Image default
Antalya Kemer

Dinopark Antalya | Macera Dolu Bir Yer

Dinopark, Antalya’nın en ilginç bir o kadarda macera dolu yeridir. Ufak bir gezinti bile tarih öncesi çağlara gitmişsiniz gibi hissetmenizi sağlayabilir. Etrafta gerçek boyutlarda dinozor olması buranın en önemli özelliği. Özellikle çocukların çok ilgisini çeken Dinopark Antalya adeta dinozor sergidir. Birbirinden farklı türlerdeki dinozorlar gerçek boyutlarında, doğal ortamda sergilenmektedir. Sadece bununla da sınırlı değil, farklı etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Dinopark
Dinopark

Genel Bilgiler

Dinopark, 30 dönümlük arazi üzerindedir. Portakal kokulu doğanın içinde, fıstık ve kızılça ormanlarının arasında yer almaktadır. Akdeniz doğasının en güzel halini yansıtmaktadır. Gerçeğe birebir uyarlanmış, hareketli maketler ayrıca dinozorların doğal seslerini de çıkarmaktadır. Bakışları ve nefes alış verişleriyle adeta canlı gibi görünmektedirler. Dokunma mesafesinde ziyaret ederek sanki bir belgeselin içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Dinopark 09:00-20:00 saatleri arasında açıktır. Antalya Hayvanat Bahçesi yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Antalya Dinopark
Antalya Dinopark

Nasıl gidilir?

Dinopark, Kemer‘e 9, Antalya merkeze 36 ve Havaalanına 45 km’dir. Antalya 5M Migros önünden kalkan Kemer- Göynük otobüs ve minibüsler ile parka ulaşabilirsiniz. Eğer özel araçla gelecekseniz Antalya-Kemer yolundan 36 km sonra Göynük 1. girişe sapın, 200 metre sonra anayol üzerinden parka ulaşabilirsiniz. Eğer iletişime geçmek isterseniz info@dinopark.com.tr’ye göz atabilir veya 0242 850 29 39 numarasını arayabilirsiniz.

Dinopark
Dinopark

Etkinlikler

Dinopark dinozorları sergilemesi dışında farklı etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Bunlar;

  • Kır düğünü
  • Doğum günü partisi
  • Pazar brunchı
  • Toplu iş yemekleri
  • Barbekü partisi

Kır düğünü organizasyonu ile açık havada, eşsiz Antalya portakalı kokusu eşliğinde düğün, nişan, sünnet düğünü ya da nikah yapabilirsiniz. 500 kişi açık alanda süslemeler, müzikler ve düğün pastası uzman ekip tarafından hazırlanıyor. Size sadece hayal etmek düşüyor. Doğum günü partisi ise özellikle çocuklar için tercih ediliyor. Burada unutulmaz bir tema parti düzenleyebilirsiniz. Eğer yolunuz buraya pazar günü düşürse lezzetli kahvaltısını deneyebilirsiniz. Ormanın içinde zengin serpme kahvaltıyla güne başlamak huzur verici olacaktır. Ormanda isterseniz barbekü ziyafeti çekebilir isterseniz özel şirket toplantılarınızı yapabilirsiniz.

READ  Kemer Gece Hayatı ? En iyi Disco Bar Mekanlar
Antalya Dinopark
Antalya Dinopark

Dinopark Antalya Aktiviteler

Dinopark’ta çok sayıda aktivite düzenlenmektedir. Özelliklere çocuklara hitap eden aktiviteler dinopark gezi parkuru, planetaryum, 7D sinema, fosil havuzu, tırmanma duvarı, dino-vivor, mini hayvanat bahçesi, trambolin, çarpışan botlar, havuz oyunları, çocuk atölyesi ve midilli binme şeklinde sıralanabilir. Çocuklarınızla beraber güzel bir hafta sonunu burada değerlendirebilirsiniz. Çok farklı aktiviteleri bir arada bulundurmaktadır. İçindeki havuzda çocuklarınızla beraber serinleyebilirsiniz, kaplan bile olan mini hayvanat bahçesinde canlı hayvanları keşfedebilirsiniz.

Dinopark çocukları düşünmeyi hiç bırakmamış ve internet sitesinde onlar için özel boyama kitabı hazırlamış. Ücretsiz bir şekilde indirerek yazıcıdan çıkarttırabilirsiniz. Üstelik sitesinde dinozorlar tarihinden de bahsetmektedir. Gitmeden önce buraya göz atabilir ve dinozorlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece maceranız daha anlamlı geçer. Çocuklarınıza da anlatırsanız küçük yaşta nesli tükenen hayvanları öğrenmiş olur.

Antalya Kemer’de Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz