Image default
Antalya Konyaaltı Gezi Rehberi Müzeler

Kar Dünyası : Eşşiz Bir Maceraya Çıkmaya Hazır Mısınız?

Kar Dünyası

Antalya’da bulunan Kar Dünyası’nda eşsiz bir maceraya çıkmaya hazır mısınız? İçeride akvaryum dışında 1500 metrekare alanı kaplayan bir kar dünyası ve buz müzesi bulunmaktadır.

Kar Dünyası
Kar Dünyası

Burası Antalya Akvaryum‘da yer almaktadır. Özellikle kış ayını, karların içinde vakit geçirmeyi sevenlere göredir. Gerçekten kar yağmış gibi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kar Dünyası
Kar Dünyası

İçinde Neler Var?

Kar Dünyası’nın içi tamamen kar ve buzlarla kaplıdır, bembeyaz bir örtüden oluşmaktadır. Türkiye’nin en gerçekçi ve eğlenceli kapalı kar alanıdır. Antalya yazında dışarısı 40 derce olsa dahi içerisi -5 derecedir. Bu yüzden gişede ziyaretçilere koruyucu ve sıcak tutucu kıyafetler verilmektedir.

İçeride;
  • İglolar
  • Aziz Nikola’nın evi
  • Kafe bulunmaktadır.
Kar Dünyası
Kar Dünyası

Doğal Kar Nasıl Yapılıyor?

İçerideki kar adeta gerçek gibidir, sanki kışın ortasındaymış gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Bunun nedeni doğal kar kullanılıyor olmasıdır. Doğal kar üretebilmek için ortamın sıcaklığının 0’ın altında olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, kar üreten makineler çok yüksek basınçta küçük su tanecikleri püskürtmektedir, eksi dereceli ortamda bu su tanecikleri daha yere düşmeden donar.

Kar Dünyası
Kar Dünyası

Bu sayede gerçek gibi yumuşacık ve taze kar taneleri meydana gelir. Gerçek oluşumla neredeyse aynı mantık kullanılmaktadır. Ortam sıcaklığı her zaman aşırı sıcak ve soğuktan korunmaktadır, bu sayede ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Kar Dünyası
Kar Dünyası

Kafe

Kar Dünyası’nın içinde bulunan Snow Kafe, dağ kulübesi konseptinde dizayn edilmiştir. Sanki karlı bir doğa yürüyüşü sonrası bu dağ evine gelmiş ve sucuk ekmek ile sıcak salep içiyormuş izlenimi yaratılmıştır. Böyle bir alana hazırlanacak en özel ve gerçekçi kafe olabilir, bu sayede bütünlük bozulmamış. İçeride farklı yemek ve içecek çeşitleri de bulunmaktadır. Özel organizasyonlar ve etkinliklerde düzenlenmektedir, iletişim numaralarından arayarak bilgi alabilirsiniz.

READ  Alanya Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !
Kar Dünyası
Kar Dünyası

Nasıl Gidilir?

Kar Dünyası Antalya Aquarium’un içinde bulunmaktadır. Burası Konyaaltı Plajı‘na 70 metre mesafededir. Su Hotel ve Dolphin Land’ın karşısındadır. 5M Migros kavşağından denize doğru devam edildiğinde sağda kalmaktadır. Nisan ve Kasım aylarında 09:00-23:00, Kasım ve Nisanda da 10:00-19:00 saatleri arasında, haftanın her günü açıktır. Ayrıca mekanın 3 farklı açık hava otoparkı da bulunmaktadır.

 

Alternatif Görülecek Yerler

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zaman Müzesi Konya : Zamana Yolculuk

Gezicini

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Uşak Arkeoloji Müzesi Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman