Image default
Antalya Konyaaltı Gezi Rehberi

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

 

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya dünya üzerinde sayılı yerler arasına girmeyi başarmış güzellikte olan bir şehirdir. Hem şehir planlaması bakımından hem de verdiği kaliteli hizmetler bakımından önemli bir yere sahiptir. Türkiye de turizmin kalbi olarak bilinen Antalya ise her anlamda tatil cennetidir.

Antalya Tünektepe Teleferik
Antalya Tünektepe Teleferik

Böyle olmasının ise birçok sebebi vardır. Antalya sunduğu 5 Yıldızlı oteller ve üstün kaliteli hizmetleri sayesinde hem Avrupa için hem de birçok Ülke için tatil yapılabilecek yerler listesindedir.

Tünektepe
Tünektepe

Sunduğu kaliteli hizmet yanı sıra şehir dışından gelen turistler için gayet uygun fiyatlar veriliyor olması da Yabancı turistlerin burayı tercih etmesinde ki baş etkenlerden birisidir.

Antalya Tünektepe Teleferik
Antalya Tünektepe Teleferik

Tatile gelen insanların birçoğu Alanya, Kemer, Kaş gibi ilçeleri tercih ediyor. Bu gibi tatil beldelerinde daha çok yabancı turistler için düzen olduğundan ilgi görüyor. Bu gibi beldelere giden insanlar tekne turları, antik geziler ya da mavi bayraklı plajların tadını çıkartma fırsatı yakalıyor. Bütün bunların haricinde gezilecek dükkanlar koylar doğa yürüyüşleri yapmak için fırsat tanıyan mekanların olması insanların tercih etmesinde yön gösterici oluyor.

Tünektepe Teleferik Tesisleri antalya
Tünektepe Teleferik Tesisleri antalya

Antalya merkezde kalan ya da buraya gelmeyi tercih eden insanlar için de birçok eğlenceli alan mekan ve manzara mevcuttur. Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya Sadece merkezde gidebileceğiniz 3 adet plaj bulunur. Bunlar ise; Lara Plajı ,Konyaaltı Plajı ve Sarısu Plajı olarak bilinir. Bunların için Sarısu’nun ise özel bir yeri vardır.

Tünektepe Teleferik Tesisleri
Tünektepe Teleferik Tesisleri

Sarısu’nun özel olmasının sebebi ise Tünektepe Teleferik tesisleridir. Bu tesislerin burayı bu kadar özel kılmasının sebebi ise hem buranın sunduğu muhteşem manzara ve atmosfer oluyor. Tünektepe sadece teleferik ile değil tepedeki kafe ve restoranıyla da buraya gelenler için özel bir yer tutuyor. Antalya’nın Kemer yoluna doğru giderken Kemer yoluna girmeden hemen önce görülen tesis ise Merkeze yakın olması ile de büyük ilgi görüyor.

READ  Antalya Akvaryumu - Aquarium
Tünektepe Teleferik Tesisleri
Tünektepe Teleferik Tesisleri

Sarısu Kadınlar Plajına gelen insanların bazen vakit geçirmek için bazense merak ettiği için binen insanların sayısı da oldukça fazladır. Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya Öyle ki bazı zamanlar teleferiğe binmek için uzun kuyruklar oluşuyor. Tünektepe Teleferik her yıl yüzbinlerce misafiri ağırlıyor ve insanlara Antalya’nın harika bir manzarasını sunuyor.

Tünektepe Teleferik Resimleri

tunektepeteleferiktesisleritunektepeteleferik1tunektepeteleferik e1606030889835tunektepee3tunektepeetunektepe53tunektepe56tunektepe57tunektepe522tunektepe52tunektepe5

Antalya Tünektepe Teleferik Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Lara Plajı : Antalya’nın En Gözde Mavi Bayrağa Sahip Plajı

Gezicini

Lara Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

2 Yorumlar

Hayriye Karakaş 4 Eylül 2019 at 23:15

İşletme veya cafe olarak düşünmeyin tünektepe tesislerini.a. Antalya’yi çok farklı bir çerçeveden seyredin ve buradaki manzaranın keyfini çıkarın derim sizlere 🙂 mutlaka gidin buraşarı görün

Cevapla
Serpil 7 Ekim 2019 at 00:10

Antalya ayaklarımınzın altında kaldı … Teleferikte deniz ve gök bulutlar…. Antalya Muhteşem… Bugün ilk’ti ama son kez olmayacağı kesin diyorum tekrar geleceğim :)))

Cevapla

Yorum Yaz