Image default
Antalya Kaş Tavsiye Yerler

Kaputaş Plajı : Türkiye’nin En Gözde Plajı

Antalya Dünyaca ünlü olan ve Türkiye’nin en gözde turistik illerinden birisidir. Rusya’nın yanı sıra Avrupa’nın da oldukça ilgi gösterdiği Antalya da birçok ırktan birçok insana rastlamanız mümkündür. Sadece Avrupa veya Rusya değil Orta Doğu’dan da buraya gelen insanların sayısı oldukça fazladır.

Antalya’nın bu denli gözde bir şehir olmasının sebepleri ise; hem şehir olarak çok güzel bir konumda olması hem de doğal güzellikler ve tarih bakımından oldukça zengin bir kültüre sahip olmasıdır. Bunların yanı sıra Antalya Kaş, Kalkan, Kemer gibi tatil beldeleri ile de ünlüdür. Antalya merkez her ne kadar güzel olsa da buraya tatil yapmaya gelen insanların birçoğu beldelere geliyor.

kaputaş plajı
kaputaş plajı

Kaputaş Plajı : Türkiye’nin En Gözde Plajı

Buraya gelen turistlerin içinde Rusların sayısı oldukça fazladır. Öyle ki Kemer gibi Rus Turistlerin fazlasıyla gittiği yerlerde Rusça tabelalar ilanlar görmek normal oluyor. Antalya Akdeniz’in gözde şehirlerindendir. Plajları, koyları ve parkları özellikle gezilecek yerleri açısından buraya gelen herkesi tatmin ediyor.

Antalya bunun haricinde 1982de kurulan Akdeniz Üniversitesi ile de Türkiye de bu anlamda önemli bir rol oynamaktadır. Edebiyat, Tıp, Eğitim, Fen fakülteleri gibi içersin de bulundurduğu fakülteler ile 1982 yılından bu yana öğrencilere eğitim öğretim vermektedir. Yaklaşık 80.000 kişiye yakın öğrenci kapasitesi ile bir nevi Antalya Merkez öğrenciler için de uygun bir yerdir.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Merkezinde genel işlerinizi halletmek dışında gidip görebileceğiniz yerlerin sayısı oldukça fazladır. Fakat bunların en popüleri Kaleiçi olarak bilinir. İçersin de bulundurduğu barlar ve restoranlar ile Kaleiçi özellikle hafta sonları çok kalabalık olabiliyor. Kaleiçi’nin manzarası ise Antalya merkezin bir diğer popüler mekanı olan Konyaaltı Sahilidir.

READ  Antalya Konyaaltı Gezilecek Yerler : Antalya'nın Gözbebeği
Kaş Kaputaş Plajı
Kaş Kaputaş Plajı

Konyaaltı Sahili ise son yapılan düzenlemenin ardından bir yaşam parkına döndürüldü. Antalya halkının oldukça ilgisini çeken parkın güzellikleri ise oldukça fazladır.


 

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Bunun haricinde merkeze yakın olmasa da Antalya Kaputaş Plajı oldukça ilgi görüyor. Konyaaltı sahilinin kalabalık olması veya sadece tercihen Kaputaş plajına giden insanların sayısı da oldukça fazladır. Bu plajın bu kadar ilgi görmesi ise birçok sebeple anlatılabilir.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Nerede Nasıl Gidilir

Antalya’nın Kaş ilçesinin Kalkan tarafından konumlanan plaj muhteşem manzarası ve berrak suyu ile buraya gelen insanları büyülüyor. Kaş’a 20 kilometre Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıktadır. Burayı özel kılan ise suyunun her daim serin ve açık mavi tonlarında olması. Suyun her zaman temiz kalması. Kaputaş Plajı Nasıl Gidilir  Konum için Tıklayın

Antalya Kaputaş Plajı
Antalya Kaputaş Plajı

Mavi bayraklı olan plajın sahili ise kum ile çakılın karışmış hali. Buranın işletmesi ile tamamen Kalkan Belediyesi tarafından yapılıyor. Kaputaş Plajı Nerede Nasıl Gidilir Bunun sayesinden Belediye plajın temiz tutulmasına özen gösteriyor hem de plaja girişte herhangi bir ücret talep etmiyor. Buraya ulaşmak ise oldukça basit, yol kenarından plaja kadar uzanan merdivenden aşağıya inildiğin de plaja ulaşılabiliyor.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajına ev sahipliği yapan Kaş ise başlı başına gezilmesi ve görülmesi gereken bir yerdir. Kaputaş plajı haricinde gidebilecek alternatif plajlar bulundurur. Plajların yanı sıra doğası ile de insanları etkilemeye başarabilen Kaş bu anlamda da buraya gelen insanları memnun ediyor.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Kaputaş plajının 1. Dereceden sit alanı ilan edilmesi de bu plajı özel kılıyor. El değmemiş doğal bir güzelliğe sahip olan plaj bu bakımdan da buraya gelen insanların tercihi oluyor. Suyun Açık mavi ve Turkuaz renginde olmasının sebebi ise dağlardan gelen kaynak sularının buradaki su ile buluşması sonucunda oluyor. Bu aynı zamanda suyun her daim serin olmasını da açıklıyor.

READ  Güver Uçurumu Kanyonu | Antalya'ya Gidenlerin Uğraması Gereken Rota

Buraya gelen insanlar sadece Kaputaş plajı için gelmeyebiliyor. Kaş Gezilecek Yerler Öyle ki Kaş da birbirinden güzel oldukça fazla yer bulunuyor.

Çukurbağ Yarımadası
Çukurbağ Yarımadası

Çukurbağ Yarımadası

Bu Yarımada Kaş’ın sakin ve huzur dolu yerlerinden birisidir. Bu bölge her iki kıyısında da lüks villalar ve butik oteller bulunan nezih bir bölgedir. Buraya gelen insanların ortak noktası ise sakinliği ve huzuru seviyor olmasıdır.

Limanağzı
Limanağzı

Limanağzı

Mavi bayraklı plajı olan Liman ağzı Kalkandan kalkan tekneler ile 15 dakikada ulaşılabilir bir yerde bulunuyor. Limanağzı Buraya giden insanlar tekne keyfi ile birlikte antik Lidya yolunda yürüyüşler yapıyor. Kaşta bulunan sörf yapmak isteyenler için uygun plaj. Liman ağzı Yaz aylarında teknelerin uğrak noktası olan Liman ağzı Kaş’a gelen insanların uğrak noktasıdır.

Küçük Çakıl Plajı
Küçük Çakıl Plajı

Küçük Çakıl Plajı

Plaj olmaktan ziyade daha çok restoran ve kafeleri ile sosyalleşme alanı olarak değerlendirilebilecek bir yerdir. Bu sayede hem Kaş halkı için hem de buraya gelen turistler için sabah ya da akşam eğlenmek için uygun oluyor.

Her anlamda bu şehir tam bir tatil cennetidir. Birbirinden güzel plajları koyları doğal güzellikleri ile Antalya Dünya’nın her yerinden turist çekmeye devam ediyor. Bunların yanı sıra bu plajlar içinde Kaputaş plajı Antalya için önemli bir yer tutmaktadır. Kaş’ın gözde plajlarından olan Kaputaş plajı ise temiz ve serin suyu ile insanların burayı tercih etmesinde en büyük etken oluyor. Kaş halkının samimiyeti yanı sıra bu ilçenin doğal güzellikleri sebebiyle Antalyalı insanların oldukça ilgi gösterdiği bir yer oluyor.

Kaş Resimleri

KekovaKekova Gezilecek YerlerKekova LimanıKekova KaleköyKekova Gezilecek YerlerKekovaKekova Batık ŞehirKekova Tekne TurlarıKekova Batık ŞehirKalkanKalkan’da Gezi Sırasında Yapılabilecek AktivitelerKalkanAntalya Kaş

Kaputaş Plajına Yakın Yerler

READ  Falez Parkı 2 | Antalya'nın Eşsiz Güzelliklerinin İçinde

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

2 Yorumlar

Oğuzhan Şeker 30 Ağustos 2019 at 15:17

Bir belediyeye hiç bukadar teşekkür edeceğim aklıma gelmezdi ama fakat. Kaş belediyesine bu doğallığı daha da bir güzel hala getirdiği için teşekkür ediyorum.. Gözlemeler çok harika. Deniz desen müthiş. Erken gelin sizde yerinizi bulun.

Cevapla
Şahin Ersoy 13 Temmuz 2021 at 13:06

Gezip görmek lazım tabi oradaki güzellikler sosyal medya veya herhangi bir sosyal ağ ile tartılacak değil şahsen tavsiye ederim kesinlikle gezmek için mükemmel yerler 🙂

Cevapla

Yorum Yaz