Image default
Antalya Konyaaltı Gezi Rehberi

Antalya Akvaryumu – Aquarium

Antalya Akvaryumu – Aquarium

Antalya’da gezilebilecek yerer, tatil mekânları, plajlar ve harika doğal güzellikleri ile birlikte özenle yapılmış Antalya Akvaryumu da bulunuyor. 3 metre genişliğinde ve 131 metre uzunluğundaki Antalya Akvaryumu – Aquarium dünyanın en büyük ve görkemli akvaryumları arasında yer alıyor. Turistlerinde ilgisini çeken Antalya akvaryum, ziyaretçilerine gün içerisinde açıktır ve giriş ücreti çok uygundur.

Antalya’nın görülecek en ilgi çekici yerlerinden biri olan Antalya akvaryum, birkaç saatte gezebileceğiniz güzel bir yerdir. 40 tematik akvaryumdan oluşan bu kompleks ülkenin en büyük akvaryumu olmakla birlikte, dünyanın en uzun tünel akvaryumları arasındadır. Gördüğünüzde hayran kalacağınız bu akvaryumun içerisinde dinlenebileceğiniz mekanlarda vardır.

Antalya akvaryum, şehirde görebileceğiniz en güzel mekanlardandır ve oldukça turistik bir yerde bulunmaktadır. Binlerce turistin ve ziyaretçilerin geldiği Antalya akvaryumda gezmekten çok hoşlanacaksınız. Tropik ortamlarında yer aldığı Antalya akvaryumda yapılabilecek eğlenceli aktivitelerde bulunmaktadır.

Antalya Akvaryumu
Antalya Akvaryumu

Dünyanın en büyük ve uzun tünel akvaryumları arasında gösterilen Antalya akvaryum, turistlerinde ilgisini çeken harika bir mekandır. Tropik ortamlar, gerçek gibi oluşmuş kar ile eğlenceli dakikalar geçirmek, sinemaya gitmek size keyif verecektir. Bu akvaryumun içerisinde oturup dinlenebileceğiniz mekanlar ve yemek yiyebileceğiniz restoranlarda bulunmaktadır. Gezdikçe size keyif verecek Antalya akvaryumda hediyelik eşya dükkanları da vardır. Bu dükkanlardan ufak tefek eşyalar satın alabilir, gezinize anı katabilirsiniz.

Antalya Akvaryumu – Aquarium Görülecek Yerler

Kar Dünyası

Antalya’da bulunan en güzel yerlerden biri olan Antalya akvaryumda keyifli saatler geçirmek için yalnızca giriş ücretini ödemeniz yeterlidir. Şehrin en güzel mekanı olan Antalya akvaryum görülmeye değer son derece lüks bir yerdir. Akvaryum gezisi ile birlikte burada yapılabilecek aktivitelerde oldukça güzel ve eğlencelidir.

READ  Dim Çayı Nerede ? Nasıl Gidilir ?
Antalya Akvaryum Balıklar
Antalya Akvaryum Balıklar

Antalya akvaryumda yer alan Kar dünyası olarak bilinen alan 1500 metrekarelik ortamı olan bu yerde eğlenceli etkinliklere katılabilirsiniz. Ülkenin en eğlenceli etkinliklerinin düzenlendiği Kar dünyasında iglolar, aziz Nikola’nın evi ve cafe ortamları bulunmaktadır. Buradaki kafelerde oturabilir, çay, kahve içip, dinlenebilirsiniz.

Antalya akvaryum kompleksinin içerisinde keşfedip, görebileceğiniz daha birçok şey vardır. Wild park, tropik ormanlar, çöller ve mağaralar buranın havasını yansıtan en güzel tasarımlardandır. Gezmekten büyük zevk alacağınız Antalya akvaryumda güzel efektler ile çalan harika sesler duyulmaktadır. Ortama uygun efektler ile çalan akvaryumdaki bu sesler gezerken size keyif katacaktır.

Wild Park

Antalya’nın görkemli mekânlarından biri olan Akvaryum Antalya kompleksinde gezmekten keyif alacağınız farklı ortamlarda bulunmaktadır. Wild park akvaryumun içerisinde bulunan özellikle çocukların sevdiği harika bir alandır. Wild parkta, dünyanın farklı yerlerinden getirilen vahşi hayvanlar bulunmaktadır. Bu bölgede teraryumda dolaşabilir, farklı görüntüler yakalayarak, fotoğraflar çekebilirsiniz.

Antalya Akvaryum Balıklar Galerisi
Antalya Akvaryum Balıklar Galerisi

Antalya Akvaryumu – Aquarium Nerede?

 Antalya ilinde en ilgi çekici mekanlar arasında yer alan Antalya akvaryum Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır. Antalya havalimanına 15 km uzaklıkta olan bu komplekse otobüs veya taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya’da gezilecek yerler arasında en iyilerinden olan Antalya akvaryumda vakit geçirmeyi çok seveceksiniz.

Şehir merkezinde yer alan Antalya akvaryuma giriş ücreti ise yaklaşık 51 TL’dir. Bu fiyat yabancı ziyaretçiler için 35 USD olarak belirlenmiştir. Antalya akvaryum ziyaret saatleri haftanın Cuma ve Cumartesi günleri 10:00 ila 21:00 arasındadır. Bu kompleksi haftanın diğer günlerinde ise 10:00-20:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Farklı müziklerin çaldığı ve eğlenceli etkinliklerim yapıldığı Antalya akvaryumda ünlü markalarda yer almaktadır. Akvaryumda gezdikten sonra sinema etkinliğine katılabilir, film izleyebilirsiniz. Gezip, görmekten keyif alacağınız Antalya akvaryuma akşam 21:00’dan 45 dakika öncesi giriş yapmalısınız. Çünkü akvaryum 21:00’dan sonra kapanmaktadır.

Antalya Akvaryumu 1Antalya Akvaryum Balıklar 1Konyaaltı akvaryumAntalya Konyaaltı Akvaryumu Aquariumantalya akvaryumantalya AquariumAntalya Akvaryumu AquariumAntalya Akvaryumu Aquarium BalıkAntalya Akvaryum Balıklar Galerisi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Lara Plajı : Antalya’nın En Gözde Mavi Bayrağa Sahip Plajı

Gezicini

1 Yorum

N Kamaci 31 Ağustos 2019 at 00:38

Pazar günlerinin benim için vazgeçilmezi. burada Keyifli bir pazar kahvaltısı yapabilirsiniz… :Kahvaltı sonrasında ise dünyanın en büyük tünel akvaryumunda sizde gezebilir macera dolu anlar yaşayabilirsiniz gezip, burada öğle sıcağında Kar Dünyası, kesinlikle ama kesinlikle adrenalin için Fear Trophy.

Cevapla

Yorum Yaz