Image default
Çeşme İzmir Tatil Yerleri

İzmir Koyları ve Plajları

İzmir Koyları ve Plajları

İzmir, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerindendir ve bu şehir tatil bölgeleri ile bilinen bir yerdir. Tarihi mekanları, koyları, plajları ve gece hayatı ile meşhur olan İzmir, turistik bir şehirdir. Burada tatil için gelenlerin çoğu yabancı turisttir ve şehirde bulunan bazı mekanlar dünyaca ünlüdür. Tertemiz kumsalları, berrak suyu olan plajları ve antik kentleri ile gezip, görülmeye değer olan İzmir’i sizde çok seveceksiniz.

İzmir, koyları ve plajları ile tatil yapmanın keyfini yaşatan en güzel yerlerden biridir. Masmavi denizi ve güzel rahat plajlarında doyasıya vakit geçireceğiniz İzmir’in gece hayatı da farklıdır. Dj performansların yapıldığı bu gece kulüplerinde ünlü isimlerde sahne almaktadır. Gündüz keyifli bir tatil, gece de eğlencelerin dorukta olduğu İzmir, ülkenin en gözde turistik yerlerindendir ve burada bulunan bazı plajlar mavi bayrağa sahiptir.

Dolungaz Koyu
Dolungaz Koyu

İzmir Koyları

Dolunkaz Koyu

İzmir’de bulunan koyların ve plajların tümü harikadır. Bu plaj ve koylar arasında Dolunkaz Koyu en güzelleri arasında yer almaktadır.. İzmir’de pek bilinmeyen koylardan biri olan Dolunkaz Koyu berrak suyu ve masmavi denizi ile kendine hayran bırakıyor. Rahatlıkla denize girebileceğiniz bu koyun etrafı engebelidir. Denize giriş yolu engebeli olduğundan ötürü ise yolun bir kısmı temizlenmiştir.

Dolunkaz koyu, göz alıcı manzarası ve havası ile İzmir’de sakin vakit geçirebileceğiniz nadir yerlerden biridir. Burada denize girebilir ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Koyun etrafında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesislerde bulunuyor. Bununla birlikte bu koyda restoran ve büfe de bulunmaktadır. Dolunkaz koyunda tatil yaptıktan ve vakit geçirdikten sonra konaklayabileceğiniz lüks mekanlarda vardır.

Kleopatra koyu çeşme
Kleopatra koyu çeşme

Kleopatra Koyu

İzmir’in Çeşme Alaçatı’ya bağlı olan bölgede çok güzel koylar ve plajlar yer alıyor. Bu koylardan biri de Kleopatra koyudur. İzmir’de ünlü olan koylardan biri olan Kleopatra koyu, manzarası ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. İzmir koyları arasında en güzeli olan Kleopatra koyu, masmavi denizi, soğuk suyu ve temiz alanı ile vakit geçirmeyi çok seveceğiniz yerlerden biridir.

Kleopatra koyu, Alaçati’da bulunan güzel yerlerden biridir ve burada denize girmek oldukça keyiflidir. Altın renkte kumsalı bulunan Kleopatra koyunda güneşlendikten sonra denizin soğuk suyu sizi ferahlatacaktır. Koyun en güzel özelliklerinden biri de soğuk ve berrak suyunda yüzmektir. Tatil yapmanın en gözde yerlerinden olan İzmir’in Kleopatra koyu etrafında bir işletme bulunmadığından  gelmeden önce yanınızda ihtiyacınız olan her şeyi getirmeniz gerekiyor.

izmir delikli koy
izmir delikli koy

Delikli Koy

Delikli Koy İzmir’de bulunan koylar, temiz suları, temiz kumları ve güneşi ile bilinir. Bu koyların kumsalları altın renginde ve çok güzeldir. İzmir koyları arasında bulunan bu koylardan biri Delikli koydur. Kleopatra koyuna 5 km uzaklıkta bulunan Delikli koy, özellikle son zamanlarda turistlerin ilgisini çeken ilk yerlerdendir. Temiz suyu ile denize girmenin oldukça keyifli olduğu bu koyun özelliği, dalgaların kıyıda bulunan kireçli kaya parçalarını aşındırarak oluşturduğu deliklerin görüntüsüdür. Farklı bir manzarası bulunan bu koy yerli ziyaretçilerinde geldiği ve denize girdiği yerlerden biridir.

Karareis Koyu
Karareis Koyu

Karareis Koyu

İzmir’de bulunan koylardan bazıları meşhur, bazıları ise nadir keşfedilmiş yerlerdir. Bu koyların plajları temiz, suları da oldukça berraktır. İzmir koyları ve plajları arasında yer alan bu koylardan biri de Karareis koyudur. Karavanların ziyaret ettiği bu koy, sakin ve rahat bir yerdir. Burada vakit geçirmek ve denize girmek keyifli ve rahattır. Yabancı turistlerinde ziyaret ettiği bu koyda ufak işletmeler de bulunuyor. İhtiyaçlarınızı da karşılayabileceğiniz bu koy, tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel yerlerdendir.

Karareis koyunun bir kısmı taşlık, bir kısmı ise kumluktur. Bu bölgede ayrıca akvaryum koyu bulunmaktadır. İzmir’in en güzel manzarasına sahip koylar arasında yer alan Karareis koyu, denize girebileceğiniz en sakin bölgedir. Burada bulunan akvaryum koyu, ismini ise balıklarının renkli olmasından alıyor. Rengarenk balıkların bulunduğu bu koydan ilerledikçe orman yoluna giriyorsunuz. Ormanın içinden çıktıktan sonra da korsan koyuna ulaşım sağlıyorsunuz.

İzmir Plajları
İzmir Plajları

İzmir Plajları

İzmir Altınköy Plajı

İzmir’de güneşi ve altın kumu ile meşhur birçok sayıda plaj bulunuyor. Sevdiklerinizle denize girebileceğiniz ve kumsalında güneşlenebileceğiniz bu plajlardan en bilinenleri arasında İzmir Altınköy plajı bulunuyor. Bu plaj, en güzel manzaraya sahip, oldukça sakin aile plajlarındandır.

İzmir’in Urla ilçesinin sahip olduğu soğuk plajları arasında gösterilen Altınköy plajı, deniz keyfini yaşayabileceğiniz ve gece eğlenebileceğiniz nezih bölgelerdendir. Plajın hemen yanında Beach Club bulunuyor. Bu club, çok fazla gürültülü bir ortam olmamakla beraber müziklerin çaldığı mekanlardır. Gündüz deniz keyfi yaptıktan sonra beach club’ta sabahlara kadar vakit geçirebilirsiniz.

çeşmealtı
çeşmealtı

İzmir Çeşmealtı Plajı

Çeşmealtı İzmir’de bulunan güzel manzaralı plajlardan biri de Çeşmealtı plajıdır. Bu plajın en bilinen özelliği uzun kıyı şerididir. İzmir plajları ve koylarından en bilineni olan Çeşmealtı plajı, şehir merkezine biraz uzak kalıyor. Bununla birlikte bu plajın en güzel yanı doğa ile iç içe olmasıdır. Asıl manzarasına doğa görüntüsü ile sahip olan bu plajda vakit geçirmeye bayılacaksınız.

İzmir Gelinkaya Plajı
İzmir Gelinkaya Plajı

İzmir Gelinkaya Plajı

İzmir’de bulunan plajlar arasında en sakini olarak bilinen bölgelerden biri Gelinkaya plajıdır. İzmir’de ki plajlardan biri olan Gelinkaya plajı, kafelerle çevrilidir ve denize oldukça yakındır. Denize girdikten sonra dinlenebileceğiniz mekanlar olan bu kafeler oldukça şık yerlerdir. Bu plajda ayrıca ördek ve kaz gibi hayvanlarda vardır.

Yassıca Ada Denizi
Yassıca Ada Denizi

Yassıcada Plajı

Yassıca Ada İzmir, plajları yabancı turistlerin ve yerlilerin çok beğendiği ve tatil için tercih ettiği ilk bölgelerdendir. Burada bulunan halk plajları ve sakin plajlar arasında Yassıcada plajı da bulunuyor. Harika mekan ve tertemiz suya sahip olan bu plaj bir ada plajıdır.

Kum Denizi Plajı
Kum Denizi Plajı

Kum Denizi Plajı

Ülkenin en meşhur tatil bölgeleri ve turistik yerleri arasında en bilineni İzmir’dir. Bu şehir manzaralı koyları ve sakin plajları ile herkesin ilgisini çekiyor. Gece hayatıyla da tatil yapmanın en keyifli olduğu bölgeler arasında olan İzmir’de zaman geçirmek iyi bir tercihtir. Şehirde bulunan bu plajlar içerisinde Kum denizi plajı da yer alıyor. Karantina adası manzarası ile oldukça harika olan bu plaj, çok güzeldir. Plajda WC, duş, restoran, kulüp gibi birçok sayıda ihtiyaç alternatifleri bulunuyor.

Tatil yapmak için doğru bir tercih olan İzmir’de ki bu plaj, ihtiyacınız olan tüm imkânlara sahiptir. Engelliler için kolaylıklar olan, çocuklar içinde eğlenceli parkları bulunan Kum denizi plajı ayrıca mavi bayrağa sahip plajlar arasındadır.

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Yoncaköy Sahili

Sinem

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Torbalı Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem


1 Yorum

Yucel Sen 28 Ağustos 2019 at 12:48

İzmir Bölgedeki nadir dalgasız plajlardan birisidir kocakarı plajı mutlaka ziyaret edin. Suyu hafif serindir. Buranın Kumsalı halk plajı; ücretsiz. fakat işletme de var. Kıyı sığ ama birazda taşlık var. birazda olsa güzel renkli balıklar var. İzmir bölgesindeki güzel plajlardan kocakarı plajı çeşme

Cevapla

Yorum Yaz