Image default
Antalya Kumluca

Adrasan Koyu – Sahili

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Adrasan Koyu – Sahili Antalya Türkiye’nin en büyük turistik merkezidir. Her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Antalya da birbirinden güzel plajlar ve koylar bulunur. Adrasan Koyu – Sahili Bunun haricinde yine gezmek ve eğlenmek için birçok alan bulunmaktadır. Adrasan Koyu ise Antalya da bilinmiş ve oldukça sık ziyaret edilen yerlerden birisidir. Adrasan Koyu Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunmaktadır.

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Eşsiz Doğal Denizin Tadını Çıkartın

Yaklaşık 2 Kilometrelik bir kumsala sahiptir. Bununla birlikte tertemiz bir suyu ve doğal alana sahiptir. Koyun Kumluca merkeze olan uzaklığı 30 kilometre iken Antalya il merkezine uzaklığı ise 95 kilometredir. Bu anlamda günü birlik gidilebilecek bir yerdir. Kemer ve Olimpos bölgesine daha yakın olması ise buraya kamp yapmaya gelen insanlar için güzel bir durak haline geliyor.

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Koyun içerisinde ise ücretli pansiyonlar bulunmaktadır. Plajları ücretsiz olmak ile beraber Koy da kafe ve restoran gibi vakit geçirmek veya yiyecek içecek ihtiyaçlarının karşılanması üzerine mekanlar da bulunmaktadır. Adrasanın bir diğer önemli özelliği ise tekne turlarının vazgeçilmez noktası olmasıdır. Adrasan Koyu – Sahili Belirli noktalardan kalkan ve koyları gezen ve animasyon şovları düzenleyen tekne turları için Antalya Adrasan oldukça güzel bir yerdir.

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

En Temiz Deniz Adrasan Koyu

Adrasan Koyunun bu kadar tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi ise denizin oldukça temiz ve berrak olmasıdır. Burayı genel olarak yerli turistler ve Antalya halkı tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi ise yabancı turist olmaması ve bu sebeple plajdaki fiyatların oldukça uygun olmasıdır. Adrasan koyu için söylenebilecek bir diğer durum ise Koyun her daim sakin ve huzur verici olmasıdır. Adrasan Koyu – Sahili Her ne kadar bazı zamanlar kalabalık olsa da bu zamanlarda bile fazla gürültülü olmaması burayı özel kılıyor.

READ  Falez Park
Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Adrasan Deresini Görmeden Geçmeyin

Antalya’nın eşsiz bir diğer güzelliği ise Adrasan’dır. Bu doğal güzelliğe sahip ardasının görmeden geçmemeniz gereken eşsiz bir deresi bulunmaktadır. Görenleri adeta büyüleyen, doğal bir görsel şölen olan bu dere Adrasan’nın görmeye değer en güzel yerlerinden biridir.

Adrasan Deresi
Adrasan Deresi

Tatilin En İyi Adresi

Pansiyonların fazla dolu olması buraya gelmeden önce rezervasyon yaptırmayı önemli kılıyor. Sadece temiz suyu ile değil doğası ile de buraya gelen insanları büyülüyor. Antalya’nın en güzel plajlarından birisi olan Adrasan her anlamda özellikle yerli turistlerin ilgisini çekiyor.

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Adrasan isminin ve burasının geçmişi ise oldukça ilgi çekicidir. Adını Anadolu’nun bilinen en eski halklarından birisi olan luvi kökenli olduğu biliniyor. Ve ismin anlamının ise ‘’Ana Tanrıça Ülkesi’’ olduğu biliniyor. Tarihinin de bu denli eskilere dayanması burayı daha da özel hale getiriyor.

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Masmavi denizin üç tarafının yeşillik ile kaplı olduğu bu yer cennetin bir köşesi gibidir. Adrasan Plajı Buraya sadece eğlenmeye ya da dinlenmeye gelen insanlar haricinde doğa manzarası fotoğrafları çekmeye gelen insan sayısı da oldukça fazladır.  Adrasan Koyu Sunduğu görüntüler ve manzaralar sebebiyle fotoğrafçılarında oldukça beğendi bir yerdir. Yine tatil esnasında ekstra olarak yapılabilecek etkinlikler içerisinde burada doğa yürüyüşü yapmak mümkündür. Adrasan Denizi Özellikle sabahları yapılan yürüyüşte temiz hava ve güzel görüntüler eşliğinde yürümek insanları çok kez yaptığı aktivitelerden birisidir.

Adrasan Sahili
Adrasan Sahili

Antalya Adrasan da dahil olmak üzere birçok güzelliği bünyesinde bulundurur. Kaleiçi Işıklar Caddesi gibi Antalya merkezinde gezilecek yerler haricinde Antalya’nın ilçelerinde gezilecek ve görülecek yerler oldukça fazladır. Antalya, Kemer Alanya gibi yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan turistik beldelere sahiptir. Yine Adrasan gibi birçok koy ve plaj bulunmaktadır.

READ  Antalya Cafeleri : Antalya’daki Keşfedilecek Cafeler
Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Adrasanı diğer koylardan ayıran en büyük özellikler ise; huzurlu ve sakin olması, yabancı turistten çok yerli turistin hakim olması ve bu sebeplerden ötürü uygun bir plaj olması. Bunların haricinde plajın merkezi noktalara yakın olması yine koy için önemli özelliklerden birisidir. Hem günü birlik gidebilmek için hem de kamp yapacak insanlar için oldukça uygun bir mesafede kalmaktadır. Bütün bunları birleştirdiğimizde Adrasan Koyu Antalya için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Adrasan Çevresindeki Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Lara Plajı : Antalya’nın En Gözde Mavi Bayrağa Sahip Plajı

Gezicini

1 Yorum

Ayla Akcicek 15 Eylül 2019 at 21:44

Ülkemizdeki en Muhteşem koylar! Arkadaşlar Adrasandan kesinlikle bir tekne turu yapmadan geriye dönmeyin! Nereye giderseniz gidin böyle bir ada göremezsiniz Defalarca buralara gidip, ne var Allah aşkına burada diye düşünmüştüm. oysaki, burada en son o tekne turunu yapana kadar. Mutlaka burdaki koyları gezin derim. Türkiyede yada dünyada böyle güzel koylar plajlar göremezsiniz.

Cevapla

Yorum Yaz