Image default
Antalya

Antalya Hayvanat Bahçesi : Adeta Doğanın İçinde Gibi

Antalya Döşemealtı’nda inşa edilmiş olan Antalya Hayvanat Bahçesi, 8 farklı bölümden oluşuyor ve onlarca farklı türden hayvanı doğal ortamlarında gibi hissetmelerini sağlıyor. Hayvanların yanı sıra şelaleler ve doğal su kaynakları ile her bir alanda farklı bir doğa mucizesini görebileceğiniz devasa bir açık hava müzesidir.

Antalya Hayvanat Bahçesi
Antalya Hayvanat Bahçesi

Hayvanat Bahçesinde Neler Var

Hayvan türlerine göre ayrı ayrı kategorilere ayrılmış olan bölümlerde farklı bir hayvan türünün yaşamını gözlemek ve adeta doğanın içinde gibi hissetmek mümkün. Sürüngenler bölümünde yer alan yılanlardan bazıları, piton, boa, anakonda ve kral piton olarak sıralanabilir. Kuş türlerinde ise, sülünler, kızıl şahin, tavus kuşu, puhu kuşu, sultan papağını, deve kuşu, keklik gibi onlarca farklı kuş türleri yaşamlarını burada sürdürüyorlar. Bu belirtilen hayvanların dışında farklı türden onlarca hayvan yaşamlarına burada devam ediyor.

Antalya Hayvanat Bahçesi
Antalya Hayvanat Bahçesi
Bu hayvanlardan bazıları ise;
  • Alageyik
  • Timsah
  • Aslan
  • Kaplan
  • Deve
  • Puma
  • Farklı Maymun Türleri
  • Boz Ayı
  • Cüce Keçisi
  • Akbaba olarak sıralanabilir.

Yapılan son sayımlara göre hayvanat bahçesinde 100’ün üzerinde hayvan türü ve 900’den fazla hayvan çeşidi yaşamaktadır.

Antalya Hayvanat Bahçesi
Antalya Hayvanat Bahçesi

Şehrin İçinde Doğayla İç içe Bir Gün

Sadece hayvanların değil farklı yaşam türlerinin de hayatlarını sürdürdüğü hayvanat bahçesinde hem doğayla iç içe bir gün yaşanabilir hem de çocuklarla eğlenceli zamanlar geçirebilir. Onların farklı yaşamları keşfederken duydukları mutluluk, heyecan ve hayvanlarla iletişimleri görülmeye değer. Şelalelerin kenarında suyun sesiyle huzur bulurken doğanını sessizliği ile tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atabiliyorsunuz.

Antalya Hayvanat Bahçesi
Antalya Hayvanat Bahçesi

Aynı zamanda piknik alanına bağlı olan bu yerde yanınızda getireceğiniz yiyecekler ile piknik keyfi yapılabiliyor. Çocukların da keyifli zamanlar geçirmesi için çocuk parkının da bulunduğu alanda gün boyu parktaki salıncaklar, kaydıraklar ve çeşitli oyuncaklarla eğlenceli zamanlar geçiren çocuklar doğanın içinde keyifli bir gün geçirebiliyorlar.

READ  Antalya Akvaryumu - Aquarium
Antalya Hayvanat Bahçesi
Antalya Hayvanat Bahçesi

Nasıl Gidilir?

Döşemealtı’na bağlı olan Kepezaltı piknik sahasında yer alan hayvanat bahçesine toplu taşıma ya da arabayla gidilebiliyor. Antalya merkezden, 5,6 ve 11 numaralı Cezaevi – Fatma Pırıltı güzergahına giden otobüslere binip son durakta indikten sonra beş dakika yürüyüş mesafesi ile ulaşım sağlanabilir.

Dolmuşla seyahat etmek isteyenler için ise merkezden 7,46 ve 52 numaralı dolmuşlara binilip tramvay son durağında inildikten sonra kısa bir yürüyüş mesafesiyle ulaşılabilir. Arabayla ulaşım ise, Burdur Kepezaltı kavşağından sola dönüldükten sonra devam eden tali yoldan yaklaşık 2 km gidilerek ulaşım sağlanabilir.

 

 

Çalışma Saatleri

Haftanın yedi günü açık olan hayvanat bahçesinde çalışma saatleri kış ve yaz dönemi olarak iki farklı şekilde hizmet veriyor. 15 Kasım’dan 15 Mayıs’a dek kış dönemi olarak ziyaret edilebiliyor ve sabah 09.00 ile 17.30 arasında çalışılıyor. 15 Mayıs’tan 15 Kasım’a dek yaz saati olarak 09:00 ile 19.00 saatleri arasında doğayla iç içe bir gün yaşanabilir.

Antalya’da Gezilecek Başka YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Sarısu Kadınlar Plajı : Sadece Kadınlara Özel Plaj

Hakan Karaduman