Image default
Muratpaşa

Yavuz Özcan Parkı | Antalya’nın Meşhur Falezlerin Üstünde

Yavuz Özcan Parkı Antalya

Antalya’nın kalbinin attığı yerde, şehrin tam merkezindeki kamusal park, Yavuz Özcan Parkı, tarihi değerleri günümüze ulaştırıyor. Parkın konumu itibariyle, insanlar tarafından sıkça tercih edilmesi de kaçınılmaz oluyor. Antalya’nın meşhur falezlerinin hemen üzerinde konumlanmış olan park, kentin simgesi haline gelmiş olan yat limanına bakmaktadır. Her mevsim misafirlerine eşsiz seyir keyfi sunmasının yanında, büyüklüğü ve alandaki etkinlikler de insanları bu noktaya çekmektedir.

Yavuz Özcan Parkı
Yavuz Özcan Parkı

Eski Hastane Bahçesi, Yeni Park

Eski Antalya Hastanesinin bulunduğu konumda yer alan park, hastaların çıkıp temiz hava alabildiği, manzara izleyebildiği geçmişten bugüne yadigar kalmıştır. Artan nüfus sebebiyle yetersiz gelen hastane başka bir bölgeye taşındıktan sonra, park kamulaştırılmış ve insanların ziyaretine açılmıştır. Keyifli yürüyüşler yapmak isteyenleri, denizi ve doğayı izlemek isteyenleri kucaklayan park, çocuklu aileler için de en rahat parklar arasında yer almaktadır. Ziyaret edenler tarafından huzur arayanların adresi olduğu belirtilen park, şehir için önemli bir konumda yer alıyor.

Yavuz Özcan Parkı
Yavuz Özcan Parkı

Konumunun Önemi

Parkın konumu, Antalya’ya karşıdan bakıldığında, merkezde olmasıdır. Cumhuriyet Meydanından sonra, Güllük caddesiyle keşişim noktasında yer alması, hem insanların güzergahında bulunmasını sağlamış hem de dinlence mekanı olmuştur. Kaleiçi ve yat limanını çok rahat görebildiğiniz bu park, şehrin dokusuyla örtüşmektedir. Hızlı geçen bir günün ardından parkın içinde yürüyerek eve gidebilir, şehri izlemek için bile gelebilirsiniz.

Yavuz Özcan Parkı
Yavuz Özcan Parkı

Parkın Şehir İçin Önemi

Büyük palmiye ağaçlarıyla meşhur olan şehrin bu önemli parkında da palmiyeler bulunuyor. Devasa gövdeleri ve uzamış yapraklarıyla, kendinizi tam olarak tatil bölgesinde hissetmenizi sağlıyor.

Yavuz Özcan Parkı neden önemlidir? Çünkü:

  • Buluşma noktası olması,
  • Seyir terasları ve bankları içermesi,
  • İçinde bulunan heykeller,
  • Çocuklar için parklar yer alıyor.
READ  Antalya Kaleiçi

Kuğulu göletleriyle park, ziyaretçilerinin tüm ihtiyacını karşılıyor. Park içerisinde gazete dergi alabileceğiniz market bulunuyor. Parkın ana teması çocuk ve çiçek olarak belirlendiği için çocuklara özel alanlarda hizmetler de veriliyor. Koşup oynayabilecekleri eğlenceli alanları şehrin tam merkezinde bulabiliyorlar.

Yavuz Özcan Parkı
Yavuz Özcan Parkı

Manzaraya Karşı Keyif

Çay içebileceğiniz işletmeleri bulunan parkta, akşamüzeri gün batımını izlerken, deniz ve doğanın bütünleşmiş haline şahitlik edebilirsiniz. Denizi ve manzarayı bu kadar net görebileceğiniz, eski Mermerli yeni Kaleiçi merkezini izleyebileceğiniz, yat limanına girip çıkan teknelere ve turdan dönenlere bakabileceğiniz bir noktada bulunuyor. Evcil hayvanlarıyla, çocuklarıyla birlikte insanlar Yavuz Özcan Parkını çok sık ziyaret ediyor. Özellikle eğlenceli konserlerin ve etkinliklerin uğrak noktası olan park, şehrin tüm sakinlerine kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor.

 

Yavuz Özcan Parkı
Yavuz Özcan Parkı
Antalya’da Gezilecek Parklar

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Karaalioğlu Parkı

Gezicini

Hadrian Kapısı ( Üçkapılar )

Gezicini

Falez Parkı 2 | Antalya’nın Eşsiz Güzelliklerinin İçinde

Gezicini

Falez Park

Gezicini

Düden Parkı : Şehrin İçinde Cennet

Gezicini

Antalya Yivli Minare Cami (Yivliminare Mosque)

Gezicini

Antalya Kaleiçi Yat Limanı

Gezicini

Antalya Kaleiçi

Gezicini

Yorum Yaz