Image default
Antalya Mağaralar

Karain Mağarası

 Antalya Karain Mağarası

Antalya bölgesinde bulunan tarihi ve eski yerlerden çoğu gezilmeye ve görülmeye değerdir. Karain mağarası, Antalya’da gezilecek eski ve tarihi yerler arasında en önde geliyor ve burası şehrin en eski yerlerinden birinde yer alıyor. Karain mağarası, Antalya’nın 31 km kuzeybatısında, Döşemaltı ilçesinde yer alıyor. Doğal bir mağara olan bu mekana şehirde iken sizde gelebilir, burayı görüp, gezebilirsiniz.

"Karain Mağarası resimleri

Antalya’nın en eski tarihi mekanlarından biri olan Karain , şehirde turistlerin merakla geldiği bir yerdir. Doğal yapısı ile gezerken hayran kalacağınız bu mağara, 65,5 milyon yıl önce kalkerli yamaçlar içine yapılmıştır. Deniz yükselmeleri sonucunda oluşan bu mağara çok eski yıllardan beri Antalya’da yer alan tarihi bir mekandır.

 

Akdeniz bölgesinin turistik bölgelerinden biri olan turizmin kalbi Antalya’da gezip, görebileceğiniz müthiş yerlerden biri de bu mağaradır. Doğal bir mağara olan Karain mağarasına şehri seyahatinizde mutlaka gelip, görmelisiniz. Ovadan 130 metre, denizden 430 metre yükseklikte olan bu mağara, ziyarete hergün açıktır.

 

Karain Mağarası Özellikleri

Antalya ilinde yer alan tarihi yapı ve mekanlardan biri olan Karain mağarası, şehirde görebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Antalya’da görülecek en eski ve güzel yerlerden biri olan Karain mağarası, gezerken sizi kendine hayran bırakacaktır. İnsanlık tarihinin başlangıcından bu yana tüm çağlarda, zarar görmeden günümüze kadar korunmuş bu mağarayı, şehri gezerken mutlaka görmelisiniz.

"Karain Mağarası

Antalya şehrini gezen tüm turistlerin mutlaka geldiği bu mağarada eski sanat eserleri ve insan kalıntıları bulunuyor. Antalya ilinde bulunan bu doğal mağarada insan kalıntılar ile beraber, kazıntılar sonrası ele geçirilen fil, su aygırı, sırtlan ve zürafa gibi hayvanların kalıntıları da bulunmaktadır.

READ  Demre Gezilecek Yerler

 

Antalya seyahatinizde gezeceğiniz ve göreceğiniz önemli tarihi mekanlardan biri olan mağara, farklı birçok eserin yer aldığı eski bir bölgedir. Kazıntılarda ortaya çıkan boncuk, boyalı seramiklerin yer aldığı bu mağarada görebileceğiniz değişik bir sürü eser ve kalıntılar vardır.

Antalya Çevresindeki Başka Mağaralar Listesi

İnsuyu Mağarası (Burdur)

Antalyanın Gezilecek Mağaraları

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

2 Yorumlar

Kaan Varol 16 Ekim 2020 at 09:38

Karain Mağarasına gittim gerçekten ihtişamlı ve güzel ilgimi çekti tarihle bütünleştim çok güzel bir yer

Cevapla
Kaan Varol 16 Ekim 2020 at 09:40

Çok güzel ve ihtişam verici bir yer insanın içi ferahlıyor çok iyi hayretler içinde kaldım.

Cevapla

Yorum Yaz