arada da pahalanıyor büyüdükçe…

Cevapla

Yorum Yaz