Image default
Urla

Balıklıova Nerede ? Nasıl Gidilir ?

BALIKLIOVA

İzmir’de Urla’da bulunan Balık Ova gerek yapılan etkinlikleriyle gerekte kendi için de bulunduğu aktivitelerden dolayı macera severlerin, gezginlerin oldukça tercih ettikleri konumlardan biri haline gelmiştir. Balıklıova Nerede ? Nasıl Gidilir ?  Birçok pansiyon ve bu tarz yerler olduğundan dolayı konaklama konusu da oldukça kolaydır. Yani konaklama sorunu yaşamadan gezip, eğlenebileceğiniz yerlerden birisidir Balık Ova.

Balıklıova
Balıklıova

BalıklıOva’da Gezip, Görülecek Yerler

İsminden de anlayacağınız gibi İzmir Balıklı Ova ’da meşhur balık çiftlikleri bulunmaktadır. Buraları görüp hem güzel fotoğraflar çekebilir hem de lezzetli tatları tadabilirsiniz.
Bir tatil beldesi olan Balık Ova, bir köy olduğundan hem yaz hem de kış tercih edilebilen bir yer olarak bilinmektedir.  Plaj, Sahil, Liman olarak ve daha birçok ihtiyacı karşılayan yerlere ev sahipliği yapmaktadır Balıklı Ova. Çok aktiviteli dinlenme tesisleri de tatilinize olumlu etki sağlayacak yerlerden birisidir.

Urla Balıklıova
Urla Balıklıova

Balıklıova’da yapılacak etkinlikler

Rafting, Yamaç paraşütü, parasailing ve daha birçok şey yapabileceğiniz aktiviteler mevcut. Gece kulüpleri veya loş restoranlar ve daha çok sayı da gezip, güzel vakitler geçirebileceğiniz yerler mevcut.

Balıklıova
Balıklıova

Balıklıova Plaj ve Koylar

– Balık ova merkezinde halk plajı mevcut. Plaj bazı bölgelere kadar kum denizden sonrası da çakıl ve yosun kayaların karışımı ile sizleri karşılamaktadır. Urla Gezilecek Yerler Balıklıova Nerede ? Nasıl Gidilir ? Özellikle balıkçılar tarafından yoğun talep gören yerlerden biridir balık ova her gün çeşitli saatlerde mezatlar yapılmakta olup, her çeşitten balık mezatları yapılmaktadır. Sizde isterseniz bu mezatlara katılıp, güzel vakitler geçirebilir hem eğlenebilir hem de akşam yemeğinizi süsleyecek çok güzel balıklardan satın alabilirsiniz.

Manal Plajı
Manal Plajı

– Manal Plajı

Uzunluğuyla bilinen Balıklıova Manal plajı, koyu sakin ve temiz deniziyle de bilinmektedir. Berrak bir suya sahip olan Manal Plajı’nda yine çeşitli etkinlikler yapmanız mümkün. Alaçatı Gezilecek Yerler Urla Balıklıova gezilecek yerler Halk arasında buraya Sezen Aksu Koyu deniliyor çünkü Sezen Aksu’nun burada bir yazlığı olduğu ve burada denize girdiği söylenmektedir.

balikliova
balikliova

Balık ova’da konaklama yapılabilecek yerler

– Balıklı ova Bungalov yerler.
– Huzur kamp bölgesi.
– Değirmen pansiyon.
– Çarşı kısmında olan pansiyonlar.

Gönül rahatlığıyla burada bulunan otellerde de konaklama sağlayabilir, sevdiklerinizle birlikte güzel vakitler geçirebilirsiniz.

 

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yassıca Ada

Sinem

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Karantina Adası | Urla’da Bir Ada

Sinem

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Sinem

Çeşmealtı Nerede ? Çeşmealtı Nasıl Gidilir?

Sinem

Altınköy Plajı | Urla’da Halk Plajı

Hakan Karaduman

1 Yorum

Bernaz Bernaz 4 Ağustos 2019 at 12:38

Balıklıovada Özalın yeri . ..taptaze balıklar.fiyat lezzet harika…

Cevapla

Yorum Yaz