Image default
Antalya En Güzel Yerler

Antalya Gezilecek Yerler | En Güzel 15 Yer !

Antalya Gezilecek Yerler | En Güzel 15 Yer ! Türkiye’nin sadece yurt içinde değil yurt dışında da ünlü olan bir kentidir. Her yıl çok sayıda turist ağırlayan bu şehir özellikle 1980 yılından sonra hızla gelişmiştir. Kente girer girmez Antalyanın gezilecek yerleri Avrupai bir havası olduğu fark edilir. Antalya`nın görülmesi gereken yerleri. Turizmin gelişmesi nedeniyle çok sayıda otel ve tatil köyü de inşa edilmiştir. antalya gezilmesi gereken yerler Her yıl binlerce turist ağırlar ve genel olarak gelenler tekrar gelmek ister. Antalyanın Gezilecek Yerleri Hem sanayi, hem tarım hem de turizm kenti olan Antalya’da muhteşem doğal güzelliklerinin yanında çok sayıda tarihi eser de bulunur. Çünkü şehir eski çağlardan beri dikkat çektiği için çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Antalya
Antalya

Türkiye’de en çok antik kent kalıntısı Antalya’da bulunur. Antalya`nın görülmesi gereken yerleri.  Gezip görülecek pek çok yeri ola bu kentin bütün güzelliklerini görmeniz için kısa bir tatil yetmez. Her köşesini gezebilirseniz uzun sürecek çok zevkli bir seyahat yapma şansınız da olur.

Seyahatiniz sırasında kalacağınız yeri belirlemediyseniz Enuygun.com’dan en popüler Antalya Otellerini karşılaştırabilir ve erken rezervasyon yaptırabilirsiniz

Antalya
Antalya

Yeşiller azalsa da, Betonlar çoğalsa da, Trafik sıkışsa da, AğaçIar olmasa da YoIIarda Yine de güzeldir Antalya.

 

Antalya Gezilecek Yerler Arasında Kaleiçi

Kaleiçi aslında eski kent merkezinin bulunduğu yerdir. Tarihte de Antalya’daki ilk yerleşilen yerin burası olduğu bilinir. Kaleiçi’nin etrafı denizle ve kara tarafında da surlarla çevrilidir, ismi de buradan gelir. Kaleiçi en çok sokaklarıyla ünlüdür. Çünkü eski dönemlere ait mimari yapı büyük oranda korunmuştur.Bir tarafı sokağa bir tarafı da arka bahçesine bakan cumbalı evleri arasındaki dar sokaklarda gezinmek çok zevklidir. Akdeniz bölgesinin simgesi haline gelen mis kokulu portakal ağaçları ve begonvillerle süslü bahçelerin içinden geçerken bütün havanız değişir.

Antalya Kaleiçi
Antalya Kaleiçi

Roma, Selçuk, Bizans ve Osmanlı döneminden kalan pek çok eseri bir arada bulabileceğiniz Kaleiçi’nde hemen her dönemden kalma eserler bulunur. Antalya`nın görülmesi gereken yerleri.  Birçok tarihi yapı da dokusu bozulmadan restore edilmiştir. Roma İmparatoru Hadrianus için MS 130’lu yıllarda inşa edildiği düşünen ve üç bölümden oluştuğu için Üç Kapılar olarak da adlandırılan Hadrianus kapısı Kaleiçi’ne girişi sağlıyor.Antalya Daha önceden ikinci bir katı da olduğu düşünülen kapı üzerindeki oymalar ve kabartmalar çok dikkat çekiyor.

Antalya Hadrian Kapısı
Antalya Hadrian Kapısı

Uzun bir süre kullanılmadığı için Hadrianus kapısı büyük oranda korunmuş, çünkü şehrin surlarının önünü kapatacak şekilde inşa edilmiş. Kapı üzerindeki oymalar ve işlemelerin bir kısmı antik çağlara bir kısmı da Selçuklu dönemine dayanıyor. Selçuklular kapının mimarisine katkıda bulunmuş. Antalya’nın en ünlü tarihi eserlerinden birisi Hadrianus kapısıdır.

antalya kaleiçi
antalya kaleiçi

Kaleiçi müzesi eski dönemlerdeki yaşam biçimini anlatmak için bir etnografya müzesi olarak düzenlenmiş. Müzenin bahçesinde Aya Yorgi kilisesi bulunur ve içerisinde korunun sanat eserleri de görülmeye değerdir. Kaleiçi’nde bulunan bir diğer tarihi eser Kesik Minareli Cami‘dir. Antalya`nın görülmesi gereken yerleri. Bu caminin daha önceki dönemlerden kalma bir tarihi eser olduğu düşünülüyor. Osmanlı zamanında üzerine bir minare eklenmesiyle birlikte cami haline getirilmiştir. Antalyanın Gezilecek Mağaraları Antalya`nın görülmesi gereken yerleri. Ancak çıkan bir yangın sırasında caminin minaresinin bir kısmı yanmıştır ve yapının bozulmaması için tekrar restore edilmemiştir. Minaresi eksik olduğu için Kesik Minareli Cami olarak adlandırılır. Bu caminin içerisinde ve bahçesinde çeşitli tarihi kalıntılara ve eserlere rastlanabilir.

Antalya Denizi
Antalya Denizi

Kaleiçi’nde Antalya’nın en esi parklarında olan Karaalioğlu Parkı da görülmeye değer yerlerden birisidir. Bahçesi çok düzenli olan bu parkta bin yıllık ağaçlar arasında bir gezinti yapmak huzur vericidir. Park içerisinde Antalya Devlet Tiyatrosu ve tiyatronun bahçesinde de Türk tiyatrosunun ünlü isimleri İsmail Dümbüllü ve Münir Özkul’un heykelleri bulunur.  Ayrıca park içerisinde dikkat çeken diğer heykellerden biri işçi ve çocuğu heykelidir. Bu heykel yöre halkının parkın inşa edilmesine katkısını anlatır. 12 Eylül dönemine gönderme yapan bir el heykeli ve Nazım Hikmet Hapiste heykelleri de dikkat çeker.

READ  Antalya Şelaleleri | Antalya'nın En iyi Şelaleleri Listesi
Antalya Kaleiçi
Antalya Kaleiçi

M.S. 2. yüzyılda bir gözetleme kulesi olarak inşa edilen Hıdırlık Kulesi ve Osmanlı zamanında inşa edilen Yivli Minare Külliyesi de Kaleiçi‘nin en önemli tarihi eserleri arasında yer alır. Antalya Gezilecek Yerler Burada yat limanını izleyebileceğiniz camdan bir teras ve Kaleiçi’nin yukarıdan görebileceğiniz bir panaromik asansör de bulunur. Barbaros Hayrettin tarafından kurulan yat limanı da Kaleiçi’nin gezilmesi gereken yerlerinden birisidir. Son olarak yat limanı içerisinde bulunan yerli ve yabancı oyuncakların sergilendiği oyuncak müzesini de gezebilirsiniz.

Aşağı Düden Şelalesi
Aşağı Düden Şelalesi

 

Antalya’da yürüdüğüm yollara sadece sen ayak bas istiyorum…

Manavgat, Düden ve Kurşunlu Şelaleleri

Manavgat Şelalesi Antalya’nın en güzel doğa manzarasına sahip yerlerinden birisidir. Antalyanın gezilecek yerleri Su çok yüksekten akmasa da debisi yüksek olduğu için muhteşeme bir görünüme sahiptir. Rafting gibi doğa sporları ya da safari yapmak için tercih edilebilir Gören herkesi büyüleyen bir doğa manzarası içerisinde etrafındaki restoranlara yemek yiyebilir ya da çay keyfi de yapabilirsiniz. Antalya`nın görülmesi gereken yerleri.  İki büyük karstik kaynaktan çıkan suların yer altından ve yer üstünden geçerek döküldüğü Düden Şelalesi ise Antalya’da cennetten bir köşe olarak tanımlanabilecek yerlerden birisidir. Manavgat yazımızın devamı için

 

antalya düden şelalesi
antalya düden şelalesi

Yemyeşil bir manzara içinde 40 metre yükseklikten dökülen sularla harika bir manzaraya sahiptir. Her yıl çok sayıda kişi mağaradaki oyuklardan çıkan suyu izlemek için Düden Şelalesi‘ni ziyaret ediyor. Antalya görülecek yerler.  Antalya’nın mükemmel olarak tabir edilen yerlerinden bir diğeri de Kurşunlu Şelalesi’dir. Bu şelale geniş bir kanyonun içerisinde yer alıyor. 18 metreden dökülen su yedi farklı yerden birleşip küçük göletler de oluşturur. Şelalenin bulunduğu alanda bir milli park kurulmuştur. büyük bir piknik alanı da bulunan bu arkta gezerken pek çok hayvanı da görebilirsiniz. Tilki, ağaçkakan, sincap tavşan ve yaban domuzu bunlardan bazılarıdır.

kurşunlu şelalesi antalya
kurşunlu şelalesi antalya

Olympos Antik Kenti

Olympos antik kenti ve Olympos bölgesi Antalya’nın en çok tercih edilen tatil yerlerinden birisidir. Antalyanın En Güzel Gezilecek Yerleri  Bu tarihi kentin içine ormanlık bir alandan ve pansiyonlar ve bungalov evlerin bulunduğu bir bölgeden geçilir. Kentteki tarihi kalıntılar ağaçlarla iç içe geçmiştir. Antalyanın gezilecek yerleri Kent içerisinde bir köprü, bir kanal ve oldukça yıkılmış bir halde bir anfi tiyatro bulunur. Olympos antik kenti Olympos’un en ünlü yerlerinden birisi de mükemmel sahilidir. Her yıl binlerce kişi burada tatil yapmaya gelir. Antalya gezilecek yerler Tarihi kalıntılar ve harika görünen deniz manzarasıyla bir arada bulunan Olympos sahili görüp görebileceğiniz en güzel sahillerden birisidir. Gelen herkes burada tekrar tatil yapmak ister.

Olympos Antik Kenti
Olympos Antik Kenti

Karain Mağarası

Karain Mağarası Katran Dağı üzerindeki Karain Mağarası ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden birisidir.  Sarkıt, dikit ve sütunlar gibi doğal güzelliklerinin yanı sıra bu mağara neandertal döneme kadar uzanıyor. Yeryüzündeki ilk insanlar olarak bilinen neandertal insanlar dışında, fil ve gergedan kalıntıları da mağarada bulunuyor. Ayrıca mağarada 11 metrelik katmanlar içerisinde yontma taş, neolitik, kalkolitik, eski tunç döneminden kalıntılara rastlanıyor. Bu anlamda Karain mağarası insanlık tarihini aydınlatan bir doğal eserdir. Antalya görülecek yerler. İlkçağ kalıntıları dışında Roma dönemine ve diğer tarihi dönemlere ait olduğu bilinen kalıntılar da mağarada bulunmaktadır. Geçmiş dönemler hakkında aydınlatıcı bir mağara olan Antalyanın gezilecek yerleri Karain mağarasını gezen çoğu kişi büyüleyici olarak yorumlamış. Antalyanın En Güzel Gezilecek Yerleri Karain Türkiye’nin en büyük doğal yapıları arasında gösteriliyor ve dünya mirası içerisine dahil edilmesi için çalışmalar devam ediyor. Antalya mağaraları yazımızı okumadan geçmeyin

READ  Antalya Yivli Minare Cami (Yivliminare Mosque)

Antalyanın Gezilecek Mağaraları

 

Karain Mağarası
Karain Mağarası

 • Antalya’nın Diğer Doğal Güzellikleri

  Türkiye’nin eşsiz bir güzelliğine sahip Antalya’nın diğer doğal güzellikleri bir araya getirerek sizlere gezi rehberliği derledik. Alara çayı ve etrafı tarih boyunca pek çok kişi için konaklama yeri olmuştur. Rafting ve kanoda yapabileceğiniz bu gölgede aynı zamanda balık avlayabilir, piknik yapabilir ve çayın rahatlatıcı suyunda yüzebilirsiniz. Bizans, Selçuk ve Osmanlılar zamanında da çok ziyaret edilmiş olan bu yerde hem doğal hem de tarihi güzelliklerle baş başa kalabilirsiniz. Alanya’da yapacağınız bir tekne turu tatilinizin en güzel anılarından birisi olabilir. Bu bölgede sürekli düzenlenen tekne turları sayesinde Akdeniz’de yüzme fırsatından da yararlanırsınız.

 • Antalya Otelleri
  Antalya Otelleri
  • Antalya Şelaleleri Antalya’nın ulaşılması en zor yerlerinden birisi olan Çıralı Yanartaş çok uzun bir zamandan beri yanmaya devam ediyor. Dünyanın en güzel yürüyüş yollarından biri olan Likya yolu üzerinden gidilen Yanartaş genel olarak geceleri ziyaret ediliyor. Dim çayı etrafındaki çay bahçeleri ve piknik alanlarını ziyaret ederseniz de Antalya’da güzel bir gün geçirebilirsiniz. Yine Likya Yolu üzerinde yer alan Göynük Kanyonu ise yine harika bir doğa manzarasına sahip yerlerden birisidir. Doğal bir havuzun da yer aldığı kanyon çevresinde rafting yapabilirsiniz. Ulaşılması zor olsa da Güver Uçurumu Kanyonu da muhteşem doğası ile her göreni etkiler. Antalya şelaleleri için sayfamıza giriniz.
  • Antalya
   Antalya
  • Antalya’nın Güzelliğiyle Büyüleyen Plajları

   Antalya`nın En iyi Plajları ve Koyları Antalya’nın en ünlü plajlarından birisi adını Hellenistik dönemin kraliçesi Kleopatra’dan almış olan Kleopatra Plajı’dır. Plajın doğal güzelliği büyüleyicidir. Ayrıca ince kumlu ve denizi de derin olmadığı için çok tercih edilir. Doğu Plajı Antalya’nın muhteşem görünümüyle büyüleyen bir diğer plajıdır. Suyu derin olmadığı için özellikle çocuklu aileler tarafında tercih edilir. Kamp yapılabilen ve yine çok ince olan kumuyla ünlü bir diğer plaj ise İncekum Plajı’dır. Bir dinlenme parkı içerisinde yer alan Ulaş Plajı da görülmeye değer yerler arasındadır.Antalyanın plajlarının detayını okumak için sayfamıza girebilirsiniz..

   Manavgat‘taki Sorgun Plajı temizlik açısından en çok tercih edilen plajlardan birisidir. Üç tane doğal havuzu bulunan ve yine müthiş bir doğal özellik olan kendi kendini temizlemesiyle ünlü olan Koru Plajı da en güzel yerlerden birisidir. Etrafı yemyeşil ormanlarla kaplı Lara Plajı da yine bir doğa harikasıdır. Karpuz Kaldıran Plajı, Adalar, Mermerli, Konyaaltı, Reşat Adası, Kemer, Phaselis, Tekirova, Adrasan ve Patara plajları da en güzel yerler arasındadır.

  • Antalya Saat Kulesi
   Antalya Saat Kulesi
  • Antalya’nın Antik Kentleri

   Adeta bir antik kentler cenneti olan Antalya’da ilk dikkat çeken antik kent Serik ilçesinde yer alan Sillyon antik kentidir. Bu kentin de girişinde hala ayakta kalan bir kapısı bulunur. İçerisinde yer alan surlar ve kaleler de ziyaretçilerin dikkatini çeker. Demre’de ise Myra antik kenti yer alır. Bu kentin en ünlü tarihi eserleri arasında Likya yazılı kitabeleri, Romalılardan kalan bir anfi tiyatro ve kaya mezarları yer alır. Özellikle tiyatrosu muhteşem bir görünüme sahiptir. Korkuteli ilçesinde yer alan Termessos antik kenti de Antalya’nın dikkat çeken yerleri arasındadır. Antalya tarihi yerleri için sayfamıza giriniz Antalya’nın Tarihi Gezilmesi Gereken Yerleri

   En iyi korunan antik kentlerden biri olan Termessos’da da pek çok tarihi dönemden kalıntılar bulunur. Güllük Dağı’nın yukarısında doğal bir yer üzerine kurulmuş bu antik kent de görülmeye değerdir. Özellikle üç yanı sütunlarla çevrili olan ve tabanında taş bloklar bulunan agorası en dikkat çeken yerlerinden biridir. Aksu’da ise Hellenistik dönemden kalma tarihi eserlerin büyük oranda korunduğu ve dünya mirası listesine girmesi için önerilen Perge antik kenti bulunur.

   Lara’daki Karpuzkıran Plajı’nda yer alan Magydos antik kenti ise daha kazılması gereken pek çok yeri bulunan bir tarihi kenttir. Bu kent en çok yapay limanı ile ünlüdür. Ayrıca su kemerleri, sur kalıntıları, dükkanlar ve hamamlarda kentte bulunur. Antalya’da yer alan pek çok antik kentten en ünlüleri bunlardır. İşin ilginç tarafı bu kentlerin hala keşfedilmeyi ve kazılmayı bekleyen yerlerinin olmasıdır.

   Antalya'nın Antik Kentleri
   Antalya’nın Antik Kentleri

   Antalya antik kentler ve kentlerdeki eserler açısından o kadar zengindir ki bunların hepsinin bütün olarak kazılıp ayrıntılarının ortaya çıkarılması için daha da emek verilmesi gerekir. Olympos antik kenti ise hem tarihi hem de doğal güzelliklerin bir arada olduğu Antalya’nın bir başka cennet köşesidir.

  • Antalya
   Antalya
  • Antalya’daki Diğer Tarihi Eserler

   Demre’de bulunan Noel Baba Kilisesi burada yaşadığı bilinen ve ismi Noel Baba olarak geçen Aziz Nicholas için yapılmış bir tarihi eserdir. Myra antik kentine de çok yakın olan bu kilisenin geçmişi Bizans dönemine kadar uzanır. Oldukça otantik bir yapı olan bu kilise de çok sayıda ziyaretçi çeker.

   Manavgat’ta kökeni Roma dönemine kadar Antalyanın gezilecek yerleri uzanan ve çok sağlam ve heybetli görünüşüyle dikkat çeken Oluk Köprü bulunmaktadır. Her göreni etkileyecek Antalya‘nın harika yapılarından birisidir. Bir diğer dikkat çeken köprü ise Serik’teki Köprüçay Nehri üzerine kurulmuştur. Yine Romalılara ait bir eser olan bu köprü oldukça geniş ve görkemli bir yapıdır ve eskiden üzerinde pazar kurulduğu bilinir. Antalya’nın Tarihi Gezilmesi Gereken Yerleri

   Antalya'nın Tarihi Eserleri
   Antalya’nın Tarihi Eserleri

   Antiphellus antik kenti içerisinde yer alan ve deniz manzarasıyla da göz dolduran Kaş Antik Tiyatrosu ise dünya üzerinde kalan en güzel antik tiyatrolardan birisidir. Kumluca’da Türkiye’nin en büyük deniz feneri yer alır. İsmi Gelidonya Feneri olan bu fenerin deniz manzarası ise başka bir yerde bulamayacağınız türden bir manzaradır. Likya yolunda bir gezinti yaparsanız mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisidir.

   Antalya'daki Diğer Tarihi Eserler
   Antalya’daki Diğer Tarihi Eserler

   Bilindiği gibi Apollon güneşin oğlu olarak bilinir ve Türkiye’nin pek çok yerinde adına bir tapınak yapılmıştır. Bu tapınaklardan birisi de Side‘deki Apollon Tapınağı‘dır. Mimarisi şahane olan bu eser deniz manzarasıyla birlikte özellikle gün batımında mükemmel görünür. Serik‘te bir de dünya üzerinde kalmış ve en iyi şekilde korunmuş olan muhteşem tiyatrolardan birisi olan Aspendos Tiyatrosu bulunur. Diğerlerinden farklı olarak burada sahneyi de görebilirsiniz. Yaklaşık olarak 17 bin kişiyi alabilecek olan bu tiyatro antik dönemden kalan en güzel eserlerden birisidir.

   Antalya Müzeleri

   Antalya’da birçok müze bulunmaktadır ve bu müzeler şehrin tarihi ve kültürel mirasını korumak ve sergilemek için önemlidir. İşte Antalya’da gezilebilecek bazı müzeler:

   1. Antalya Müzesi: Antalya Müzesi, kapsamı ve içeriğiyle şehrin en önemli müzelerinden biridir. Tarihi eserlerin sergilendiği müzede, Antalya’nın tarihi, kültürü ve arkeolojisi hakkında bilgi edinebilirsiniz.
   2. Atatürk Evi Müzesi: Mustafa Kemal Atatürk’ün 1930 yılında Antalya’da kalmış olduğu bu ev, Atatürk Evi Müzesi olarak ziyaretçilere açılmıştır. Müzede, Atatürk’ün kişisel eşyaları ve yaşamı hakkında bilgi veren sergiler yer almaktadır.
   3. Kaleiçi Müzesi: Antalya’nın tarihi Kaleiçi bölgesinde yer alan bu müze, Osmanlı dönemine ait evleri korumak amacıyla kurulmuştur. Müzede, Osmanlı dönemi yaşam tarzını ve geleneklerini yansıtan sergiler yer almaktadır.
   4. Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi: Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, Antalya’da yer alan diğer bir tarihi müzedir. Antalya’nın tarihi ve kültürel mirasını korumak için kurulmuş olan müzede, Osmanlı dönemi evleri, geleneksel el sanatları ve tarihi eserler sergilenmektedir.
   5. Antalya Etnografya Müzesi: Antalya Etnografya Müzesi, Antalya’nın kültür ve geleneklerini yansıtan bir müzedir. Müzede, Antalya’nın yöresel giysileri, müzik aletleri, el sanatları ve geleneksel evleri sergilenmektedir.
   6. Hıdırlık Kulesi: Antalya’nın tarihi semtlerinden Kaleiçi’de yer alan Hıdırlık Kulesi, tarihi bir yapıdır ve aynı zamanda müze olarak da kullanılmaktadır. Müzede, Antalya’nın tarihi ve kültürel mirasını yansıtan sergiler yer almaktadır.

   .

   

   

 • Antalyanın Gezilecek Mağaraları
 • Antalya’nın Tarihi Gezilmesi Gereken Yerleri
 • Alanya Gezilecek Yerler
 • Konyaaltı Gezilecek Yerler
 • Belek Gezilecek Yerler
 • Serik Gezilecek Yerler
 • Manavgat Gezilecek Yerler
 • Side Gezilecek Yerler
 • Antalya Şelaleleri
 • Antalya Gece Hayatı Disko Barları
 • Antalya Festivalleri
 • Antalya`nın En iyi Plajları ve Koyları

 

 

 

 

READ  Türkiye’nin Turistik Yerleri

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Vizesiz Gidebileceğiniz Balayı Rotaları

Gezi Cini

Türkiye’nin Turistik Yerleri

Gezi Cini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

14 Yorumlar

Musti 24 Mart 2019 at 14:08

Antalya çok değişik havası olan bi yer havası ayrı suyu ayrı ortamı yeşilliği otelleri ayrı insanın öz güvenini tavan yapan bi yerdir. Herkesin gelip bi an önce görmesi gerekir imkanı olan yardırsın alemleri cısss 🙂

Cevapla
KennethHar 25 Mart 2019 at 16:22

Antalya’da sahiller denizler başka hiç bir yere benzemeyecek kadar güzeldir.:) tahinli kabak tatlısı ve Piyaz, benim favorilerimdendir nerde yesem dersem sedir de kabak ,sadece ama sadece7 mehmette yemek yenir:)

Cevapla
Sonya 29 Mart 2019 at 23:01

Şelaleleri ile, kilometrelerce baştan sona uzanan sahilleri, antalya güzelliğine doyum olmayan manzarasıyla Altın Portakal’ı, falezleri, tarihi eserleri, Aspendos’u ve daha niceleri ile birlikte ziyaretçilerini sonuna kadar insanlarıyla kucaklayan Antalya, anlatılmaz sadece Yaşanır!

Cevapla
Mustafa G 3 Nisan 2019 at 15:26

Antalyanın Denizi güzeldir .sebze ve meyvesi çok fazladan bol olan güzel bir şehirdir. Antalya . Burada yaşamasını bilen için süper güzel şehirimiz farklıdır çok renkli insanların en özgür yaşadığı sehir 🙂 yaşamasını bilin sevgi ile kalin

Cevapla
Antalyalı Hasibe 8 Nisan 2019 at 16:10

ANTALYADA DENİZ KUM GÜNEŞ vede KİM NELER DERSE DESİNLER YAŞANIR MEMLEKETTE ANTALYA SÜPERSİN BAYILIYORUM SANA HERKEZİN GÖRMESİ GEREKEN ANTALYALARIN İLÇELERİDEN KEMER KONYAALTI ALANYA KUNDU LARA MUTLAKA GELİN GÖRÜNN ????????

Cevapla
Olan Biten Herşey 24 Temmuz 2019 at 12:57

Antalya Şelaleleri, kilometrelerce uzanan sahilleri, seyrine doyum olmayan Antalya manzarasıyla falezleri, Altın Portakal’ı, Aspendos’u ve daha niceleri ile gelen turistleri kucaklayan Antalya, anlatılmaz. sadece Yaşanır!

Cevapla
selim 18 Ağustos 2019 at 17:21

antalyanın en güzel yerlerini burada sitenizde gördüm teşekkürler

Cevapla
S?E?L?D?A ?YILDIZ? 7 Kasım 2019 at 13:20

Antalyam benim yaşamaya çalıştığım cennet şehrim yeşili mavisiyle en güzel görsel şölen muhteşem şehrin benim Antalyam….

Cevapla
Seda 2 Ocak 2020 at 13:23

Yanartaşa mutlaka gitmelisiniz arkadaşlar. Çok güzel. Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı, Çıralı ve Olimpos’un tepelerinde 230 metre yükseklikte yer alır. Çıralı girişindeki köprüyü geçtikten sonra sol tarafa doğru pansiyonların ve portakal bahçelerinin olduğu alanı geçtikten sonraki yol, 3,5 km. sonra tatilcileri Yanartaş’a götürür.

Cevapla
taha 17 Ekim 2020 at 00:17

İlk kez antalya’ya gittik ve sitede yer alan yerleri sırasıyla gezdik. Gerçekten çok güzel bir şehir antalya. Gezilecek yerleri bu şekilde açıklamalı yazmanız ilk kez gidenle için oldukça faydalı.

Cevapla
Arifcan Güler 21 Kasım 2020 at 22:05

antalyaya gitmiştik ve nereyi gezeceğimizi bilmiyorduk burayı bulduk ve bize çok yardımı dokundu bu sitenin

Cevapla
ahmet cankurt 23 Haziran 2021 at 11:58

antalya da en cok gezılmesı gerekılen yerlerden bırı duden selalesı, kursunlu selalesı, perge antık sehır, aspendos tıyatrosu, side antik sehır, manavgat selalesı. buralara gıtmek ıcın mutlaka bır vasıtanız olsun. yoksa da kıralık arac hızmetı alın. rentacarantalya.net sıtesınden en hesaplı aracları kıralayabılırsınız rentacarantalya.net/bloglar

Cevapla
Hakan 6 Eylül 2021 at 19:48

Antalya gerçekten çok beğendim çok güzel tam gezilecek bir yer harika herkese tavsiye ederim teşekkürler

Cevapla
TANSEL 20 Haziran 2023 at 16:19

beton yığınlarıyla mahvedilen kentlerden biridir antalya.

Cevapla

Yorum Yaz