Image default
Kamp Alanları Urla

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

DOĞA İLE İÇ İÇE URLA KAMP ALANLARI  İZMİR

Türkiye’de egenin incisi tabidi olarak kullanabileceğimiz en doğru ilimizdir İzmir. İzmir batının uzun deltalarından geçen bütün sektörlerde kendini dünyaya duyurabilmeyi başarabilmiştir. Tarih kokan yapıları, yemyeşil huzur dolu ağaçlarla dolu ormanları ve muhteşem manzaralarıyla insanların gözdesi olmuş ilimizdir.

Urla Kamp Alanları
Urla Kamp Alanları

İzmir’in 1965 yılından itibaren bir ilçesi konumuna getirilmiş Urla’nın eski ismi Klazomenai olup sonraları burada yaşayan eski medeniyetler tarafından değiştirilmiş ve anlamı bataklık olan “vurla“dır. Burada yaşayan halkın ağzında değişikliğe uğrayarak günümüz kelimesini kullanıyoruz. Kesinlikle bataklık olarak düşünmeyin bu ilçeyi. Çünkü bu bölge, büyükşehirlerin gürültülü ortamlarından kaçıp huzuru doğada ve sakinlikte bulmak isteyen insanların yerleşim mekânı olarak tercih edilmektedir.

Urla
Urla

Urla harika bir tatil beldesi olarak kendini kanıtlamış durumda olup, kendine ait mutfağı ve festivalleri ile meşhurdur. Enginar yemeklerini yiyenlerin tadı damağında kalıyor, sağlık depoluyor. Her yıl mart ayı sonu gibi enginar festivali yapılıyor. Ayrıca ot festivallerinin de düzenlendiğini söylemek gerekir. Bir yöre yemekleriyle kendini ne kadar iyi tanıtıyorsa ki Urla bu ilçelerden kesinlikle birisi olup oraya gitme sebepleri de kat be kat artıyor. Sizler için derlediğimiz urla hakkındaki daha fazla bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Buyurun beraber bakalım.

Urla Huzur Kamp Alanı
Urla Huzur Kamp Alanı

URLA KAMP ALANLARI

Bu bölge genel olarak doğası ve mis gibi tertemiz havasıyla ilgi odağı olmuş durumdadır. Harika manzaraları karşısında gerçekten insanın nutku tutulduğunu söylemeden geçemeyiz. Hafta sonu için genellikle yakınlığı sebebiyle en çok gelen İstanbullular ve doğada sakinlik, huzur ve nefes almak isteyen herkes için urla ilçesinde kamp yapmak çok ideal bir fikirdir. Gelin keşfedilmeyi bekleyen Urla kamp alanları listemize göz atalım.

Radika Kamp Alanı
Radika Kamp Alanı
  • Demircili plajı kamp alanı: ailenizle birlikte keyifli anlar geçirebileceğiniz bu kamp alanı ateş ve mangal yakmak için birebirdir. Bunun yanında giriş ücretsiz ve denizinin temiz olması da ilgi çekici hale geliyor. Çadırınızı ve gerekli malzemeyi alıp gelmek için daha ne bekliyorsunuz.
  • Huzur kamp yeri: Urlaya sadece 30 km uzaklıkta bu harika kamp alanında kelimenin tam anlamıyla huzur dolu anlar geçirebileceğiniz yerdir.
  • Bademler doğal yaşam köyu: Ciğerlerinize bol temiz hava çekebileceğiniz kamp alanında düzenleme ve temizliğinin en mükemmel halinin olması da özelliklerinden biridir.
  • Torasan kamp alanı: Mavi ve yeşilin birleştiği ender yerlerden biri olup şansınızı buradan yana kullanabilirsiniz. Manzaranın keyfini çıkartın. Urla kamp yerleri listenizin başında burası gelmelidir.
  • Radika kamp alanı: Eğer ben Yörük çadırlarında kalmak istiyorum diyenler için vazgeçilmez yeriniz olacaktır. Tesiste egenin lezzetli yemeklerini tadabilir, doğa iç içe vaktinizi geçirebilirsiniz.
Torasan kamp alanı
Torasan kamp alanı

URLA BÖLGESİNE NASIL GİDİLİR?

İzmir’in bütün güzelliklerinin bir arada görmek isteyenler için Urla‘ya kesinlikle gelmelisiniz. Urla İzmir’e 35 km olup, isterseniz kendi konforlu aracınızla veya İzmir otogarından kalkan otobüslere binebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise özel araç kiralamak olacaktır. Bu şekilde Urlanın her yerini görmüş olursunuz. 

Urla İskele
Urla İskele

Urla her yıl yerli ve yabancı turistle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Turistlerin urla gezilecek yerler arasında özellikle tarihi değeri olan mekânlar ve doğa eserlerini görmek gelme sebeplerinden biri olabilir. Sizler de urla ilçesine gelirseniz gezilecek yerler şunlardır:

  • Urla iskele: Eşsiz bir güzelliğe sahip olması, gün batımında kartpostallık görüntülerin olması ve lezzetli rakı balık restoranlarının olması burayı değerli kılıyor.
  • Sanat sokağı: Bu sokağı farklı kılan özenle dikilmiş ve işlenmiş nakış türlerinin satılması, takı boncuk vs. birçok el emeği gerektiren şeylerin satıldığı emek kokan sokaktır.
  • Klazomenai antik kenti zeytin işliği: Egenin eski medeniyetlerinin burada çoğunluklu olarak yaşamını sürdürürken eski zamanlardan beri mutfaklarını zeytinyağı yağı ile doldurduğu bilgisi eklemek isteriz.
  • Manej urla: Tatlı bir o kadar şirin atların mekânı, birçok çeşit üretim yapan bir çiftliktir. Atlar ile güzel vakit geçirebilirsiniz.
DOĞA İLE İÇ İÇE URLA KAMP ALANLARI
DOĞA İLE İÇ İÇE URLA KAMP ALANLARI

 

Urla’da Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yassıca Ada

Sinem

Yakamanastır Tabiat Parkı : Yeşilin Her Tonunu Barındıran Park

Hakan Karaduman

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Sinem

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Sinem

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Sinem

Kuşadası Kamp Alanları 

Sinem

Karantina Adası | Urla’da Bir Ada

Sinem

Gümüldür Orman Kampı

Sinem

1 Yorum

Emre Yılmaz 20 Eylül 2021 at 18:19

Eyer kamp yapacaksanız. Urla yeri ben beğendim. Havası süper. Kampta harika geçti baya eğlendim. Herkese tavsiye ederim. 👍

Cevapla

Yorum Yaz