Image default
Antalya

Antalya`nın En iyi Plajları ve Koyları

Antalya`nın En iyi Plajları ve Koyları Akdeniz bölgesinde bulunan Türkiye’nin turizm madeni olan eşsiz güzellikleri ile Antalya.M.Ö 158-138 arasın da II.Attolos tarafından kurulmuştur. Başta ismi ‘’Attaleia’’ olan bu güzel şehir günümüzde geçmişten geleceğe Antalya olarak adlandırılmıştır. 630Km’lik sahil şeridi ile  özellikle Rus turistler başta olmak üzere Dünya üzerinden bir çok farklı ülkeden insanın uğrak yeri Antalya Türkiye’nin özel şehirlerindendir. Akla Deniz, Kum, güneş denince gelen eşsiz şehirlerin başında yer almaktadır.

Antalya’nın plajları

Konyaaltı Plajı
Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı Antalya plajları arasında her öğrenci, turist ve yerli halkın ismine aşina olduğu Konyaaltı plajı 1,5 km’lik sahil şeridi ile tanınıyor. Sabah sporcular, öğlen serinlemek isteyenler, akşam keyif yapmak için gelenler Konyaaltı plajını her zaman dolduruyorlar. Antalya’nın merkezinde bulunan plaj eğlenmek için harika bir yer konumunda.

Kleopatra Plajı
Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı

Antalya’nın dünyaca ünlü sahillerinden olan Cleopatra plajı Alanya’da bulunuyor. Denizin temiz ve sığ olmasının yanı sıra bu sahil şeridi  2 km olması ile turistlerin uğrak yeridir.

Lara Plajı
Lara Plajı

Lara Plajı

Lara Plajı Şehrin lüks ilçelerinden biri olan Lara da bulunan Lara plajı ise 2km’lik sahil şeridi ile hem Antalyalıların hem de turistlerin ilgi odağı olarak dikkat çekiyor.

kemer plajı
kemer plajı

Kemer Plajı

Kemer Plajları Antalya’nın en güzel tatil ilçelerinden biri olan Kemer ise kesinlikle gitmeniz gereken bir plaja sahip Çam ormanları ile kaplı olan plaj, doğayla iç içe Antalya Gezilecek Yerler tatil yapmak isteyenler için tercih edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Antalya`nın En iyi Plajları ve Koyları

incekum Plajı
incekum Plajı

İncekum Plajı

İncekumları ile ünlenmesinden dolayı ismine ‘’İncekum’’ denilen bu plaj berrak suyu ile sizlere güzel bir deniz keyfi sunuyor.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı

Kaputaş Plajı Kaş’ın merkezinde bulunan Kaputaş plajı ise işletmesi olmayan bu plajda yanınıza havlunuzu veya şezlongunuzu alıp tek başınıza deniz ile keyif yapabilirsiniz.

Patara Plajı
Patara Plajı

Patara plajı

Akdeniz’in en uzun plajı olarak bilinen Patara plajı ise hem tarihi hem de bize maviyi mükemmel sunumu ile görülmeyi hak ediyor.

Çıralı plajı
Çıralı plajı

Çıralı plajı

Ünlü ‘’caretta caretta’’ kaplumbağalarının ev sahipliği yaptığı bu plaj ise yine Akdeniz’in göz bebeklerinden olarak dikkat çekiyor.

Phaselis Plajı
Phaselis Plajı

Phaselis Plajı

Büyüleyici manzarası ve bütün Akdeniz’in olduğu gibi mükemmel mavi suları ve tabi ki kendine has öyküleri ile meraklılarımızın gidip görmesi gereken bir plaj. Manavgat Gezilecek Yerler Antalya plajları

Karpuz Kaldıran Plajı
Karpuz Kaldıran Plajı

Karpuz Kaldıran Plajı

Dünyada eşi benzerine zor rastlanan bu plajımız ise Düden şelalesinin döküldüğü yerde bulunuyor. Askeri dinlenme kampı olarak kullanılan bu plaj ise kalabalıktan kaçmak için size uygun bir yer olabilir.

Antalya’nın koyları ise plajlarından ziyade daha çok tekne turlarının uğrak yerleri oluyor hem eğlenceli hem de sakin ve sessiz yapısı ile dikkat çeken koylar işte şöyle;

 

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Antalya’nın Koyları

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu Antalya’nın merkezine 95 km uzakta olan 2 km’lik uzunluğuyla görenleri kendine hayran bırakan bu koyda Helenistik çağdan kalıntılar bile bulabilirsiniz.

Kaş Kekova
Kekova

Kekova Koyu

İnce ve uzun kayalık bir ada olan Kekova koyunda su belki de Akdeniz’in en temiz berrak sularından olması ile dikkat çekiyor.

Kalkan
Kalkan

Kalkan Koyu

Sadece Akdeniz de değil belki de Türkiye’nin en güzel koylarından biri olan Kalkan koyu arkasında bıraktığı muhteşem manzaralı Toros dağları ile hem balıkçı hem gezi teknelerinin uğrak mekânı oluyor. Antalya plajları

Sazak Koyu
Sazak Koyu

Sazak Koyu

Çıralı ve Adrasan’dan bir saat tekne yolculuğu ile gidebileceğiniz Sazak koyu gittiğinizde sizleri cennetten bir görüntü sunarcasına karşılayacak.

Phaselis Plajı
Phaselis Plajı

Phalesis Koyu

Sakin ve temiz suları ile tekne turlarının ve eğlenmek ferahlamak veya rahatlamak isteyen insanların bir numaralı adresi. Antalya koyları

Antalya da ki koylarında geneli bu şekilde olmakla sona eriyor. Fakat Antalya’nın gezilecek yerleri bitmiyor. Şehir güzellikler sunmaya devam ediyor;

 

antalya kemer
antalya kemer

Antalya da Gezilecek Yerler

Kemer

Kemer Bütün Antalya da olduğu gibi turistlerin uğrak yeri olan Kemer, plajı tekne turları otel etkinlikleri ve su sporları ile kesinlikle gezmeniz gereken bir yer.

antalya kaleiçi
antalya kaleiçi

Kaleiçi

Kaleiçi Muratpaşa ilçesinde bulunan Kaleiçi tarihi dokusu içinde ki eğlence mekânları Antalya limanına ve Konyaaltı plajına uzanan muhteşem görüntüleri ile Turistlerin uğrak mekânıdır.

Antalya Kaleiçi
Antalya Kaleiçi

Üçkapılar Kapısı (Hadrian)

Hadrian Kapısı ( Üçkapılar ) Halk arasında ‘’üç kapılar’’ olarak adlandırılan fakat kendi ismi ‘’Hadrian’’ olan bu kapı kendine ait mitolojik öyküsü ile insanları etkiliyor. Antalya koyları Her daim Turistin uğradığı ve eşsiz yapısı ve biraz restorasyon ile hala kapı hala ayakta duruyor. Üçkapılar

Düden Şelalesi
Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi Antalya da iki adet Düden şelalesi bulunuyor ve bunlar karıştırılabiliyorlar. Lara da bulunan Düden şelalesi merkeze 10 km uzaklıkta bulunuyor ve etrafına kurulmuş park , restoranlar ve kafeler ile biliniyor aynı zamanda bulunduğun konum itibariyle çok güzel bir manzaraya sahip. Antalya denizi Diğer Düden şelalesi ise Tam ters yönde bukunuyor ama farklı olarak etrafında kafe ve restoranlar yerine bitkiler ,ağaçlar ve kuş sesleri yankılanıyor sessiz ve sakinlik arayanların gittiği yer haline geliyor.

Antalya Müzesi
Antalya Müzesi

Antalya Arkeoloji Müzesi

Antalya’nın  en kapsamlı müzelerinden biri olan bu müze içinde birçok mitolojik heykele ev sahipliği yapıyor. 1940 yılında kurulan müze günümüze gelişerek gelmeyi başarmış yapılardan biri.

Karaalioğlu parkı
Karaalioğlu parkı

Karaalioğlu parkı

Karaalioğlu Parkı Kaleiçi ile bitişik olan bu park 1940’lı yılların başında Vali Haşim İşcan önderliğinde kurulmuş. Bu parka gelen insanların dikkatini çeken şeyler ise parkın muhteşem manzarası ve temiz havası oluyor.

Bütün bu güzellikler şehrin her bir yanına dağılmış durumda ve gezilip görülmeyi bekliyor.

 

 

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Sinem

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Sinem

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Sinem

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Sinem

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Sinem

Sarısu Kadınlar Plajı : Sadece Kadınlara Özel Plaj

Hakan Karaduman

1 Yorum

Müge Cesur 4 Ağustos 2019 at 12:41

Likya Yolu üzerinde olan Kleopatra Koyu sizleri bekliyor arkadaşlar mutlaka oraya gelince uğrayın. OffRoad vede kamp hastaları için tavsiyemdir. Tekirova çevresinde bulunan bu Koyda Yunus balıkları görmek istiyorsanız eğer sizlerin tek adresiniz 🙂

Cevapla

Yorum Yaz