Image default
Antalya Muratpaşa

Ters Ev Antalya

Ters Ev Antalya

Antalya’nın turist çeken ve fotoğraf anılarına önem verenler tarafından dolup taşan bir başka yeri de Ters Ev Antalya adıyla anılan yerdir. Muratpaşa‘da bulanan eve dışarıdan bakıldığında bile evin çatısı zemindedir. Kelimenin tam ve gerçek anlamı ile ev tamamen ters şekilde oluşturulmuştur. İçindeki malzemelerden tüm oda tasarımlarına kadar ters şekilde inşa edilen evin yaz ve kış ayları için ise farklı dekorasyonları bulunuyor. Dekorasyonlar sayesinde daha da farklı resimler çekilme imkanı yakalayan ters ev sevenleri büyük oranda ve değişik zamanlarda resim yakalamak adına ziyaretler gerçekleştiriyor.

Ters Ev Antalya
Ters Ev Antalya

Nasıl Bir Planı Vardır?

Kullanılan ve çatı katı bile olan bir evden farkı yoktur. Evin tasarımını eşsiz kılan ise bazı özellikleridir:
  • Ev tamamen terstir,
  • İçeriye girildiği an baş dönmesi yaşanabilir,
  • İçerideki tüm malzemeler de ters şekilde yerleştirilmiştir,
  • 3 Boyutlu bir yer olması ile de farklı bir his yaşatır.

Bu nedenle Türkiye’nin farklı yerlerinde bu tarz konseptlere sahip olan evlerin yapılmasına ağırlık verilmiştir. Değişik bir deneyim olması ve bakanların ne olduğunu ters çevirinceye kadar anlamadıkları resimlere sahip olmak birçok kişi için ilgi çekici oluyor.

Ters Ev Antalya
Ters Ev Antalya

Ziyaret Detayları Nelerdir?

Ziyaret için işletmecinin belirlediği ve sezonluk şekilde değişen zaman dilimleri olabilir. Bunun için ulaşmadan önce bilgi almak adına aramak ve buna göre hareket etmek en iyisi olacaktır. Genel anlamda 09.00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaretçi kabul ediliyor. Ücretli şekilde giriş yapılmasına izin veriliyor. Ücretlendirme kişi başına 15 TL şeklindedir. Her alanında resim çekmek mümkündür. Dokunulabilen dekor malzemelerine zarar vermek ise kesin şekilde yasaktır.

READ  Kemer Gezilecek Yerler : Rusların Tercihi
Ters Ev Antalya
Ters Ev Antalya

Nasıl Gidilir?

Antalya‘nın Dokuma olarak adlandırılan kısmında bulunur. Ters eve gitmek için bu yol hattını takip etmek gerekir. Yol son derece bakımlı ve özel araçlarınızla bile gidilecek durumdadır. Ortalama 28 dakika veya yarım saat arasında değişen bir süre sonunda gidilmesi mümkündür. Bu rotaya yolunuz düştüğünde artık Türkiye’de de oldukça popüler hale gelen bu yapılarla resim çekme şansını mutlaka değerlendirmelisiniz. Yakınlarındaki otoparka aracınızı bırakarak istediğiniz kadar gezme ve resim çekme şansı yakalayabilirsiniz.

Ters Ev Antalya
Ters Ev Antalya

İşletmesi

Özel bir mülk olarak düşünülen ve ters yapılması ile dikkatleri üzerine çeken bu yer tamamen özel işletme sahasıdır. Belediyeden izin alınarak işletmesi yapılır. İçeriği kadar dışı da son derece bakımlı ve güzeldir. Kış ve yaz ayları başta olmak üzere senede en az 2 defa dekor değişimine gidilir.

 

Muratpaşa’da Görülecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Yavuz Özcan Parkı | Antalya’nın Meşhur Falezlerin Üstünde

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Sarısu Kadınlar Plajı : Sadece Kadınlara Özel Plaj

Hakan Karaduman