Image default
Antalya Muratpaşa

Falez Park

Falez Park

Türkiye’nin birbirinden eşsiz ve güzel şehirlerinden birisidir Antalya Falez Park. Öyle ki sadece Türkiye de değil Dünyaca ünlü bir şehirdir. Antalya Yerli ve yabancı turistlerin fazlasıyla ilgi gösterdiği bir yerdir. Antalya şehir olarak Akdeniz de bulunması Akdeniz insanının samimiyeti ve hizmette Dünya standartlarında yüksek listelerde olduğu için tercih ediliyor.

Buraya tatile gelen insanlar genellikle Antalya’nın merkezine değil tatil beldelerine gelmeyi tercih ediyor. Bunun en büyük sebebi ise Bu ilçelerde tatile gelen insanlar için yapılacak daha çok aktivite ve etkinlik bulunuyor. Kemer gibi ismi duyulmuş tatil beldelerine gelen insanlar ise bir daha gelmek istiyor. Antalya’nın en büyük avantajlarından birisi ise Kışı neredeyse hiç görmemesidir. Yaklaşık 20-25 gün kadar soğuk havanın ardından hava ilkbahar havasına dönüyor.

Falez Parkı Antalya
Falez Parkı Antalya

Antalya’nın ilçelerine gitmek yerine merkeze gelen insanlar için ise gezilecek yerler oldukça fazladır. Bunlardan popüler olanları ise Konyaaltı Yaşam parkı, Işıklar Caddesi, Kaleiçi, Üç kapılar ve Falez Parkı olarak gösterilebilir. Merkeze gelen turistler ve burada yaşayan insanlar için sıkılmadan gidebilecek yerlerdir. Bunların içinde Falez Parkın ise özel bir yeri vardır.

Sahil şeridinde bulunan park Kayalıkların üstüne kurulmuştur. Öyle ki Antalya da Falez park otellerde bulunur. Parkın kayalıklar boyunca uzanması ve yeşillikle kaplı olması insanlara boş günlerinde değerlendirebilecekleri aktiviteleri yapmaya olanak sağlıyor. Bunların yanı sıra parkın en büyük özelliklerinden birisi ise Antalya’ya harika bir manzarası olmasıdır. Falez Parkı 2 Buraya gelen her insan fotoğraf ve fotoğraflar çekmeye doyamıyor.

Falez Parkı Manzarası
Falez Parkı Manzarası

Antalya Falez Parkı sadece bununla değil parkın sonunda Düden Şelalesi olması ile de biliniyor. İzmir Kordon’u anımsatan yapısı ile insanların hem spor yapabildikleri hem de sosyalleşebildikleri parkın bütün özellikleri bunlar değil. Parkın için de hem belediyenin işletmesi olan kafeler hem de özel işletme olan kafeler bulunuyor. Bunun haricinde parkın hemen karşı şeridinde ise restoranlar ve yine kahve dükkanları bulmak mümkündür. Antalya merkezde gezilmesi gereken yerlerin başındadır. Falez parkı Antalya için önemli bir yere sahiptir ve bunun bilincinde olan belediye parkın temizliği konusunda da titiz davranmaktadır.

READ  Akçagerme Plajı
Antalya Falez Park
Antalya Falez Park

 

Muratpaşa’da Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yavuz Özcan Parkı | Antalya’nın Meşhur Falezlerin Üstünde

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

1 Yorum

Yavuz Turgut 7 Eylül 2019 at 00:19

Manzarası süper Antalya Falez parkının Burada türk kahvesi başarılı servis ile birikte biraz ağır fakat kafa dinlenebilecek bi mekan diyebilirim 😉

Cevapla

Yorum Yaz