Image default
Urla

Yassıca Ada

Yassıca Ada, İzmir’in Urla açıklarında bulunan bir adadır. Urla Yassıca Ada Denizi temiz ve sessiz sakin ortamıyla son zamanlarda oldukça tercih ediliyor. Günübirlik tatilciler ve ada severlere kapılarını açan ada, misafirlerini bekliyor.

Yassıca Ada
Yassıca Ada

Yassıca Ada’nın Hikayesi

İzmir Urla açıklarındaki adaların içinde denize girmeye en uygun adalardan biri Yassıca Ada. Balıkçılar arasında ise bu ada Alman Adası diye bilinir.Yassıca Ada Plajı Efsaneye göre Türkiye’ye tatile gelen Alman bir çift bu adanın denizine ve doğasına hayran kalır. Bu sebeple adada bir tesis kurmak isterler fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadıklarından dolayı bunu başaramazlar. O gün bu gündür buraya Alman Adası denir.

Urla Yassıca Ada
Urla Yassıca Ada

Yassıca Ada’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ile sıkça gidilen bir yer haline gelen adaya İZDENİZ’in düzenlediği günlük seferler ile ulaşmak mümkün. Karşıyaka iskeleden kalkış saati 8:30, daha sonra vapur Üçkuyular iskelesine uğruyor ve buradan da 9:00’da kalkış yapıyor. Buradan itibaren 45 dakika süren yolculukla adaya ulaşıyorsunuz. Seferler Eylül ayına kadar sürüyor.

 Yassıca Ada Denizi
Yassıca Ada Denizi

Eğer ki ben vapurla gitmek istemiyorum derseniz seçeneklerden ilki Urla iskeleden küçük bir tekne kiralamak. Diğer seçenek ise tekne turlarına müracaat etmektir. Tur tekneleri genelde 10.30 gibi denize açılıyor. Kısa bir sürede mola vereceği ilk yere geliyor ve burada denize girebiliyorsunuz. Çeşme Gezilecek Yerler Yassıca Ada Sahili İkinci mola yerinde ise öğle yemeği de veriliyor. Daha sonra yine denize girebiliyorsunuz. Ardından dönüş başlıyor. Yassıca Ada‘da tekne turları hem eğlenmek hem de deniz keyfi için iyi bir seçenek.

READ  Çeşmealtı Nerede ? Çeşmealtı Nasıl Gidilir?
 Yassıca Ada Plajı
Yassıca Ada Plajı

Yassıca Ada’da Görülecek Yerler

Yassıca Ada’da görülecek yerler arasında öncelikle masmavi deniz ve harika bir plaj bulunuyor. Yassıca Ada 400 metrelik kumsalı ve pırıl pırıl denizi ile ekonomik ve konforlu tatil arayanların en gözde seçeneği olmuş durumda.

 Yassıca Ada Sahili
Yassıca Ada Sahili

Misafirlerin güzel bir gün geçirmesi için güvenlik de sıkı durumda. Urla Gezilecek Yerler  Cankurtaranların yanı sıra doktor ve hemşire ile birlikte güvenlik görevlileri de hazır bulunduruluyor. Yassıca Ada koyu Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen kafeteryadan istediğinizi alabilirsiniz. Adada soyunma kabinleri ve tuvaletler de bulunuyor. Kaydırağı kullanmak için de cüzi bir miktar veriyorsunuz. Yassıca Ada misafirlerini bekliyor.

Yassıca Ada`ya En Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Urla Gece Hayatı Disko barları

Gezicini

Urla Cafeleri : Urla’daki En İyi Kafeler

Gezicini

Karantina Adası | Urla’da Bir Ada

Gezicini

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Gezicini

Çeşmealtı Nerede ? Çeşmealtı Nasıl Gidilir?

Gezicini

Balıklıova Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Yorum Yaz