Image default
Çeşme İzmir Tatil Yerleri

İzmir Plajları ve Koyları Listesi

İzmir Plajları ve Koyları Listesiİzmir, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerindendir ve bu şehir tatil bölgeleri ile bilinen bir yerdir. Tarihi mekanları, koyları, plajları ve gece hayatı ile meşhur olan İzmir, turistik bir şehirdir. Burada tatil için gelenlerin çoğu yabancı turisttir ve şehirde bulunan bazı mekanlar dünyaca ünlüdür. Tertemiz kumsalları, berrak suyu olan plajları ve antik kentleri ile gezip, görülmeye değer olan İzmir’i sizde çok seveceksiniz.

izmir Plajları
izmir Plajları

İzmir, koyları ve plajları ile tatil yapmanın keyfini yaşatan en güzel yerlerden biridir. Masmavi denizi ve güzel rahat plajlarında doyasıya vakit geçireceğiniz İzmir’in gece hayatı da farklıdır. Dj performansların yapıldığı bu gece kulüplerinde ünlü isimlerde sahne almaktadır. Gündüz keyifli bir tatil, gece de eğlencelerin dorukta olduğu İzmir, ülkenin en gözde turistik yerlerindendir ve burada bulunan bazı plajlar mavi bayrağa sahiptir.

Dolungaz Koyu
Dolungaz Koyu

İzmir Koyları

Dolunkaz Koyu

İzmir’de bulunan koyların ve plajların tümü harikadır. Bu plaj ve koylar arasında Dolunkaz Koyu en güzelleri arasında yer almaktadır.. İzmir’de pek bilinmeyen koylardan biri olan Dolunkaz Koyu berrak suyu ve masmavi denizi ile kendine hayran bırakıyor. Rahatlıkla denize girebileceğiniz bu koyun etrafı engebelidir. Denize giriş yolu engebeli olduğundan ötürü ise yolun bir kısmı temizlenmiştir.

İzmir Plajları ve Koyları Listesi
İzmir Plajları ve Koyları Listesi

Dolunkaz koyu, göz alıcı manzarası ve havası ile İzmir’de sakin vakit geçirebileceğiniz nadir yerlerden biridir. Burada denize girebilir ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Koyun etrafında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesislerde bulunuyor. Bununla birlikte bu koyda restoran ve büfe de bulunmaktadır. Dolunkaz koyunda tatil yaptıktan ve vakit geçirdikten sonra konaklayabileceğiniz lüks mekanlarda vardır.

Kleopatra koyu çeşme
Kleopatra koyu çeşme

Kleopatra Koyu

İzmir’in Çeşme Alaçatı’ya bağlı olan bölgede çok güzel koylar ve plajlar yer alıyor. Bu koylardan biri de Kleopatra koyudur. İzmir’de ünlü olan koylardan biri olan Kleopatra koyu, manzarası ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. İzmir koyları arasında en güzeli olan Kleopatra koyu, masmavi denizi, soğuk suyu ve temiz alanı ile vakit geçirmeyi çok seveceğiniz yerlerden biridir.

READ  Akdeniz Bölgesi Gezilecek Yerler
Çeşme Kleopatra Koyu
Çeşme Kleopatra Koyu

Kleopatra koyu, Alaçati’da bulunan güzel yerlerden biridir ve burada denize girmek oldukça keyiflidir. Altın renkte kumsalı bulunan Kleopatra koyunda güneşlendikten sonra denizin soğuk suyu sizi ferahlatacaktır. Koyun en güzel özelliklerinden biri de soğuk ve berrak suyunda yüzmektir. Tatil yapmanın en gözde yerlerinden olan İzmir’in Kleopatra koyu etrafında bir işletme bulunmadığından  gelmeden önce yanınızda ihtiyacınız olan her şeyi getirmeniz gerekiyor.

Cesme Alacati Deliklikoy
Cesme Alacati Deliklikoy

Delikli Koy

Delikli Koy İzmir’de bulunan koylar, temiz suları, temiz kumları ve güneşi ile bilinir. Bu koyların kumsalları altın renginde ve çok güzeldir. İzmir koyları arasında bulunan bu koylardan biri Delikli koydur. Kleopatra koyuna 5 km uzaklıkta bulunan Delikli koy, özellikle son zamanlarda turistlerin ilgisini çeken ilk yerlerdendir.

Delikli Koy
Delikli Koy

Temiz suyu ile denize girmenin oldukça keyifli olduğu bu koyun özelliği, dalgaların kıyıda bulunan kireçli kaya parçalarını aşındırarak oluşturduğu deliklerin görüntüsüdür. Farklı bir manzarası bulunan bu koy yerli ziyaretçilerinde geldiği ve denize girdiği yerlerden biridir.

Delikli Koy Kamp Alanı
Delikli Koy Kamp Alanı

Karareis Koyu

İzmir’de bulunan koylardan bazıları meşhur, bazıları ise nadir keşfedilmiş yerlerdir. Bu koyların plajları temiz, suları da oldukça berraktır. İzmir koyları ve plajları arasında yer alan bu koylardan biri de Karareis koyudur. Karavanların ziyaret ettiği bu koy, sakin ve rahat bir yerdir. Burada vakit geçirmek ve denize girmek keyifli ve rahattır. Yabancı turistlerinde ziyaret ettiği bu koyda ufak işletmeler de bulunuyor. İhtiyaçlarınızı da karşılayabileceğiniz bu koy, tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel yerlerdendir.

Karareis Koyu
Karareis Koyu

Karareis koyunun bir kısmı taşlık, bir kısmı ise kumluktur. Bu bölgede ayrıca akvaryum koyu bulunmaktadır. İzmir’in en güzel manzarasına sahip koylar arasında yer alan Karareis koyu, denize girebileceğiniz en sakin bölgedir. Burada bulunan akvaryum koyu, ismini ise balıklarının renkli olmasından alıyor. Rengarenk balıkların bulunduğu bu koydan ilerledikçe orman yoluna giriyorsunuz. Ormanın içinden çıktıktan sonra da korsan koyuna ulaşım sağlıyorsunuz.

READ  Mavişehir'de Gezilecek Yerler
İzmir Plajları
İzmir Plajları

İzmir Plajları

İzmir Altınköy Plajı

İzmir’de güneşi ve altın kumu ile meşhur birçok sayıda plaj bulunuyor. Urla’da Sevdiklerinizle denize girebileceğiniz ve kumsalında güneşlenebileceğiniz bu plajlardan en bilinenleri arasında İzmir Altınköy plajı bulunuyor. Bu plaj, en güzel manzaraya sahip, oldukça sakin aile plajlarındandır.

Urla Altınköy Plajı
Urla Altınköy Plajı

İzmir’in Urla ilçesinin sahip olduğu soğuk plajları arasında gösterilen Altınköy plajı, deniz keyfini yaşayabileceğiniz ve gece eğlenebileceğiniz nezih bölgelerdendir. Plajın hemen yanında Beach Club bulunuyor. Bu club, çok fazla gürültülü bir ortam olmamakla beraber müziklerin çaldığı mekanlardır. Gündüz deniz keyfi yaptıktan sonra beach club’ta sabahlara kadar vakit geçirebilirsiniz.

Çeşmealtı Plajı
Çeşmealtı Plajı

İzmir Çeşmealtı Plajı

Çeşmealtı İzmir’de bulunan güzel manzaralı plajlardan biri de Çeşmealtı plajıdır. Bu plajın en bilinen özelliği uzun kıyı şerididir. İzmir plajları ve koylarından en bilineni olan Çeşmealtı plajı, şehir merkezine biraz uzak kalıyor. Bununla birlikte bu plajın en güzel yanı doğa ile iç içe olmasıdır. Asıl manzarasına doğa görüntüsü ile sahip olan bu plajda vakit geçirmeye bayılacaksınız.

İzmir Gelinkaya Plajı
İzmir Gelinkaya Plajı

İzmir Gelinkaya Plajı

İzmir’de bulunan plajlar arasında en sakini olarak bilinen bölgelerden biri Gelinkaya plajıdır. İzmir’de ki plajlardan biri olan Gelinkaya plajı, kafelerle çevrilidir ve denize oldukça yakındır. Denize girdikten sonra dinlenebileceğiniz mekanlar olan bu kafeler oldukça şık yerlerdir. Bu plajda ayrıca ördek ve kaz gibi hayvanlarda vardır.

Yassıca Ada Denizi
Yassıca Ada Denizi

Yassıcada Plajı

Yassıca Ada İzmir, plajları yabancı turistlerin ve yerlilerin çok beğendiği ve tatil için tercih ettiği ilk bölgelerdendir. Burada bulunan halk plajları ve sakin plajlar arasında Yassıcada plajı da bulunuyor. Harika mekan ve tertemiz suya sahip olan bu plaj bir ada plajıdır.

Kum Denizi Plajı
Kum Denizi Plajı

Kum Denizi Plajı

Ülkenin en meşhur tatil bölgeleri ve turistik yerleri arasında en bilineni İzmir’dir. Bu şehir manzaralı koyları ve sakin plajları ile herkesin ilgisini çekiyor. Gece hayatıyla da tatil yapmanın en keyifli olduğu bölgeler arasında olan İzmir’de zaman geçirmek iyi bir tercihtir. Şehirde bulunan bu plajlar içerisinde Kum denizi plajı da yer alıyor. Karantina adası manzarası ile oldukça harika olan bu plaj, çok güzeldir. Plajda WC, duş, restoran, kulüp gibi birçok sayıda ihtiyaç alternatifleri bulunuyor.

READ  Kiraz Nerede Nasıl Gidilir ?

Tatil yapmak için doğru bir tercih olan İzmir’de ki bu plaj, ihtiyacınız olan tüm imkânlara sahiptir. Engelliler için kolaylıklar olan, çocuklar içinde eğlenceli parkları bulunan Kum denizi plajı ayrıca mavi bayrağa sahip plajlar arasındadır.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Tekke Plajı – Çeşme

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

17 Yorumlar

Yucel Sen 28 Ağustos 2019 at 12:48

İzmir Bölgedeki nadir dalgasız plajlardan birisidir kocakarı plajı mutlaka ziyaret edin. Suyu hafif serindir. Buranın Kumsalı halk plajı; ücretsiz. fakat işletme de var. Kıyı sığ ama birazda taşlık var. birazda olsa güzel renkli balıklar var. İzmir bölgesindeki güzel plajlardan kocakarı plajı çeşme

Cevapla
Simge Aslan 9 Ekim 2020 at 21:31

İzmir koyları arasında Ürkmez İpekkum denizi harika, ve gidebilirseniz Kargacık koyu var meşhur ahmetbeylide, Alaçatının birçok plajları görülmeye değer ve İzmire yakın olarak Çukuraltı plajını tavsiye edebilirim..

Cevapla
Emrah 13 Ağustos 2021 at 02:27

İzmir Yaz sezonunun en tatil beldesi Turistlerinde çokca tercih ettiği bir il çok güzel koyları var izmirin kargacık koyu ve biçok koyları var

Cevapla
Gülcan 29 Aralık 2020 at 13:12

Gerçekten harika yerler böylesine güzel yerleri görmek gezmek çok büyük bir şanstır bizim için

Cevapla
Cihan 10 Ocak 2021 at 20:58

Ayıbalıgı koyu cok guzel ve eşsizdir .. Gidilip görülmesi gerekiyor kesinlikle👍👍

Cevapla
Elasuakyurek 13 Ağustos 2021 at 00:16

Denizimiz harikadır suyun en güzel rengini aldıgı plajlarımız denizlerimiz var masmavi tonlar her tonunu bulabilirsiniz harika yerler cennet gbi

Cevapla
Barış Geçmen 13 Ağustos 2021 at 01:25

İzmir koyları ve plajları ile ilgili olarak son derece başarılı, faydalı ve aydınlatıcı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Hasancan Öner 13 Ağustos 2021 at 08:43

Aybalıgı Köyü Ve Çok Güzel Ve Eşsizdir. Gidilip Görülmesi gerekiyor Kesinlikle ✔️✔️✔️✔️

Cevapla
Fahri Can 13 Ağustos 2021 at 09:21

Vaktim olur olmaz Türkiye nin bu güzelliklerini tek tek gezeceğim. Ne olursa olsun bunlarin hepsi görülmeye değer yerler.Canım Türkiyem

Cevapla
Yakup Acar 13 Ağustos 2021 at 11:35

Tüm Çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim demleme çay, Türk kahvesi imkanı var. Personel self servis yanında tek tek isteğiniz varmı diye soruyor ilk defa bu kadar ilgili personel gördüm. Sanki oteli sahiplenmişler. Ayrıca müşteri rahat etsin diye ellerinden geleni yapıyor her zümreye hitap eder şekilde hizmet mevcut

Cevapla
Tufan 13 Ağustos 2021 at 13:22

10 numara bir hizmet ile karşı karşıya kaldık sizde deneyin memnun kalacaksınız bence çok güzel bir kuruluş tavsiye ederim biz memnun kaldık sizde memnun kalacaksınız süper kaliteli bir işletme burası

Cevapla
Balvenie 13 Ağustos 2021 at 13:27

izmir kolayları ve plajlar tam tatilik bir mekandir kesinlikle gezmelisiniz trüsitik acıdan güzel bir yerdir kesinlikle tavsiye ediyorum Manzara falanda cok güzel kesinlikle gidilmesi gerkeen bir yer

Cevapla
Emre Yılmaz 13 Ağustos 2021 at 14:24

Huzur dolu şahane yerler. Ya benim hoşuma gitti keyifli iyi zamanlarım. Geçti iyiki gitmişim. Çokta memnun kaldım. Mükemmel 👍

Cevapla
Onurcan Papatya 13 Ağustos 2021 at 18:39

En favori koyum Delikli Koy. Buraya gidip de delikli koyun deliğinden fotoğraf çekinmeyen yoktur herhalde. Denizi çok temiz. Konumu ve suyun berraklığını gördükten sonra burayı sizde seveceksin.

Cevapla
Doğukan 13 Ağustos 2021 at 21:50

Tek kelime ile mükemmel bir yer izmir özellikle öyle manzaralar oluyorki insan ağzı açık kalıyor tek kelime ile harika.

Cevapla
muharrir 13 Ağustos 2021 at 23:01

plaj ve koylar arasında Dolunkaz Koyu en güzeli. İzmir’de pek bilinmeyen koylardan, berrak suyu ve masmavi denizi ile muhteşem .

Cevapla
Hilal 14 Ağustos 2021 at 15:24

Izmir hep yaşanılacak hep gezilecek güzel illerimizden biri. En sevdiğim koy delikli koy ve kleopatra koyu. Manzaraları bir harika.

Cevapla

Yorum Yaz